Predat prvi kilometar „ipsilona“

Deonica Y kraka juče je puštena u saobraćaj, tako da se od sada u Suboticu može ući sa severa, istoka i juga. Sa južne strane je za sada pušten u saobraćaj jedan kilometar puta, a radovi se nastavljaju i na narednoj deonici od 5 kilometara. Radovi na Y kraku započeli su pre 27 godina, ali je do sada nijedan metar nije predat na korišćenje.

y krak

foto: vajma.info

Gradonačelnik Subotice Bogdan Laban je tom prilikom izjavio da je premeštanje teretnog prevoza iz centra jako važno za grad, te da se konačno krenulo u dobrom smeru zahvaljujući premijeru Aleksandru Vučiću, s kim su prošle godine obavljeni dogovori, a prva faza je realizovana za 100 dana.

Predsednik Skupštine Vojvodine Ištvan Pastor kaže da se nada da će celokupan posao biti završen u naredne dve i po godine jer su sredstva u budžetu obezbeđena i za 2018. i 2019. godinu.

Državni sekretar Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Imre Kern je objasnio da je ova deonica isfinansirana prošlogodišnjim sredstvima, a da će se ovogodišnjom investicijom realizovati deonica između bačkotoplskog i somborskog puta.

Ova deonica je duga oko 5 kilometara, a po rečima gradonačelnika Labana radovi će započeti tokom narednih meseci.

 

RTV Pannon



KOMENTARI

  1. Megille kaže:

    Taj ‘glavonja’ Kern Imre ponovo jaše u političkim vodama. Nekada ‘ veliki Mađar’ pobornik protiv čirilice ,sada se uvalio u beogradsku srpsku fotelju pa izigrava domoljuba… Za vreme dok je bio na vlasti kao opozicionar u Subotici uspeo je sa bratom privatizovati društveno preduzeće Bačkoprodukt , pa pretvoriti u preduzeće CIMGAS ,Koga je to onda zanimao da li je Kern Imre ,bio u sukobu interesa kada je bio na visokoj funkciji u Subotičkoj opštini. No danas sumnjivu privatizaciju treba sakriti ,pa valja se podvuči pod skute beogradskog režima. Pastor Ištvan je posebna tema, setimo se samo sudbinu Čantavirske zadruge, slučaj Nepkora ,pa prometnu nesreću koju je prouzrokovao sa smrtnim slučajem i za to nije odgovarao-tako da i Pišta mora biti dobar jer srpska vlast i njemu je puno pomogla da se ne zaglavi iza rešetaka ,poput negovog partijskog pokojnog druga Kasa Jožefa…

  2. Bivsi kaže:

    Zbog cega svi precutkuju cinjenicu da Y kraj nece biti auto-put vec obicna magistrala?

  3. Zorica kaže:

    I magistrala samo ga da zavrse a ovi hoce na zalost mnogih koji prizeljkuju propast ovog plana kao i svega sto se desava u gradu,a ti isti zive u tom gradu ili su otisli i sad bih da likuju ali mislim da nece ici…Bravoo

  4. Bivsi kaže:

    Zamolio bih sendvicare da se ne javljaju. Hvala…

  5. profipref kaže:

    Nešto političari moraju predati pred izbora

  6. STeve kaže:

    Tradicionalno demagoski i beskorisno.

  7. antifašista kaže:

    I , svaki kilometar ćete posebno predavati uz medijsku pažnju i sečenje crvene trake ? Gosopodo vi ste za cirkus, a ne za vođenje jednog grada, pokrajine iliti nedajbože države !!! Kako vas bre nije sramota ???

  8. Anonimni kaže:

    SNS SAMO NAPREDNO NEMA NAZAD!!!

