Posle pretnji gradonačelnika, oštećenom – krivična prijava

U subotu uveče, u jednu pivnicu kao gost na svadbi došao je Vladimir Polovina. Tamo ga je video i gradonačelnik Subotice Bogdan Laban, inače njegov partijski kolega iz Srpske napredne stranke. Revoltiran plakatima koje je Polovina lepio u centru grada, počeo je da mu preti.

Iako se na snimku čuje zvuk koji nalikuje šamarima, kada je Polovina sutra ujutru otišao da prijavi napad – u stanici je, kako kaže njegov advokat, upravo njemu određen pritvor od 48 sati, i to, dodaje, bez obrazoženja.

zatvor-2

– Tamo su ga zadržavali jedno dva sata oko nekih proceduralnih pitanja, a onda ga odveli u glavnu zgradu PU, da bi mu tamo saopštili da on nije više oštećeni, već osumnjičeni. Tamo je već čekala krivična prijava koja je sastavljena na osnovu izjave gospodina Labana – kaže Dušan Kliska, advokat Vladimira Polovine.

Gradonačelnik Subotice izvinio se građanima zbog, kako kaže, teških i neprimerenih reči, ali demantuje da je Polovinu fizički napao. Prema njegovim rečima, u ovom slučaju on je oštećena strana.

Ovo inače, nije prvi put da za Labanovo ime vezuju pretnje. Nekoliko dana pred prošlogodišnje izbore, Srpska radikalna stranka optužila ga je za verbalni napad na aktiviste koji su lepili plakate i pretnje da će ih, kako je navedeno, „gepekovati“ i poslati u šumu.

– Zataškavanje onog prvog slučaja omogućilo je ovaj drugi. Da je tada bio pozvan na odgovornost i utvrđeno šta se tačno desilo, do ovoga sigurno ne bi došlo – kaže advokat Kliska.

Prema rečima Polovininog branioca, tužilaštvo zasad u dokazni materijal povodom poslednjeg slučaja nije uvrstilo audio snimak na kom se čuju Labanove pretnje.

 

vesti-online.com

 



KOMENTARI

  1. Radoslav kaže:

    Danas sam napadnut, a sutra idem da prijavim policiji?!? Dajte molim vas, ko normalan to jos radi? Ako si ostecen prijavljujes odmah. Tu nisu cista posla i u potpunosti verujem policiji.

  2. Bivsi kaže:

    @Radoslave

    Idi jedi sendvič.

  3. neso kaže:

    na kraju ce Polovina ispasti kriv, zavrsiti u zatvoru, biti tuzen, a Laban sve po starom… jer je Vucicev i nedodirljiv
    i onda se posle cude zasto iz Srb godisnje ode 50.000+ ljudi (velicina grada Krusevca), a mi se cudimo zasto obrazovani ljudi nemaju posla, a skorojevici na vlasti, koji su u 50-55oj godini zavrisli fakultet, dobili diplomu…

  4. Cicko kaže:

    A Đura će ti oprostiti što te je tukao…

  5. Dva u jedan kaže:

    @Bivši i ostali gladni, pravim sendviče (ili „senviche“ što bi onaj maflo napisao), jeftino, može i besplatno za pregladnele, da i vi jednom probate to čudo neviđeno od hrane za koje ste zapeli ko pijan za tarabu! Sendvič i bot, to je krajnji domet vašeg „znanja“ i „kreativnosti“ u diskusijama…

  6. stormwatch kaže:

    @dva u jedan

    Gospon dva u jedan, pre neki dan smo bash diskutovali o fuzzy logic motorima, no vidim da kod vas funkcionise senvich logic AI 😀 …..nesto ste mi vi najopasniji i najglasniji mnogo low profile i prediskretni ovih dana, samo neko okolishanje bez konkretnih napada, strele u centar i tako to. 😀

  7. Màdjàr kaže:

    Ako se sada ne pobunimo, netyemo nikada. Szretyan nam prüvi szeptembàr!

