Srbija je zahvalna svakom borcu, članovima njegove porodice i svima koji su se za nju borili i za nju dali svoje živote, rekao je danas u Subotici ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, Aleksandar Vulin. On je u tom gradu položio venac na spomenik Njihovoj vernosti, koji je podignut u znak sećanja na poginule u ratovima devedesetih i bombardovanju.
Svaka zemlja svoju slobodu može da zahvali onima koji su za nju dali svoj život, rekao Vulin, dodajući da se nijedan život i nijedna žrtva ne smeju zaboraviti ili umanjiti. Ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja je poručio da se Srbija trudi da poboljša položaj boračke populacije i položaj njihovih porodica.

foto: RTV
„Evo, sada po prvi put smo uradili jedan pomak da će svaki poslodavac koji zaposli boračko dete dobiti odgovarajuću subvenciju. Po prvi put smo ih prepoznali kao prioritet za zapošljavanje, a obezbedili smo i novac za poslodavce, da ih lakše zaposle i da im daju priliku da obezbedi svoju egzistenciju. To je naš način da kažemo hvala njihovim porodicama i to je naš način da kažemo hvala njihovom detinjstvu koje je prošlo bez roditelja“, rekao je Vulin.
Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja je zajedno sa gradom učesvovalo u rekonstrukciji Spomenika Njihovoj vernosti, koji je podignut u znak sećanja na poginule u ratovima devedesetih i bombardovanju.
„Vidite i sami da je to Subotica u malom, da su na spomeniku imena ljudi različite nacionalnosti, različite vere, ali su nas svi oni nažalost rano napustili“, ističe Bogdan Laban, gradonačelnik Subotice.
„Ratni veterani su jedan deo društva koji su časni i pošteni, koji su poštovali Ustav zemlje u kojoj žive. Kroz istoriju su uvek takvi bili, i biće i u budućnosti“, kaže Željko Vukelić, predsednik Udruženja učesnika oružanih sukoba na prostoru bivše Jugoslavije.
Borci se nadaju da će i drugi gradovi slediti primer Subotice, i da životi mladih ljudi koje su dali za državu nikada neće biti zaboravljeni.
RTV
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Bicu zahvalan ako mi neko objasni ZASTO i zbog CEGA su ovi ljudi umrli?!?
Nek je vecna slava junacima!
Pocivajte u miru!
Zdrav Razum
Kad vec provociras ljude na ruznu diskusiju mogo bi makar pod svojim nikom da se predstavis.
Evo dat cu ti ideju odakle da pocnes da istrazujes:
„““Ja sam svoj zadatak izvršio, Jugoslavija više ne postoji!“““
Stipe Mesic
@Zdrav Razum
Umrli su NI ZA STA!
A ko je uopšte rekao da je to loše što je Jugoslavija rasturena?
Tragedija je da su ih se sada pred izbore pole 26 godina setili, gde ste bili drugovi svih ovih godina da pomognete kao drzava, zasto ako vec im se toliko zahvaljuje ne pokazeto to i na delu izjednacite ih sa palim 41-45, a ne da ih se setite nakon 26 godina!!!!
Da se ne zaborave zlocini hrvata!
Ovaj spomenik treba srušiti.
Žalosno je što su i sada na vlasti isti oni koji su terali ovu decu u rat (u kojem nismo učestvovali). A, ovaj ministar džabalebaroš je i tada zakuvavao a i sada mu je to glavni posao. Mislim da gradjani Subotice nisu željni njegovih proseravanja.
Biskup
Oko 200.000 stradalih i koji milion raseljenih.