  9. Aleksa kaže:

    @Megille
    Ako ja dobro znam Backaprodukt je propao negde 1975.1976.godine, tako da ga Kern i nije mogao privatizirati jer u to vreme takav nacin pribavljanja drustvene imovine nije postojao. Nakon propasti Backaprodukta u njegove hale se doseljava Zeljeznicar(cije prostorije zauzima Slavica). Tek prelaskom Zeljeznicara u tzv,“Gubo gyar“ dolazi do mogucnosti eventualne privatizacije. Ali to je vec druga prica.
    Jos jedna zanimljivost u vezi Backaprodukta, naime nakon propasti preduzeca, suboticka politicka elita je rasporedila sve radnike iz tog preduzeca po subotickim fabrikama, koje su morale da ih prime u broju koji je bio srazmeran broju njihovih radnika.

  10. Hypation kaže:

    Hahaha, hajde svakih sto metara otvarajte ubuduće!

  11. Megille kaže:

    @ Aleksa , Prošetaj malo pa pogledaj ko koristi bivše prostorije fabrike Bačkaprodukt koji je kasnije delom postao Željezničar u ulica Jovana Mikića pa će ti sve biti jasno. Možeš u subotičkoj državnoj arhivi ili gruntovnici saznati kada i ko je privatizirao taj objekat. A ta priča je vrlo jasna i dokaziva. Privatizovana je onda kada je taj gospodin bio na visokoj funkciji u okviru mađarske partije VMS, pa ti vidi…

  12. rac kaže:

    @megille

    i setimo se samo divnog pljuvanja Istvana Pasztora u Madjarskoj.
    https://youtu.be/caTev5qMhug

  13. POP 2 kaže:

    Samo neka se gradi, a neka otvaraju i po pola kilometra ako treba i neka otvara ko god voli da se slika, što se mene tiče mogu i maturanti gimnazije ako hoće bar bi otvaranje bilo prava svečanost.

  14. Peter North kaže:

    Da se podsetimo, radovi su prekinuti 2012. kada je na vlast došla SNS. Bilo je to pre 5 godina. Prekinuti su kada su bili najintenzivniji od početka gradnje i kada je izgledalo da će biti konačno završeno.

  15. (T)ko je ovde lud? kaže:

    Predato juče a danas majstori još rade, postavljaju se ograde, mehanizacija prepodne zauzela celu traku

  16. Pajo kaže:

    Opiceno zar ne! Otkad je ovaj napredak mi sruseni saoracajni znak niko neispravi! A tek koji je napredak kad naprenom smeta pesecki prelaz on povadi table i saceka da se pogubi farba sa puta! Bravo za napredne!

  17. djomla kaže:

    Da bice samo jedna traka autoput. Sledeca faza je Somborski put – Zednicki put. Taj deo je vec dobrim delom uradjen sada ce da ga kompletiraju i puste u saobracaj. Po najavama, treba da bude gotovo ove godine. A tek iduce ce se raditi spajanje Zednickog i Bikovackog puta.

  18. djuka kaže:

    Puno je 1km…
    otvarajte brate svaki zavrsen metar, svaki saobracajni znak, svaki zavrnut saraf.
    neka se veseli narod…

  19. Aleksa kaže:

    @Megille
    Ja sam tvrdio da nije privatizovana imovina Backaprodukta, jer u vreme privatizacijskog talasa to preduzece davno nije postojalo. Zgrade jeste izgradio Backaprodukt, tu je bila i Trikotaza „Bosa Milicevic“.U cijem je vlsnistvu dalje bio ovaj kompleks nije vazno, a cinjenicu da je sada u vlasnistvu „Cim gasa“ nisam ni jednom recju porekao. I da ne sirimo diskusiju, bilo je u Subotici u vecih privatizacija u kojima su radnici ostali bez posla (Partizan,Sever,29.novembar, Zeljeznicar,Mladost,Dinamotrans,Ogrev, Slovin ,Suboticanka,Slavica,Zorka,Fafa-Javor, itd).
    I da zakljucim, ne zelim hvaliti nikoga ali cinjenicu da je Cim gas u tom prostoru zapoceo proizvodnju i zaposlio radnike ne moze niko da porekne, bez obzira kako se novi vlasnik nazivao i ciji brat bio.
    A o gospodinu Kernu starijem bih ipak rekao nekoliko reci. Naime svi zaboravljamo kako je toga nezaboravnog oktobarskog dana, kada je vec Savezna skupstina gorela, doticni gospodin vodio borbu sa subotickim SUP-om radi oslobadjanja clanova Otpora iz zatvora – postoji na hiljade svedoka tog dogadjaja.
    Nazalost, svi mi tesko pamtimo a lako zaboravljamo – narocito dobre stvari. A kako smo svi mi samo ljudi sa svim svojim manama i nedostacima, nazalost vremenom se menjamo bez da obracamo paznju na to da cinimo nepravdu onima za koje smo se nekada borili.
    A ukusi i samari su nazalost razliciti.