  8. Bivsi kaže:

    @Dva u jedan

    Koliko ja znam, dobili ste naredbu da ne ulazite u diskusije na portalima jer su vaši nadređeni procenili da se na taj način samo ukopavate. Vidim da ste se vi oglušili o tu naredbu, pazite da ne dobijete šamar od nekoga iz SNSa. Koliko vidim, neploslušni članovi vaše stranke dobijaju ćuške. Ne mislim ja da vi samo dobijate sendviče, znam dobro da dobijate jako lepe novce za botovanje, letovanja itd.

  9. ludak kaže:

    S V da li je i po tebe bila policija za samaranje profesora Polovine. Inace za neupucene, to je ona sirovina koja je u prisustvu Labana opalila dva samara profesoru. Trenutno je predsednik FK, a zna ponekad da udje u svlacionicu na poluvremenu i da samara svoje igrace jer su primili gol.

  10. realan kaže:

    Nekako mi je bas cudno da se bas sada, neposredno posle pokusaja reketa bratica malog aleka, pojavila ova vest, sa zamislite audio snimkom razgovora gore navedenog Labana, hmmmmm meni to lici na odvracanje paznje i zataskavanje tog reketiranja………..

  11. pista kaže:

    Aman… Alek sprema novog gradonacelnika isnsovca za gradonacelnika

  12. Sasa 024 kaže:

    Woohooo..
    Kakvo divno drustvance,upste me ne cudi sled dogadjaja i verovatan ishod na kraju.
    Pa zuti su bili gospoda za ovu bagru.
    Lopovi ali gospoda.

  13. stormwatch kaže:

    @Sasa 024

    A ovi nisu lopovi…ma kakvi.

  14. Sasa 024 kaže:

    @stormwatch
    Lose sam se izrazio,ovi su jos gori lopovi nego prethodni a jos i agresivni.
    Poe ovih kao posle najezde skakavaca,nece ostati kamen ma kamenu….bice pusto kao mesecev pejzaz.

  15. Bunjevac i lancoš kaže:

    od 1 septembra počinje šamaranje po kućama, šamare deli lično Bogdan Laban! raspored šamaranja građana Subotice iđe ovim redom: Ponediljak- Šandor i Prozivka; Utorak-Zorka I Peščara; Sridom-Gat.Mali Bajmak i Crveno selo; Četvrtak-Teslino naselje i mali Radanovac: Petak- uži i širi centar; Subota- Radijalac ,Progon i Palić…Nedeljom Bogdan odmara dlanove i maže3 ruke kremom za revitalizaciju… Dolina Lopova je izuzeta jer Labanova svita tamo žividu

  16. Mrzim Turske serije kaže:

    Glasao sam za Jenea na prošlim izborima i stvarno mi se svidjao njegov program i skroz sam ga podržavao..ali kada sam ga video pored Jankovića!! Ljudi znate ono kako kažu da Bog obeleži nekako zle ljude ali njemu iz očiju zlo viri, pun sebe, nadobudan. Bolje da je ubacio 1000dinara Svetom Antunu i pomolio se nego što je ovde glumio političara.

  17. stormwatch kaže:

    @Sasa 024

    Ja nikad nisam imao jednu pozitivnu rec za neslavnu i presramnu vladavinu Slobodana Miloshevica i njegove mafije, ali to su bila ucena gospoda visoke klase u odnosu na ove ove.

  18. laki kaže:

    @Bunjevac i lancoš

    Jedva čekam ponedeljak…onda je Prozivka na redu… Baš bih voleo da se sretnem sa tim ****** ili njegovim podanicima… ***** sve bih ih … jer sa njima na vlasti nema se šta izgubiti… i ovako već živimo kao indijanci u rezervatu. Mamicu li im …!!!

  19. gradjanin kaže:

    BOGDANE, BOG JE LJUT!

  20. Vucicu Pederu kaže:

    Glasali ste, gledajte.

