Specijalni sudu u Beogradu osudio je na pet godina zatvora pripadnika novosadskog odreda žandarmerije Andreja Polovinu (42) zbog droge i oružja, a Željka Kneževića (56) iz Subotice na godinu dana zatvora zbog oružja.

Istom presudom, Polovina i Knežević su oslobođeni od optužbi da su delovali u kriminalnoj grupi, pa su u tom smislu optužbi za udruživanje radi vršenja krivičnih dela oslobođeni i Srđan Dakić, Vojislav Jovašević i Dario Rodić.
Dakić, Vojislav Jovašević i Dario Rodić su takođe oslobođeni optužbe da su izvršili krivično delo neovlašcena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga, saopšteno je iz suda.
Polovini je takođe izrečena novčana kazna od 200.000 dinara, a Kneževicu od 100.000 dinara koje su dužni da plate u roku od tri meseca od dana pravnosnažnosti presude.
„Okrivljeni su upozireni da ukoliko ne plate novčanu kaznu u ostavljenom roku, sud će novčanu kaznu zameniti kaznom zatvora, tako što će za svakih započetih 1.000 dinara novčane kazne odrediti jedan dan kazne zatvora, s tim da kazna zatvora ne može biti duža od šest meseci“, navodi se u saopštenju.
Polovina i Knežević su obavezani da plate troškove krivičnog postupka.
Na ovu presudu osuđeni, njihovi branioci, ali i tužilaštvo mogu izjaviti žalbu Apelacionom sudu u Beogradu.
Pravili drogu pa je prodavali u Skandinaviji
Da podsetimo, u aprilu 2016. godine je u sinhrnizovanoj akciji u Novom Sadu i Subotici uhapšena šestočlana organizovana grupa, pod sumnjom da se bavila nelegalnom proizvodnjom i trgovinom narkoticima, a zaplenjeno je više od 200.000 raznih tableta, više od 60 kilograma smese za pravljenje sintetičke droge kao i više desetina litara tečnosti za izradu „finalnih proizvoda“.
U policijskoj akciji „Lutka“ tada su uhapšeni su Andrej Polovina (40) i Srđan Dakić (37), iz novosadskog odreda žandarmerije, označeni kao vođe ove organizovane grupe. U ovoj akciji, iniciranoj u samom vrhu MUP, uhapšeni su i Novosađanin Mile Tanić (38), Aleksa Kalemajac (50) iz Kelebije, i dvojica Subotičana Željko Knežević (54) i Vojislav Jovašević (34).
Polovina je uhapšen na perfireji Subotice u „audiju A4“, neposredno nakon što je 45.000 tableta odneo Aleksi Kalemajcu u Kelebiju, na svega nekoliko metara od mađarske granice. Kod osumnjičenih su pronađena i četiri poštolja, od kojih su dva imala prigušivače.
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Sta drugo reci, komedija od pravosudja.
Prvo Novinarko suzdrzi se komentara, to sto navodite da je prodavano u skandinaviji lazete, za smesu lazete, za tecnos lazete, ova sto je napisanu u donjem delu tekstu je laz, nemojte da lazete i pisete neistine tuzicu vas za ovo sto ste napisali. Slobodno me konraktirajte dacu vam na uvid presudu, Pravosudje nije smesno nego profesionalno i odgovorno, Smena je policija i tuzilastvo sto su mi napisali laznu krivicnu prijavu, pa zar nislite da je Specijalni sud ostale oslobodio zbog lepih ociju.
Pravda uvek izadje na videlo
Srbija, komunistički antisistem, gde je sve naopako. Gde su pošteni nepošteni, i obrnuto.
@suboticanin
Pitanje je šta je pravda i da li ljudi smeju da sude drugima kada ni sebe nikada ne spoznaju potpuno. Mnogo je njih nepovratno stradalo nevinih. Ljudi su često neljudi.
@Novinark
Pogledajte Vašu profesiju.
policija=kriminal