Komunalna policija i inspekcija u Subotici od danas će pojačano nadzirati čišćenje i uklanjanje snega i leda sa trotoara, prilaza stambenim zgradama, ispred stambenih i poslovnih objekata, što je i obaveza vlasnika ili korisnika objekata. Sekretar za inspekcijsko – nadzorne poslove Vesna Hajnal kaže da neizvršavanje ove obaveze povlači za sobom prekršajnu odgovornost u skladu sa važećom gradskom odlukom.

Dnevnik
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Sram da vas bude, terate i matore ljude da ciste sneg i led sa trotoara, ali to se ne glada da komunalni policajci ne izlaze na pozive građana, jer je njima udobnije u toplim kancelarijama!
Ocistiti u jesen lisce, u zimi sneg i led ispred vlastite kuce ili stambenog objekta koji sigurno negde ima vlasnika a koji marljivo naplacuje kiriju, su civilizacijske norme koje su svima koji imaju urbani background nesto sto je najnormalnije i o cemu se ne diskutuje.Svi oni koji su sisli iz planinskih ruralnih krajeva nemaju nikakvu pretstavu zbog cega se ciste trotoari, smatraju to za nekakvu varosansku perverziju i obicno izzivljavanje nad postenim ljudima. Njihova logika je prosta – sta imam ja da za nekoga cistim sneg i suvo lisce? Neka cisti ko hoce i koga smeta. Mene ne smeta i meni je ovako dobro. Ako se neko oklizne na poledici ispred mojih vrata, ko mu je kriv, sto ne pazi budala. Kazne? Kakve kazne? To je pljacka i otimanje novca od postenih gradjana. Ja da uzmem lopatu i da cistim sneg? Znas li ti bre ko sam ja?
Ja znam, a i vi najverovatnije takodje znate.
…. oko Solida, svuda po periferiji, pojedinih radnji u centru grada, pojedine javne površine pogotovo kod autobuskih stanica, biciklistički trotoari kao javne površine, neodgovorni građani koji imaju dvorište na dve ulice
Jedan od najvažnijih zadataka komunalnih policajaca jeste staranje o komunalnom redu. Zato sneg MORA da se čisti….
Osim toga u opisu poslova komunalaca jeste i sledeće:
a) da kontroliše poštovanje radnog vremena ugostiteljskih i drugih objekata koji bi mogli da naruše mir građana. Pitanje: KOLIKO STE PODNELI PRIJAVA U TOKU PROTEKLE GODINE PO OVOM OSNOVU (odgovor: NIJEDNU)
b) komunalna policija treba da čuva svu javnu imovinu od uništavanja, oštećivanja i prljanja (pisanje grafita, lepljenje plakata), ali i spoljne delove (fasade) privatnih zgrada. Pitanje: KOLIKO STE UHVATILI POČINILACA I PODNELI PREKRŠAJNIH PRIJAVA? Odgovor: NIJEDNU
c) Dužnost komunalnih policajaca je da paze na čistoću u gradu i štite životnu sredinu, pa među njihove poslove spada i da:
– vode računa da li vlasnici pasa ČISTE za svojim ljubimcima;
– kažnjavaju one koji bacaju građevinski šut i drugi otpad tamo gde mu nije mesto
Odgovor: Ništa nismo uradili po ovom pitanju
d) Komunalna policija i inspekcija treba da obezbede da se saobraćaj u gradu i na putevima koji su u nadležnosti grada odvija nesmetano i po propisima. Između ostalog jedan od poslova jeste i ZAŠTITA saobraćajnih znakova, semafora i druge saobraćajne i putne signalizacije. KOLIKO STE PODNELI PRIJAVA ZA UNIŠTENJE ZNAKOVA ili NEPROPISNO POSTAVLJENU SAOBRAĆAJNU SIGNALIZACIJU? Odgovor: Nijednu
Nažalost, komunalna policija i inspekcija su jaki SAMO onda kada treba svoju „silu“ da pokažu na običnim građanima (onima bez kriminalnih dosijea ili političke zaštite)?!?
Praksa je pokazala da su to dobro plaćeni partijski džabalebaroši… Siguran sam da do sada nisu IMALI POJMA da su ovih nekoliko nabrojanih stavki u opisu NJIHOVIH RADNIH ZADATAKA I OBAVEZA!!!!!!
Konačno!
Kad porastem biću Komunalac i bole će me uvo za sve.
Inače ima da izlaze samo po pozivu kad komšija udari na komšiju. Verujem da će se vozati po gardu, jer što ne bi kad nije njihov auto kao ni gorivo i kao kobajagi proveravati trotoare, ali da izlaze napolje iz toplih kola nema šanse. Ko što rekoh samo po pozivu, a i to će dobro da razmisle.
Hvala Bogu da ste se setili, ljudi padaju kao kruške. Danas u gradu je jedan stariji gospodin pao i razbio jagodičnu kost, sav u krvi. Zar treba svi da završimo po ambulantama, kod doktora, u hitnoj da bi se gospoda setila da treba očistiti trotoate?!!!
A kaznice i JKP Parking zato sto parking kod poste u Malom bajmoku nije ociscen? Sta je sa centrom? Krenite iz centra prvo pa kaznjavajte dalje.
Molim da mi dostave ime Preduzeca koje mogu unajmiti da mi pocisti sneg i led sa pesacke taze pred parcelom! Radim ceo dan i necu da trazim od komsija uslugu! A zelim da platim samo mi je potreban racun!
Kataklizma! KomunALizma!
Pitam se samo ko će da napiše kaznu Gradu što im je centar kao klizalište i što ljudi padaju na sve strane. Ne, oni nikad nisu krivi…
a jesu li ovlasteni za to ???
Ta manite čišćenje snega sa trotoara, sad će proleće, sve će se svakako istopiti.
U svemu ovome najžalosnije je to što ove komentare neće pročitati onaj koji bi trebalo da pročita. Naročito ne komunalni policajci (možda ne čitaju ono što im ne odgovara).
Gospodo Trotori i druga javna površina nisu u vlasništvu vlasnika kuća i drugih građevinskih objekata već su u vlasništvu grada i države. Građani kroz razna davanja i poreze velike sume izdvajaju samoj opštini, a gde i kako se troše ta sredstva niko ne zna. Uostalom čiščenje javnih površina treba da vrši vlasnik a taj vlasnik je Opština.