In Memoriam Slavko Parać
7. februara kao vetar koji struji, Suboticom se pronela vest da je Slavko Parać, odbornik, naš prijatelj i kolega preminuo. To je ujedno označilo da je njegova bitka sa opakom bolešću izgubljena. Politička javnost je vest primila sa nevericom jer smo želeli drugačiji ishod, molili se za njegovo zdravlje.

Voleo je svoj grad Suboticu. Slavko Parać je u 4 navrata biran za odbornika u Skupštini, nekada opštine a sada grada, Subotice. Zvanje koje je sa ponosom nosio punih 12 godina.
Za odbornika je prvi put izabran 2004. godine, ispred Demokratske stranke. Na istu funkciju ponovo je biran 2008., 2012. i 2016. godine. U periodu između 2008. i 2010. godine obavljao je funkciju zamenika predsednika, a od 2010. do 2012. godine i funkciju predsednika Skupštine grada.
Čovek, odbornik, o kome su čak i najžešći politički protivnici u Skupštini jedva pronalazili bilo kakve loše reči koje bi mu uputili. Iako biran iz redova Demokratske stranke, odlikovala ga je težnja da u Skupštini uvek zastupa interese svih građana Subotice, a ne samo onih koji su na izborima ukazali poverenje opciji koju je on zastupao.
Njegov angažman kao odbornika, zamenika predsednika i predsednika Skupštine, ali i kao učesnika u radu brojnih skupštinskih radnih tela tokom svih ovih godina, ostaviće neizbrisiv trag u istoriji subotičkog parlamentarizma.
Kao predsednik Skupštine grada, zalagao se za dijalog i, pre svega, toleranciju među odbornicima. Kolegijalan odnos koji je iskazivao prema svima, učinio je da ga podjednako poštuju njegovi saborci, ali i politički protivnici.
Kažu da čovek umire 2 puta… jednom kada ode fizički, drugi put kada ga zaborave. Naša obaveza i bogato sećanje koje nam je ostavio će učiniti da naš Slavko Parać dugo živi među nama.
Slavko, bila je čast raditi sa tobom.
Neka ti je večna slava.
Bunford Tivadar,
Predsednik Skupštine grada Subotice





