Predstavnici zakona u „Čistoći i zelenilu“

Danas su po nalogu Višeg javnog tužilaštva pripadnici odeljenja kriminalističke policije za privredni kriminal ušli u javno komunalno preduzeće "Čistoća i zelenilo" kako bi izuzeli deo poslovne dokumentacije – saznaje  Radio Subotica.

 

To je po svemu sudeći nastavak procedura povodom zamršenih poslovanja i dogadjaja čije klupko je počelo da se odmotava nakon što je obelodanjen izveštaj Radne grupe o utvrdjivanju činjenica za projekte pošumljavanja i podizanja vetrozaštitnih pojaseva. Gradonačelnik Jene Maglai, predstavljajući ovaj izveštaj je rekao da su grad, pokrajina i republika na ta dva projekta izgubili oko milion evra. Ugovori o pošumljavanju sklapani su sa javnim komunalnim preduzećem "Čistoća i zelenilo", a kada je reč o podizanju i održavanju vetrozaštitnih pojaseva izvršenje poslova bilo je povereno "Čistoći", Pokretu gorana Subotice i Vojvodina šumama od kojih su jedino Vojvodina šume uspešno obavile ovaj posao.

kontejneri-otpad-smece-odlaganje-cistoca-jpg_660x330



KOMENTARI

  1. milaooa kaže:

    Kakav spin od Ljubise sa Radio Subotice:)Vauuuuuuuu kakva vest,policija dosla na osnovu lupetanja Maglajija,bravooo ,pravite debile od ljudi i zalosno je sto Vam neko i poveruje u to

  2. Negro kaže:

    yes. Jos samo da stvarno brzo sve rese i da saznamo sve detalje .

  3. botswana kaže:

    b itye sztrelyanya tako izgleda..

  4. Dresing kaže:

    Ma kakvo pošumljavanje i vetrozaštitni pojas prema Subotici. Pa cela stara šuma je pokradena , sve izgleda kao   'Kalahari ' ili  ' Nevada ' pustinja. Isto tako stogodišnje četinari su posečeni i pokradeni i prema Tresetištu još pre nekoliko godina. Zadnje pošumljavanje je bilo za vrijme Marija Therezije. Ceo grada nam se guši u prašini i pijesku što nam donesu sjeverni vjetrovi. A što se tiče kadrova i radnika u kancelarijama Čistoće ni oni sami neznaju koliko saradnika im je na platnom spisku ,ali zato spoljni saradnici umesto njih odrađuju poslove poput advokata Vidaković Hadnađ koja barem godišnje dvaput preti svojim advokatskim mjerama ako ne platimo zaostali deo usluge Čistoće. Pa zar preduzeće nema na svom platnom spisku pravnika ili pravnu službu ? ,ili su oni samo za šminku i zauzimanja stolica u kancelarijama.

  5. habiba kaže:

    U potpunosti se slazem sa Dresingom.Sve je to otislo predaleko.

  6. Vesko kaže:

    SAmo da se istraga zavrsi u razumnom roku i da se otegne kao u slucaju AGROKOMBINATA SUBOTICA..Krivicna prijava je usla u sestu godinu, a odgovornih za pljacku jos uvek nema.

  7. Negro kaže:

     

    Vesko:

    SAmo da se istraga zavrsi u razumnom roku i da se otegne kao u slucaju AGROKOMBINATA SUBOTICA..Krivicna prijava je usla u sestu godinu, a odgovornih za pljacku jos uvek nema.

     

     

    Kako nema odgovornih? Tu su, ponovo su u vlasti, samo nisu privedeni pravdi.Sto jes, jes – ponovo nas jaši SPS.

  8. Dresing kaže:

     

    Vesko:

    SAmo da se istraga zavrsi u razumnom roku i da se otegne kao u slucaju AGROKOMBINATA SUBOTICA..Krivicna prijava je usla u sestu godinu, a odgovornih za pljacku jos uvek nema.

    Na zemljištu Agrokombinata su izgradili Privredni park Mali bajmok zar ne ?

OSTAVITE KOMENTAR