Prvomajski praznici i ove godine donose bogat program na Paliću. Manifestacija „Prvomajski uranak“ biće održana 41. put, uz tri dana zabave, sporta i gastronomije.

Palić će i ovog 1. maja biti jedno od najposećenijih izletišta u regionu. Tradicionalni „Prvomajski uranak“ traje tri dana – od 1. do 3. maja – i označava početak letnje turističke sezone. Tokom praznika, posetioci će moći da uživaju u bogatom kulturnom, sportskom i zabavnom programu, ali i u ponudi domaćih proizvođača i zanatlija. Duž obale Palićkog jezera biće postavljeno oko 130 štandova sa suvenirima, rukotvorinama i gastronomskim specijalitetima.
„Palić je spreman za prvomajski uranak, koji će ove godine trajati od 1. do 3. maja, odnosno od petka do nedelje. Lunapark je već postavljen na više od 9.000 kvadratnih metara pored Muškog štranda i on već od danas čeka posetioce, mlade, starije, sve koji osećaju mladima i spremni su za avanturu“, kaže za RTV Mirela Balint Novak, direktorka preduzeća „Park Palić“.
Neizostavni deo praznične atmosfere biće vašar i brojni sadržaji za najmlađe, dok će ljubitelji sporta uživati u već tradicionalnim manifestacijama.
„Organizuje se Trimbi, 49. put, gde će ljudi moći peške, biciklom, rolerima ili trotinetom da dođu od Subotice do Palića. Pored toga će biti organizovana jadraličarska regata, prvomajska regata u organizaciji Jedriličarskog kluba Palić. I Zoološki vrt očekuje svoje goste, uz bogat program. Biće tu hranjenje životinja, likovne radionice za decu, maskote će zabavljati decu…“
Organizatori očekuju veliki broj posetilaca i pozivaju sve koji još nisu odlučili gde će provesti praznik – da posete Palić i uživaju u prolećnoj atmosferi uz jezero.
Izvor: RTV (Krisrijan Takač)





