Pobeda Spartaka nakon pakla u prvih 45 minuta

Sve je počelo najlepše moguće za Subotičane. Odlična igra na početku utakmice i zasluženo vođstvo u 15. minutu. A onda su fudbaleri Napretka izvršili pravu opsadu šesnaesterca Plavih. Dva puta se lopta odbila od stative Spartakovog gola pre nego što su gosti dobili priliku da izjednače i iz penala. Bilo bi to zasluženo ali su čarapani potrošili svoju sreću u prošlom susretu sa golubovima (4:3 u nadoknadi).

Ostojić je pročitao izvođača jedanaesterca i odbranio udarac.

Sa zebnjom su, danas brojni navijači čekali drugi deo igre. Međutim, pravim izmenama sa klupe, Plavi su sredili svoje redove i već u  54. minutu imali su 2:0, nakon penala. Napredak je došao do gola u 71. minutu ali više nisu mogli da ponove onaj pakleni ritam iz prvog dela i stignu makar do izjednačenja.

Spartak – Napredak 2:1 (1:0)