Ponovo napadnuta ekipa Hitne pomoći

U Subotici ponovo napadnuta ekipa Hitne pomoći. U petak, 3.marta dežurna lekarska ekipa pružala je pomoć pacijentu koji je bio u alkoholisanom stanju. Tokom zbrinjavanja pacijenta u vozilu SHMP, pacijent je nasrnuo na medicinskog tehničara naše službe koji je zadobio povredu lica te je on postao pacijent i prevežen je na odeljenje za prijem i zbrinjavanje urgentnih stanja Opšte bolnice Subotica, rekla je dr Mihaela Budimski, PR Doma zdravlja.

Hitna-pomoc-Subotica

“ Ovakvi događaji postaju sve češći i nedopustivi su! Incident je prijavljen nadležnim organima (MUP-a) a pacijenta je nakon incidenta druga lekarska ekipa transportovala u OBu policije. Zaposleni u Službi hitne medicinske pomoći su tokom rada, izloženi očima javnosti kao i različitim, sve češće rizičnim situacijama,u kojima im se ne samo verbalno preti već i fizički zlostavlja. Ne postoje mehanizmi koji bi zaposlene zaštitio od verbalni, fizičkih i drugih pretnji koje ih dovode do životne ugroženosti. Nedopustivo je da su životi ugroženi oni, kojima je profesionalno opredeljenje da spašavaju tuđe živote”, kaže dr Mihaela Budimski, PR Doma zdravlja .

Služba hitne medicinske pomoći je u februaru imala 900 lekarskih intervencija na terenu. U ambulanti službe SHMP je pregledano 1250 pacijenata. Transportne ekipe su imale 700 pacijentata.

Na IKVBV je transportovano iz kućnih uslova zbog AIM –STEMI 5 pacijenata, dok je reanimirano 4. dr Mihaela Budimski, PR Doma zdravlja je podsetila da je vakcinacija Vaksigrip vakcinom je počela 20.10.2016. godine u Domu zdravlja Subotica.

“Naši sugrađani mogu da se vakcinišu u svim gradskim kao i u vangradskim ambulantama. Do sada je vakcinu primilo 3340 pacijenta i preostalo je 1160 vakcina. Pravo na besplatnu vakcinaciju imaju sve osobe starije od 65 godina kao i rizične grupe stanovnika (oboleli od hroničnih bolesti)”, zaključuje dr Mihaela Budimski, PR Doma zdravlja.



KOMENTARI

  1. Anonimni kaže:

    narod je nezahvalan i pametiji od lekara i Boga ;za tu nikakvu platu treba da se leci sam ! ministri zdravstva gde su pare…

  2. stormwatch kaže:

    Ne vidim tone komentara i pozive na oruzije, prebijanje i izbacivanje doticnog pijanca? Jel kriminalca opravdava to sto je domaci?

  3. laki kaže:

    Napišite ime nasilnika.

    To i jeste najveći problem što se nasilnici štite od strane novinara i policije, umesto da se javno saopšte njihova puna imena.

    Ako nekog zanima ko je bio nasilnik prošli put, bio je to M.K., koji slobodno šeta, tj. ničim nije sankcionisan.

    Bio je to i jedan od S….., kad je razvalio benzinsku pumpu i izlomio radnika, pa čak, kao najobičnija pi**a, prebio i radnicu pumpe…

    Pa opet S…., kad je prebio onog Š…… pred prošlogodišnje izbore, što i jeste naš najveći problem, jer vlast koristi ovakve majmunčine za zastrašivanje i prebijanje neistomišljenika, a potom im gleda kroz prste za teška krivična dela.

    To je čista istina, ništa nije izmišljeno i može da se proveri.

    Nažalost sa takvim smradovima živimo… ovo se odnosi i na vlast i na nasilnike.

    Evo nam prve naredne prilike 2. Aprila, da to pokušamo i da promenimo.

  4. Mister No kaže:

    Treba li piti kao čovek ,ili kao stoka ? Stoka zna granicu,neki ljudi ne. Nek je Bog u pomoći medicinarima zbog takvih.

  5. Anonimni kaže:

    Alene brate drzi se

  6. PAULINA kaže:

    žao mi je štzo je došlo do toga, nije u redu da neko nekog napada…ali, kako ne pišete o tome kako pacijente doktori maltretiraju, govorim iz ličnog iskustva….pre par meseci , zamalo nisam umrla, jer je doktor anesteziolog zbog svog bahatog ponašanja, meni kao pacijentici nagurao svojom drskošću pritisak 200, i bukvalno su me skinuli sa operacionog stola, mal nisam umrla, i nakon toga me 5 meseci nisu operisali…a kardiolog koji me je prethodno primio, pisao je poruku dok sam mu pričala, i ni on nije svoj posao radio…i kada sam pokušala da objavim i na portal pištaljke, a i kod Vas, NIKO NIJE HTEO DA OBJAVI TO…JER NIKOG PACIJENTI NE ZANIMAJU…TOLIKO O TOME…znači , nisu samo pacijenti krivi, i doktori i medicinsko osoblje zna biti JAKO DRSKO , BEZOBRAZNO I NEPROFESIONALNO…

  7. stormwatch kaže:

    Ime i prezime brate! Ako se ovde od strane kojekakovih olosha i bezmudnih likova prozivaju ljudi koji nikada nisu nikog prevarili niti ostetili, onda je red da se konacno i kriminalcima u Srbiji pocnu pisati imena i prezimena.

  8. nikola kaže:

    Kuglu na nogu i pravac zemljani radovi na autoput,

OSTAVITE KOMENTAR