  21. Dva u jedan kaže:

    @Stormwatch, najedi se jednom „senvicha“, i ti tamo i SNS sa sve Vučićem i Labanom, a pogotovo onaj bareni smuđ od Saše Jankovića i sva ta tzv. „opozicija“ u ovoj zemlji u kojoj je od vlasti jedino još opozicija gora! .ebali vas i „senvichi“ i novci o kojima sanjate, niste ništa bolji od onih koje kritikujete, plitkoumna piskarala, sutra da dođete na vlast radili bi isto pa još i gore, ništa ne umete dalje da smislite od „senvicha“ i „botova“. Svi koji ne prde u istu tikvu od budalaština koje vi lupate odmah su botovi, jedu „senviche“, letuju besplatno – paranoia have no mercy!

  22. stormwatch kaže:

    @dva u jedan

    Gospon dva u jedan, nemojte gubiti zhivce tako lako, to je zabranjeno klauzulama iz bot pravilnika! Ne secate se da je lepo napisala shefica da samo neki mogu da se suceljavaju sa pametnijima jer se rushi ugled stranke, generalno sa mnom ne mozhe ni jedan od vas na forumske megdane a ni u skupini, jedino shto mozhete je samo da me magicnim stapichom banujete sa svih portala. :D? Zato, ajde fino, drzite se stojicki i vecerajte kvalitetan senvich, razmislite i o toj ponudi za more, bili ste vridni celo lito, pa je mozda i red da uzmete odmor na vaucher.

  23. Dva u jedan kaže:

    @Stormwatch i ostali soroševci, gde vam je sada kurčevitost da izađete pred Gradsku kuću sa pištaljkama? Aaaaa? Pištali ste i cijukali: „Vučiću pederu“ i „Pokrao si izbore“ dok je čika Soroš plaćao za to (i delio „senviche“), a nit je (Vučić) pokrao izbore nit me interesuje da li je peder! Jaki protesti! Kokodakali ste i probali da šetate okolo sve dok na Radijalcu iz zgrada niste dobili jajima u glavu! Znaš kada ćete sad izađi pred Gradsku kuću? Kad prdne kokoš! Tačnije – kad prdne Soroš, kad plati novce za „senviche“, bubnjare, plakate, flajere…

  24. BAC PERE IZ VAROSI kaže:

    Jel to bilo u svinjaku?

  25. BAC PERE IZ VAROSI kaže:

    Ta tako su me nasekirali da sad nemozem spavat.

  26. Bivsi kaže:

    @Dva u jedan

    Ajde lepo se smiri, dobices cusku ako prekrsis botovski bonton.

  27. stormwatch kaže:

    @Dva u jedan

    Slusam Hunting Girl i grohotom se smejem tvojim glupostima.

    Pitanje je da li ces ti smet izac po senvich uskoro. 😀

  28. Dva u jedan kaže:

    @Još vas ne vidim nešto pred Varošhazom! Doći ćete sutra kad bude Dan grada da tapšikujete. Boli istina, je li, ništa bez Đokice Soroševića? Maso nesposobna, tupa, slepa, gluva i neuka!

  29. stormwatch kaže:

    @dva u jedan

    Hahahahaha, ludog li senvichara, kad su krenile ove senvich uvrede i budalashtine pogodih ja vidim u centar. Kako sam vas raskrinkao senvichari, a? Nego nesto ne vidim ovih dana gospon Lenina….kad se vrati sa vaucher letovanja neshto bi ga pito. 😀 Mozda ceka voz za Pestu u Kiskunhalasu sve ovo vreme. Hahahaha senvichari!!!!!

  30. Dva u jedan kaže:

    @Vidim samo da sam vam tako zapušio usta da osim „senvich“ i „bot“ ne znate ništa drugo da kažete!

  31. stormwatch kaže:

    @dva u jedan

    Naprotiv, vama su usta ostala prezapushena, jer su vashi nalogodavci unishtenja Srbije mislili da ste uradili dobar posao, pa vam poslali vishe senvicha i combo bonusa jer ste napisali Soros….mislite da ja ne znam da se poseban Combo bonus daje uvek kada spominjete Sorosa? To je covek koji je vash neprijatelj br.2, prvi neprijatelj su vam kao i uvek, pametni i pristojni gradjani Srbije koji nisu naseli na vashe priche.

