Pokret za preokret optužio vlasnika agencije za obezbeđenje za uništavanje izložbe

Predsednik Pokreta za preokret Janko Veselinović optužio je danas vlasnika agencije za obezbeđenje „Gladijator“ u Subotici Vidosava Šuviru da je juče u centru grada, tokom održavanja izložbe „Pet godina propadanja“, „nasrnuo na učesnike i uništio 35 eksponata“.

Veselinović je naveo u saopštenju za javnost da je policija intervenisala, nakon čega je izložba i prekinuta.

„Tokom izložbe, bilo je više incidenata, pretnji i zastrašivanja, ali je ovaj napad bio najbrutalniji jer je vlasnik agencije za obezbeđenje ‘Gladijator’ bukvalno uleteo i počeo da uništava eksponate“, rekao je Veselinović.

veselinovic

Dodao je da nakon napada na izložbu u Beogradu i u Novom Sadu, ovaj Pokret ne očekuje kažnjavanje nasilnika.

„Srbija nije pravna država i opozicija gubi mogućnost da iskaže svoje političke stavove, čak i kroz izložbe. SNS ima svoju parapoliciju u raznim agencijama za obezbeđenje i očito su jači i od policije i od  tužilaštva“, smatra Veselinović.

On je juče rekao da je uoči otvaranja izložbe nekoliko osoba koje su stajale u susednim lokalima, prišlo i uništilo nekoliko izloženih eksponata.

Prema njegovim rečima, „Subotica je tipičan primer jednog grada koji nestaje, u kome vladaju nasilje, korupcija i siledžijstvo“.

 

autor: AP

izvor: Beta



KOMENTARI

  1. Borzos kaže:

    Pa mora da sad odradjuje zadatke za lokalnog kabadahiju,samo sto nezna da ce mu se to vratiti kad tad pa ce morati da ide odakle je dosao.

  2. laki kaže:

    Vreme je da se na silu odgovori silom… Ovo neka autokrata na vlasti i njegove gnjide protumače kako hoće, ali smatram da je DOŠLO VREME. Gamad su rat narodu objavila odavno i ne znam šta se još čeka. Polupismeni, nepismeni i kriminalci da nam uređuju živote??? VREME JE ZA ODGOVOR!!!

  3. neutralni kaže:

    poslednja recenica u potpunosti istinita;“subotica je tipican grad koji nestaje,u kome vladaju nasilje,korupcija i siledzijstvo!svaki dan nekoliko mladiha i onih starih odlazi iz ovog tmurnog grada zbog neizvesne buducnosti!

  4. Moje ime kaže:

    Ovi se plaše i izložbe. Kraj im je blizu. Ipak, uspeli su ono što nikome do sada nije u tolikoj meri . Bacili su ceo grad u sramotu.

  5. freelancer kaže:

    Oni koji duže čitaju moje komentare, znaju da u njima ne iznosim paušalne ocene, neargumentovane kritike niti proizvoljne podatke.
    Elem,
    U mom rodnom gradu, mojoj prelepoj Subotici, VEĆ DUŽI NIZ GODINA deluju tzv „neformalne grupe“, formirane na nacionalnom (nacionalističkom) principu, zatim tzv „navijačke grupe“, a neki od clanova tih „neformalnih grupa“ su angažovani u tzv. „agencijama za obezbedjenje“. Ogromna većina njih ima podeblji kriminalni dosije ili popularnije – „od ranije poznati policiji“. Kako da ne? Pa oni SARADJUJU!!!
    Sve te grupe su zapravo REZERVNI SASTAV budućih PARAVOJNIH jedinica pod okriljem jedne službe i jedne stranke, ne hapse se, ne procesuiraju, jer će oni to sve „odraditi“ u budućoj paravojsci u nekim novim ratnim zločinima…
    SA odredi (po ugledu na nacističku paravojnu formaciju tridesetih godina XX stoleća i preteču SS waffen), pod „upravom“ srbijanskog „Ernsta Rohm-a“ (Andrej Vučić), polako, ali sigurno deluju sve otvorenije. Ovo u članku je SAMO JEDAN od primera…
    Šta je sledeće?
    Prebijanje političkih protivnika?
    Teror „crnih trojki“ (četničkih), noću za „nepodobne“?
    Pritisak na nesrbe i protivnike SNS politike (poput onog SA odreda na Jevreje tridesetih?
    Podela sendviča „za put“, kao devedesetih od strane radikala? Pa i ovo su radikali!!! Pi**ousti sve OTVORENIJE nastupa radikalskom retorikom, IDENTIČNOJ onoj s pocetka devedesetih… Docekao čova, posle 27 godina, „svojih pet minuta“… A koliko će to da košta? U mrtvima, obogaljenima, obeskućenim…
    Samo pitam…

  6. MILENIJA kaže:

    Ovo me postaklo da pogledam kakav je to Pokret za preokret i vidim fini ljudi sa lepim idejama!
    Normalno da ih kriminizirana vlast ne podnosi!

