Poraz za kraj

Poslednje kolo u 2012. godini nije donelo iznenađenje, bar kada su košarkaši Spartaka u pitanju. Novi poraz je upisan a glavni “krivci” za to su košarkaši Beovuka iz Beograda koji su na svom terenu dobili Subotičane rezultatom 83 : 78 (22:25, 13:18, 17:21, 31:14 ).

Nisu Subotičani ovu utakmicu odigrali loše. Tokom većeg dela meča su imali prednost koja je oscilovala da bi u jednom trenutku na početku četvrte četvrtine nakon koša Sokolovića razlika bila i +14 (52:66). Međutim tada sledi pad i Beovuk pravi razliku +9 i 5 minuta pre kraja vraća utakmicu u rezultatsku neizvesnost. Nošeni serijom dobrih poteza Beograđani igraju sigurnije i privode meč kraju.

Iako sledi mesec dana pauze, u Spartaku ne bi smeli da slave jer razloga za to nemaju, a novu godinu će početi porazom ukoliko ne naprave krupne promene. U Suboticu dolazi pretendent za lidersku poziciju, ekipa Napredka iz Kruševca.

1. MERIDIANA Futog 13 12_ 1 1054:941 25
2. Napredak Rubin Kruševac 13 10 3 955:879 23
3. Crnokosa Kosjerić 13 8 5 1030:939 21
4. Morava Vladičin Han 13 8 5 951:937 21
5. Železničar Inđija 12 8 4 956:901 20
6. Mladost Zemun 13 7 6 1015:1006 20
7. Partizan mt:s MT Beograd 13 6 7 1048:1063 19
8. Napredak Maksi Ko Aleksinac_ 13_ 6 7 962:981 19