    Ali za vas i vashe nalogodavce koji vas placaju novcima gradjana Srbije, razmislite malo o Sorosu….on je multimilijarder koji mozhe sebi da priushti senvich kakav god pozheli, i makar vi shta o njemu pricali, on je sve jaci i jaci, a vi jedete samo take senvice kake vam servira vasha shefica.

  32. Dva u jedan kaže:

    @Stormwatch, pa gde je „usrana motka“ da proradi, ka`će ako neće sada? Laprditis na delu, priviđaju vam se „senvichari“ i „botovi“ a muda niotkuda! Vidimo se kod Varošhaze da tapšikujemo, ko što rekoh, za Dan grada…Nizašta vi niste sposobni…

  33. Dva u jedan kaže:

    @Stormwatch, zaboravih: bez Đokicine lovice ništa! Ostajete ono što jeste – nule, ništice što bi braća Hrvati rekli: „niškoristi“!

  34. stormwatch kaže:

    @Dva u Jedan

    Izvod iz pravilnika Botovanja u Srbiji.

    4S Botovanja.

    Clan 1 tacka 3

    Ako u svojim komentarima pomenete SOROSA, nagrada po poruci se udvostruchava na dupli SENVICH, time pokazujete da ste savrsheni pokorni SLUGA stranke i chastan Bot koji u predstojecem letnjem periodu biva nagradjen mogucnoscu da plese SIRTAKI u zemlji iz koje isti potice. Zato neka vam SOROS, SENVICH, SLUGA I SIRTAKI budu glavna motivacija za vas rad kao bota tokom godine.

  35. Dva u jedan kaže:

    @Stormwatch, puk`o si definitivno! Sa`ranjen. Priznaj, Đokice ti!

  36. stormwatch kaže:

    @Dva u jedan

    Preporucujem vam da procitate barem neku knjigu od Gospodina Sorosa.

  37. Lenin kaže:

    @stormwatch „Preporucujem vam da procitate barem neku knjigu od Gospodina Sorosa.“
    Sad barem znam odakle se ti edukovao.Oćeš i ti ušparati toliko love da bi išao u njegovim stopama,pa da menjaš svake godine svoje unutrašnje organe,zarad matuzaelemskog životnog doba?
    Što se tiče naravi,isti ste.Sebični,arogantni,sa stavom koji ne podnosi ni malo različitosti u mišljenju.

  38. Dva u jedan kaže:

    @Truć. Veliki dobro-tvor. Ovo drugo. Ne skreći temu – di su muda???

  39. stormwatch kaže:

    @Lenin

    Lenine, ovde nisam tema ja, nego ovi vashi stho haraju po Subotici i zavode red silom i pretnjama, jel vi stvarno mislite da smo mi tako glupi pa ne kontamo da ste vi obichna slihtara i poslusnik vlasti?

    Elem, da cujemo….sta to gospodin naprasno pojavljeni Lenin i njegov shizofreni lik Afet misle o svemu ovome?

    Ajte fino onako hrabro, pre mesec i kusur ste meni ovde otvoreno pretili sa smeshnom porukom da ja malo sutra znam ko ste svi vi botivi, jer da ja znam ne bi pisao gluposti. Ajte Lenine, sad da vas vidimo, nesto vas nema.

    @Dva u jedan

    Soros je za tebe Gospodin Soros i uvek ce biti, jer ti si samo senvichar. Drzite se teme i ne spinujte ako vi imate muda.

  40. Dva u jedan kaže:

    @Stormwatch, ne videh još vaše pred Gradskom kućom. Otkazala muda ili Đokicini novci. Svi junaci nikom ponikoše i u kompjutere noseve spustiše.

OSTAVITE KOMENTAR