  7. paulina kaže:

    ja, ovako glupa, i dalje tvrdim da je kriv narod….jebote, ovi sve što su gori prema nama građanima, mi sve mirno bez pogovora prihvatamo….stvarno ne znam šta još treba da uradi ova vlast, kako kod nas tako i na nivou države pa da se narod probudi i pobuni…toliko nasilja, toliko bahatosti, to je strašno , a hapse dve žene neistomišljenice koje u samo na društvenoj mreži izrazili voje nezadovoljstvo ovom vlašću, a ovde se građanai tuku, napadaju, gaze i NIŠTA….stvarno mo smotani ko totski k…c….jebo nas onaj što nas je sastavio

  8. paulina kaže:

    NAREDILI VOLU DA IDE U ŠKOLU,
    VO DA SKINE BRIGU NABAVIO KNJIGU,
    I DOK DRUGI UČE, ON IZ KNJIGE MUČE,
    ZGRANULA SE ŠKOLA KAD PREPOZNA VOLA….

    SAD JE VO ŠKOLOVAN, VIŠE PLUG NE VUČE,
    SEDI U FOTELJI, AL I DALJE MUČE…..

  9. gradjanin kaže:

    Odgovor za freelancer
    Za obavljanje delatnosti obezbedjenja, potrebno je da lice poseduje licencu, a licencu moze dobiti posle polozenog ispita a uslov je da ne bude kriminalisticki kanjavan. Znaci sva ta lica ne bi ni mogla da vrse bilo kakvu slicnu delatnost, kada bi imali pravnu drzavu. Za sve sto ste napisali, slazem se.

  10. Marko kaže:

    Oj Bunjevče starešino Subotice grada….ostalo samo u pesmi…..

  11. Pajo kaže:

    To tije tako ako neces vise da te obezbedjujem onda te niko nece vise obezbedjivati! I bices opljackan!

  12. Dva u jedan kaže:

    Sada će svi da potegnu drvlje i kamenje na mene, ali…ali priča ima i drugu stranu. Kako vam nije palo na pamet da je Subotica bila ponižena kada je pre 5.oktobra 2000. mafijaški kum i narkodiler Nenad Opačić sa svojim „nežnim momcima“ (prave curice), obezbeđivao miting na Trgu Slobode i na bini se grlio sa Đinđićem i ostalim učesnicima? Postoje fotografije. U zagrljaju sa Gordanom Čomić. Pored Koštunice. Pored svog venčanog kuma Nenada Čanka. Razbojnik. Ubica. Kako se niste setili da je Subotica pošla po k…u kada su grozomorne Žene u crnom ispred Gradske kuće razvile svoje pamflete i izvikivale najgnusnije laži a policija razgonila i legitimisala one koji su hteli da im prigovore? Kada neko razbije tribinu i pocepa laži o Srebrenici, odmah su to SA odredi, itd, kada popizdi zbog „Pet godina propadanja“ (a Subotica propada mnogo duže!), odmah su to „četničke trojke“…važno da znate da je neko nekome delio sendviče za put i da ponavljate tu laž kao papagaji (Gebels: hiljadu puta izrečena laž…), a nit ste bili prisutni niti znate šta je ko rekao i kako se to podmetnuto zmijsko jaje i iz čega ispililo.

  13. Raspop Teodosije kaže:

    Ima li negde na netu fotografija ovog događaja?

  14. Anonimni kaže:

    Udara vile po lobanji,pa sad vi vidite

  15. Lenin kaže:

    @gradjanin
    Da znaš ko su među osobama koji su dobili licenu!Ja nisam mogao poverovati.Ako bi se kod njih normalno primenjivan psihoneurološki test,ni jedna trećina ne bi prošla.Uglavnom,oni koji su i prije radili taj posao bez licence,dobili su isto bez problema,a da ni prstom nisu mrdnuli.
    @freelancer Tako je.Evo,i ovi su bez trunke bojazni da će biti sankcionirani.Znači,rade u senci za vlast.

  16. u inat svima kaže:

    .@ laki/latyak….Hajde “junacino“ TI pokazi svojim primerom kako se to radi.Ova ponuda vazi i za ‘slobodnog strelca“

  17. laki kaže:

    @u inat svima

    Potrebna je samo izuzetno dobra organizacija, što je i izvesno u nekoj skorijoj budućnosti. Nisi valjda umislio da ćete da vladate sa picoustim na čelu kao onaj autokrata u Severnoj Koreji?

  18. stormwatch kaže:

    @u inat svima

    Kazhe se „senvich“ a ne sendvič. Nauci se konacno da koristis suboticke izraze, vreme je.

  19. igor kaže:

    Tuzno je da se ovakve vesti svakodnevno objavljuju i da je sve postalo normalno.Kada pogledamo ko nam je predsednik, gradonacelnik, kakvi ljudi vode Javna preduzeca jasno nam je da smo dotakli dno.

OSTAVITE KOMENTAR