„Potkresivanje“ zidova

Na dva gradska raskrčena placa, na čijim su rubovima ostali samo zidovi, preduzeti  su ili se rade zahvati koje uslovno možemo nazvati uređivanje.

 

Pripremajući se za dugo čekanje neke gradnje na ovim parcelama, njihovi vlasnici su ruševne delove fasada koje su činile spoljni zid, porušili do određene visine i poravnali. Ovim je učinjeno malo za bezbednost prolaznika  i  malčice za opšti izgled ulice.

 

Drapšinova

drapsinova

ulica Pap Pala

pap pala rusevine pap pala ulica pap pala



KOMENTARI

  1. roki kaže:

    Ovaj plac u Pap Pala….da li su Poljaci i dalje vlasnici ili su to vec odavno preprodali nazad Cakanju? :-))))))

  2. Nasa Stvar kaže:

    To treba zakonski regulisati kada nesto srusis da odmah i pocnes da gradis! Ovako su pola grada porusili pa su potom odustali od gradnje! Samo u uzem centru ima x primera ovakvih placeva!

  3. ... kaže:

     

    roki:

    Ovaj plac u Pap Pala….da li su Poljaci i dalje vlasnici ili su to vec odavno preprodali nazad Cakanju? :-))))))

     

    Oni bi preprodali ali ne mogu da dobiju ni približno cenu iz 2008. godine.

  4. 0()0 kaže:

    U nekom tekstu sam pročitao da je komunalna inspekcija naredila vlasnicima da urede ove prostore. Ne razumem zašto to ranije nije urađeno. Da li su to tek sad stupili na snagu neki propisi koji komunalnoj inspekciji daju ovakva ovlašćenja?

    Ukoliko nisu, onda zaista ne razumem šta se do sada čekalo, nije da su te površine na sakrivenim lokacijama pa se do sada nije moglo primetiti u kakvom su stanju…

     

  5. Deki kaže:

    Onaj u Drapšinovoj…

    Ne znam ko je vlasnik parcele, od toga mnogo zavisi. Ako je bilo kojim slučajem to gradsko: Kada već nema turskog (gradskog, da zvuči više u duhu palanke) kupatila, onda sada lepo poravnati zemlju u visini tog zidića, urediti dva tri prilazna stepeništa (uz kosi prilaz za osobe sa posebni potrebama i majke sa bebama), popločati i urediti osnovnom infrastrukturom (pijaća voda, vodovi za struju, 4-5 urednih toaleta). To sve ne košta, ma ni šaku dolara. I eto lepog manifestacionog trga, sa uređenim štandovima, ako treba etno-ovo etno-ono, da živne malo i ta ulica, da produžimo centralno šetalište i u tom pravcu, da počne grad sa se razvija, da dobija obrise, da se izmeste neke stvari sa Malog korzoa gde je već prevelika gužva… Uključite Turističku organizaciju grada Subotice da radi nešto i ona na promociji novog kvarta… recimo, Pariz ima Latinski kvart, Madird ima Malasaña-u, svi gradovi imaju ta mesta direktnih, čistih susreta. Iskrene i čiste energije… U Drapšinovoj je i jedna pivnica, kafe, šeširdžija, sjajna prodavnica organskih proizvoda, na uglu poslastičarnica i neka nova prodavnica sa "ukusima tradicije"… ajde, pokrenite se, evo ideje koju možete da razvijete u jedan koherentan, zaokruženi turistički proizvod koj će biti u duhu grada. A siguran sam, obradovali bi se mnogi naši sugrađani da imaju trgić gde sa uživanjem mogu da poslušaju neki konecrt… ne treba mnogo, samo mesto za 700-1000 ljudi na jednom mestu, i onda grad već ima nešto… i onda još neki trg ili kvart, pa treći, pa postajemo grad kakav je nekada bio…

  6. Nebitno kaže:

    @Deki

    Odavno postoji inicijativa da se ta ulica pretvori u nešto slično Skadarliji (Skadarska ulica u Beogradu).

    Međutim, gospoda političari na vlasti od silnih različitih nacionalnih, partijskih, stranih, domaćih, tuđih i ličnih razloga i interesa nikako ne mogu da se dogovore kao što ne mogu da se veoma dugo dogovore za mnogo toga a grad za sve vreme umesto da napreduje propada i nazaduje.

  7. varoščanin kaže:

    Pogledajte u kakvom su stanju zidovi na "staroj" Slavici na ćošku Somborskog puta i ulice Branka Radičevića. Sa vrha zida je već počele cigle da padaju na trotoar, došla komunalna policija razvukla traku i rešila problem. Naravno kroz par dana traka je pokidana i pešaci prolaze. U isto tako lošem stanju su i zidovi iz ulice Branka Radičevića. Pišem zidovi a ne zgrada zato što su ostali samo zidovi, sve ostalo je poskidano, tako da te zidove ništa ne drži i svakog momenta mogu da se sruše.

  8. nekoime kaže:

    @deki, u vlasnistvu je cistoce i zelenila (barem na papiru)

  9. Aleksa kaže:

    Po mom znanju parcela u Petra Drapšina je u vlasništvu JKP Čistoća i zelenilo, čije je sedište jedno vreme bilo u toj zgradi, pa je kasnije preseljeno u zgradu bivšeg GP Polet u ulici Jožefa Atile, gde se i danas nalazi. A na staroj lokaciji je trebala da se sagradi nova upravna zgrada JKP Čistoća i zelenilo, zbog toga je sve srušeno.

    Jedno vreme je postojala nada da će se staro Heislerovo kupatilo, koje se nalazilo na istom mestu, sačuvati i konzervirati, ali je i to srušeno, verovatno su nekome trebale stare cigle

  10. su kaže:

    pap pala obezbedjuje agencija *dejan mirkonj*! 🙂

     

  11. !!!!!!! kaže:

    Postoji služba, koja dozvoljava rušenje i izgradnju. Zar tamo ne postoji propis, da ako se nešto ruši u odredjeno vreme vlasnik odvuče šut i poravna teren;? Ako to nije medju propisima, mogli su se setiti, da menjaju p0ropise tako, da nakon rušenja u odredjeno vreme "vlasnik" odvuče šut i poravna teren. U ovoj zemlji i u Subotici nešto se ruši, šut i otpad ostaje  i godinama se ne gradi ništa, već ostaje samo ruglo i smetište. Npr. Zorka, Petra Drapšina, Pap Pala, Petefi Šandora itd.

    Kod Zorke prolaze stranci – već godinama – i šta je tamo? Ruglo. Sramota.

    Jeste siromašni smo, ali u ovom slučaju ne radi se o parama gradskog budžeta, već o nemarnosti. Onaj koji je otkupio objekat, neka i počiti teren za sobom i da ne ostavlja ruglo.

OSTAVITE KOMENTAR