JKP „Čistoća i zelenilo“ poziva građane koji u svojim dvorištima, vikendicama ili na drugim privatnim površinama imaju velika stabla jelke, smrče, duglazije, bora ili nekog drugog adekvatnog četinara koja im smetaju ili narušavaju objekat ili eksterijer i koja bi, svakako, bila posečena, da ih poklone gradu.

U ovoj tradicionalnoj akciji javnih i javno-komunalnih preduzeća i subotičke lokalne samouprave, najbolja od ponuđenih stabala po oceni nadležne službe biće stručno posečena, postavljena u centru grada i okićena povodom predstojećih božićno-novogodišnjih praznika .
Zainteresovani građani mogu da se jave Sekretarijatu za komunalne poslove, energetiku i saobraćaj Gradske uprave Subotica, putem telefona, na broj: 024/626-997 (radnim danima od 7.00 do 15.00 časova), ili elektronskom poštom: gukomunalno@subotica.rs, od 19. novembra do 1. decembra 2018. godine.
Izabrana stabla će poseći radnici JKP „Čistoća i zelenilo“.
JKP „Čistoća i zelenilo“ Subotica
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Grad i država od građana uzimaju koliko i kada hoće i istovremeno mole građane da im poklanjaju.
Ovo je sasvim korektna ideja.Bolje nego da se rasipamo i bahatimo iz gradske kase.
s obzirom da građani plaćaju enormne iznose u vidu raznih ,poreza ,prireza ,akciza i drugih davanja ne moraju ništa pokloniti gradu te i na postavljnje bora imaju pravo-isplatili su unapred…kao i sve ostalo.
Dobra ideja, možda i grad nama pokloni nešto za Novu godinu..da možda ne..
Pre ću je spaliti nego pokloniti Labanu i njegovoj bratiji !
Ja vas narode uopste ne shvatam. Ako posedujem neko cetinarsko drvo, a koje mi smeta i koje i onako trebam poseci, a grad mi nudi besplatno da ga posece i odveze iz dvorista, zasto onda to ne bih prihvatio? To je jedna cista vin-vin situacija.
@ Rio Tinto : Puno toga ti ne shvataš. Naime skoro sve četinari su posećeni-pokradeni u vetrozaštitnom pojasu sa severne strane subotice u akciji ‘ sanitarne seće’ Ha ,ha ‘razbolela’ su se stabla koja su zasađena za vreme Maritheresije kad je oformljen grad Subotica da bi zaštitili grad od nanosa peska …Stabla su bila zdrava bez oštećenja poput Sekvoja-ali koga to interesuje ,kradi seći nosi. Novo pošumljavanje ? Ma beži bre !
@ Megille
Rec je ovde o konkretnoj ponudi. Marija Terezija i Kulin Ban su jedna sasvim druga prica. Prica za paranoidne ljude zivotno nesposobne koji pojma nemaju kako da urede svoj zivot i neprekidno placu i kukumavce okolo. Pomozi sam sebi i Bog ce ti pomoci. Drzava Srbija i sa njom grad Subotica su samo slika i prilika njenih stanovnika. Oni zive tako kako smatraju da treba da zive, uredjuju svoj zivot po nacelima koja njima odgovaraju i biraju svoju vlast koja je vecini stanovnika ocito dobra.Vlast nije pala sa Marsa. Ona je odraz njenih biraca, njihove kulture, obrazovanja, mentaliteta i svetonazora. Odrazava zelju biraca kako i u kakvom sistemu zele da zive.
Da mi njima jelku a oni nama poskuljenje vode,autobusa….Strasno
@ Rio Tinto : Vidi se da ne poznaješ čak ni istoriju Subotice . Da ja sam kriv… , sada mi je jasno da sam ti kompliciranom termilogijom odgovorio. Dugačka je jako dugačka ta tema. A tvoj Kulin Ban nije nikada boravio u Subotici…Ali se zna ko su oformili i izgradili grad ,kulin banovi nisu…
@ Megille,
Kulin Ban nije boravio nikada u Subotici, a nije ni mogao jer u njegovo vreme Subotica nije postojala, barem ne u pisanim tragovima. U verbalnoj i pisanoj komunikaciji postoji nesto sto se zove „refleksija“ i „frazeologija“ to treba poznavati da bi se moglo i razumeti i da bi se onda eventualno na to moglo i odgovoriti. Sto se terminologije tice, ona je nesto interdisciplinarno i postoje nebrojene vrste terminologije. Jedina vrsta terminologije koja ne postoji je „koplikovana“ terminologija, jer je zadatak terminologije da „per se“ pojednostavi komunikaciju unutar odredjene struke, umetnosti, nauke itd.