  20. S&S kaže:

    Koliko se sećam,CIM gas je sredinom 90-tih, imao svoj objekat na uglu ulice Kizur Ištvana i Tesline i odatle je išla logistika. Kasnije kada se posao zahuktao prešli su na sadašnju adresu.

  21. Borisav kaže:

    5km u roku od 30 meseci….ovi nisu normalni…pa neka organizuju radnu akciju …ima da pojedemo tu deonicu za 20 dana….

  22. Megille kaže:

    @ Aleksa : citat ‘ I da zakljucim, ne zelim hvaliti nikoga ali cinjenicu da je Cim gas u tom prostoru zapoceo proizvodnju i zaposlio radnike ne moze niko da porekne, bez obzira kako se novi vlasnik nazivao i ciji brat bio’ citat završen . Znaš kriminal je kriminal bez obzira što braniš tog lika. A što je prešao na drugu stranu da bi ‘spašavao svoju kožu ‘ je politički kriminal. Zapošljavanje radnika ? O čemu ti govoriš ? Pa u toj firmi na hiljadu radnika je radilo u tri smene toliko posla su imali i na domačem kao i večinom na inostranom tržištu. A sada su zaposlena samo tucat radnika , njviše se rentira od izdavanja prostorija za zakup. Pitam ja tebe koji iznos plača CIMGAS za porez za imovinu ? ništa. Istovremeno građane država guli sa porezom na imovinu jer stanuju u svojoj kući ili stanu…Dokle bre tajkuni i rzni CIMGASI imaju razne privilegije? Kažeš ljudi vremenom se menjaju? Zašto je pojedincima dozvoljeno da se menjaju a za to da ne odgovaraju . Uostalom nisu mnogi prihvatili recept Kern Imreta i njegovog brata ,te su ponosno prihvatili politički poraz.

  23. Megille kaže:

    @ Aleksa : citat ‘ I da zakljucim, ne zelim hvaliti nikoga ali cinjenicu da je Cim gas u tom prostoru zapoceo proizvodnju i zaposlio radnike ne moze niko da porekne, bez obzira kako se novi vlasnik nazivao i ciji brat bio’ citat završen . Znaš kriminal je kriminal bez obzira što braniš tog lika. A što je prešao na drugu stranu da bi ‘spašavao svoju kožu ‘ je politički kriminal. Zapošljavanje radnika ? O čemu ti govoriš ? Pa u toj firmi na hiljadu radnika je radilo u tri smene toliko posla su imali i na domačem kao i večinom na inostranom tržištu. A sada su zaposlena samo tucat radnika , njviše se rentira od izdavanja prostorija za zakup. Pitam ja tebe koji iznos plača CIMGAS za porez za imovinu ? ništa. Istovremeno građane država guli sa porezom na imovinu jer stanuju u svojoj kući ili stanu…Dokle bre tajkuni i rzni CIMGASI imaju razne privilegije? Kažeš ljudi vremenom se menjaju? Zašto je pojedincima dozvoljeno da se menjaju a za to da ne odgovaraju . Uostalom nisu mnogi prihvatili recept Kern Imreta i njegovog brata ,te su ponosno prihvatili politički poraz.

OSTAVITE KOMENTAR