Pravedna podela bodova u Nišu

Nakon što su fudbalerke Spartaka u sredu ubedljivom pobedom nad ekipom Mašinca obezbedile učešće u finalu Kupa za žene, danas (nedelja) su na svom drugom ovonedeljnom gostovanju u Nišu, u okviru 4. kola plej-ofa, podelile bodove sa Nišlijkama.

Mašinac-Spartak

Foto arhiva: Milica Stanković (br. 7) u duelu sa Marijom Ilić (br. 2)

Mašinac je već u 19. minutu golom Milice Stanković poveo sa 1:0 i taj rezultat je tek u 71. minutu poravnala Milena Nikolić. Utakmica je mimo očekivanja bila dinamična, bilo je dosta prilika i propuštenih šansi, a konačan nerešeni ishod i podela bodova su najpravednije rešenje za prikazanu igru. Fudbalerke Spartaka nisu imale imperativ pobede, pa su u utakmicu ušle opušteno dozirajući i čuvajući snagu za finale Kupa.

ŽFK Mašinac – ŽFK Spartak 1 : 1 (1:0)
Stadion Delijski vis. Sudija: Ana Minić (Niš).
Strelci: Stanković (19 minut) za Mašinac i Nikolić (71 minut) za Spartak.

ŽFK Mašinac-Trace PZP: Marinković, Stevanović, Smiljković, Mišeljić, Stanković (C), Milivojević, Trbulin (Dimitrijević), Kožović, Vasiljković (Trnavac), Ivanović (Lazarević), Krstić.

ŽFK Spartak Subotica: Kostić, Ilić, Krstić (Vajda), Radanović,Slović (C), Malešević (Pavlović), Poljak, Filipović, Nikolić, Damjanović, Matić (Marenić)

U sledećem kolu plej-ofa fudbalerke Spartaka na domaćem terenu dočekuju ekipu Lask Crvene zvezde. Spartak će sa istom ekipom još jednom odmeriti snage u finalu za pobednika nacionalnog Kupa, 6. juna, na neutralnom terenu.