Pokusacu da objasnim kako tebi, tako i mnogobrojnim ucesnicima foruma sa nesto jednostavnijom duhovnom strukturom – Ako mi neko ponudi posao koji meni donosi profit tj. korist, ja ga prihvatam. Ukoliko ponudjac posla takodje u tome vidi neki svoj profit, odnosno nekakvu korist, tim bolje za sve ucesnike u poslu.
@ Rio Tinto : Subotica ima svoju istoriju i to je fakat. Utemeljena za vrema Austrijske carevine kad je i grad Subotica bio deo te iste carevina. Ove činjenice ne možemo izbrisati iz istorije. Ako je taj ‘Kulin Ban’ koji je navodno ‘stariji’ od Subotičke istorije ,onda je stariji i od Europske tradicije i kulture…Ali ta tradicija i kultura je bila jako daleko od Subotice pogotovo Austrije…Ako si iz Subotice možeš svaki dan se setiš korintskih stubova i ostalog starog dela Subotičkog pozorišta koju su gradili Austrijanci…Da li su pozorište u ono doba gradili kako ti veliš samo zbog profita ili možda zbog kulture prepuštam tvojo fantaziji..
@ Megille
Subotica ima svoju istoriju i to je fakat kao sto je i fakat da ti licno nemas ni istoriju ni kulturu vodjenja dijaloga. Takodje je fakat da to proizilazi iz tvojeg deficitarnog obrazovanja a sa Evropskom kulturom imas otprilike isto toliko veze koliko i nekadasnje veserke odnosno pralje koje su isle po kucama i prale tudji prljavi ves. Pleckale okolo i ogovarale po kucama i pravile se vazne svojim pseudo znanjem o svemu sto se dogadja po tudjim kucama. Ti takodje po ovom forumu Non-stop fabrikujes razne izmisljotine i poluistine. Ja tebi to ne zameram jer ti drugacije ne mozes. Sam po sebi ti i nisi neki narociti problem. Problem lezi u tome da na forumu ima jos jedna citava gomila ljudi koji tako razmisljaju – i time smo dosli do rezimea – zasto je danasnja Srbija, odnosno Subotica takva kakva jeste, i da nju danas profilisu ljudi tvojih kulturnih obrazovnih i intelektualnih kapaciteta. Sta god da napises uvek se sve svodi na laudatio KuK monarhije i njene navodne velicine. Da se odmah razumemo – moji koreni su duboko u monarhiji, ali ona je proslost, nje vise nema. Budimo realni, ta imperijalna drzava je bila po velicini druga u Evropi odmah iza Rusije, ali je je ekonomski bila daleko iza manjih zemalja , Nemacke, Francuske ili Britanije, koje su bile mnogo razvijenije idustrijske zemlje u odnosu na jednu KuK koja je bila tipicna agrarna zemlja sa zaostalom poljoprivredom i rudimentarnom industrijom. Pored toga je bila visenacionalna drzava u kojoj je svaki narod vukao na svoju stranu, a uz to je jedan narod pokusavao da supermacijom potisne drugi narod. Centralna vlast je vodila politiku medjusobnog zavadjanja stanovnika raznih nacionalnosti jer je smatrala ako su zavadjeni nece se ujediniti protiv kuce Habsburga. Sto se samoga Kulin Bana tice on nije bio moj, on je bio Hrvatski i kraljevao je u Bosni. kada mi danas za nesto kazemo da je od Kulina Bana onda mislimo na nesto besmisleno, iz davne proslosti, sto nema vise nikakve veze sa trenutnom temom. Nadam se da sam ti mozda malo olaksao da sagledas sebe, ko si sta si,i kakav si, kao i stvari koje se dogadjaju oko tebe, i tvoju poziciju u svemu tome.
@ Megille
PS
Korintski stubovi i taj citavi objekat nije gradjen „zbog kulture“ vec je bio jedan ugostiteljski objekat sa prenocistem. Objekat je sluzio i kao neka vrsta bordela, javne kuce i kockarnice. Radi privlacenja i zabave gostiju i zbog svoje dovoljne velicine i prostora, dovodio je razne Tingel – Tangel grupe koje su vagabudirale okolo i zabavljale kafansku publiku. U pozoriste je pretvoren tek nakon sto mu je dotadasnja „kulturna delatnost“ bila policijski zabranjena.
