Poraz na domaćem terenu

I pored domaćeg terena, sjajne publike, pobede u gostima, odbojkaši Spartaka nisu uspeli da iskoriste prednost i olakšaju sebi put ka Superligi. Pobedom od 3:1 za Željezničar, Beograđani su pokazali zašto su proteklu sezonu proveli u najjačoj ligi.
Prvi set, najzanimljiviji i kako se kasnije ispostavilo i odlučujući, Spartak je izgubio na razliku, 24:26. Zatim sledi potpuni debakl i rezultat 13:25 u drugom setu. Kad je većina mislila da je sve gotovo, domaći igrači probudili su nadu u publici i osvojili treći set rezultatom 25:16 Međutim, to nije bilo dovoljno za pobedu, i Beograđani završavaju meč u četvrtom setu (18:25).

S obzirom da se plej aut igra na tri dobijene utakmice, naredna treća utakmica igra se 3. maja u Beogradu a četvrta ponovo u Subotici 6.maja