Pijani muškarac pretio ekipi Hitne pomoći

 

PIJANI muškarac T. R. iz Hajdukova napao je u utorak uveče pištoljem ekipu subotičke Hitne pomoći i to dok je pružala pomoć njegovoj majci. Lekar i medicinski tehničar izašli su na poziv i počeli da ukazuju pomoć starijoj ženi. Međutim, onda je upao njen sin, muškarac srednjih godina, izvadio pištolj i napao medicinare.

Na sreću, pijanac je brzo savladan, odmah je stigla i policija, odveden je na trežnjenje u Opštu bolnicu u Suboticu, odakle će pravo u pritvor, jer mu se na teret stavlja neovlašćena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija i izazivanje opšte opasnosti. Čovek je toliko bio pijan da je i u sredu do popodne bio na trežnjenju, nesposoban čak i da da iskaz.

U Hitnoj pomoći su bili u šoku zbog incidenta koji se desio njihovim kolegama. Čovek je na njih nasrnuo bez razloga, a samo prisebnost spasla je lekare tragedije.

– Tokom noćne smene lekarska ekipa Službe hitne medicinske pomoći je pozvana da ukaže pomoć pacijentkinji, a tokom pregleda prisutan je bio sin u alkoholisanom stanju. Posle ukazane pomoći, sin je pištoljem pretio medicinskoj ekipi i zahvaljujući pribranosti tehničara, koji ga je savladao, očuvana je njihova bezbednost – naglašava dr Mihaela Budimski, pi-ar Doma zdravlja. – Ekipe Službe hitne medicinske pomoći rade u svim vremenskim okolnostima, svakodnevno obavljaju veliki broj intervencija. Tokom zbrinjavanja i pružanja pomoći drugima i njihovi životi su ugroženi.
PRITVOR

– KADA bude bio u stanju da priča, obavićemo sa njim razgovor i on će biti zadržan u pritvoru – kažu u Osnovnom javnom tužilaštvu. – Protiv njega će biti podneta krivična prijava za dva krivična dela, za nošenje pištolja i za sam čin napada.

hitna pomoc

Večernje novosti



KOMENTARI

  1. stormwatch kaže:

    Cek da pogodim, glasa za naprednjake i navijao je da Trumptard pobedi na izborima.

  2. Aleksa kaže:

    E, pa nekada takvu bratiju nisu vodili na treznjenje u bolnicu, nego pravo u zatvor gde je bila specijalna celija za tu vrstu ljudi. Betonski pod, tu moze da ispusti alkohol iz sebe, da se upisa, ukenja, povraca (izvinite na izrazima) nakon toga smrk i gotovo treznjenje. Danas ga vode u bolnicu na treznjenje, ne daj Boze da se slucajno ne razboli.

OSTAVITE KOMENTAR