@Rio Tinto
Uspeli ste da ne prikrijete svoju agenturnost. Svaka diskusija sa vama je besmislena jer vi ne diskutujete, vi osiono namećete svoje „istine“ diskreditujući tuđe lažima, obmanama, klevetama i uvredama.
Vidim da ste od mene odustali, ali samo zato što sam počeo da obelodanjujem vašu najvažniju i najznačajniju tajnu, samu srž vaše ideologije i delovanja. Jedino još onaj jadni BRDovac hvali njegovu kapituliranu koloniju BRD. Sada ste se, baš kao i na mene, ostrvili na komentatora Megille: „nemas ni istoriju ni kulturu vodjenja dijaloga“, „deficitarnog si obrazovanja“, on je za vas kao „nekadasnje veserke odnosno pralje koje su isle po kucama i prale tudji prljavi ves. Pleckale okolo i ogovarale po kucama i pravile se vazne svojim pseudo znanjem o svemu sto se dogadja po tudjim kucama. „, „Ti takodje po ovom forumu Non-stop fabrikujes razne izmisljotine i poluistine“…
Ovom spisku dodajem i sledeće vaše (zlo)umotvorine kojim nas nazivate malim šizoidnim nazi multinik šovinistima, bolesnim umovima zatrovanim nacionalizmom i šovinizmom, ultraprimitivnim bolesnim umovima, nacistima, ustašama, krelcima, primitivcima, bolesnicima, jadnicima, lopovima, lažljivcima, prevarantima, kriminalcima, nebulozni,a, šizofrenima, paranoidnima, bljuvačima, pljuvačima, mentalno obolelima, monstrumima, bednicima, kukavicama, smešnima, nacionalistima, šovinistima, fašistima, klerofašistima, šizoidnim nacionalističkim ludacima, monstruoznim licima nacionalšovinističkog ludila, mentalnim masturbatorima, idiotima, tragikomedijama od ljudi, seksistima, rasistima, svinjama, stokom, đubradima, Sotonama, Hitlerima.
A što se postavljene vlasti tiče, pa ona je vaša marioneta, vama služi. Ne krivite narod, bilo koje nacionalnosti i veroispovesti. Krivite sebe.
Jedna od najosnovnijih ljudskih osobina je humanost i pomoc ljudima u nevolji, onima koji ne mogu da ti vrate….Subotichani kao pojedinci su failovali u svakom pogledu tih osobina, poruke na ovoj temi upravo govore u prilog tome, a kolo vodi mali shizoidni nazi multinik shovinista koji u svakoj mogucoj vesti pominje agenturu koje je on sam sastavni i nerazdvojni deo. Dakle spisku TRI KOKOSHKE da dodamo i JELKU.
@Agentura
Kakva „humanost i pomoc ljudima u nevolji, onima koji ne mogu da ti vrate“!? Koji ljudi u nevolji? Ovde država traži da joj se dâ a sama otima koliko želi, i zakonito i nezakonito. Strazbur je prepun predstavki o povredi ljudskih prava. Vi branite državne bandite jer su vaše marionete. I nije vam dosta nego ste instalirali i vaše privatne bandite nazivajući ih „javnim“ poput „javnih“ izvršitelja. Prvo ste harali „U ime naroda“ a od uvođenja „demokratije, sloboda i nezavisnosti“ to činite „U ime javnosti“. Isti ku*ac, drugo pakovanje. Pozdravite muter Merkel, klimoglavu marionetu „velike“ BRD.
@Rio Tinto : Čitaj ‘Istinu’ od Istine. Ja samo dodajem da stvarno imaš bogatu fantaziju. Ipak si me poslušao…Naime u svojim izlaganjima ideš do nekih detalja kao da si živeo u vremenu o kojima pišeš kao da si bio učesnik tih događaja. Pa ispada da si i ti kartao i kockao u zgradi koja je bila sve samo ne pozorište već neka vrsta bordela i slično…Izgubio si se u vremenu ,čak ni na literature se ne pozivaš iz kojih si crpio informacije ,a to je vrlo neozbiljno.
Izgradnja subotičkog pozorišta je uveličano simbolikom korintskih stubova koji su kroz duge vekove sa sobom donosili : dugovečnost , kulturu ,ponajviše dramsku umetnost ,obrazovanje i opšti napredak.