Na imanju koje se nalazi svega 500 metara od granice sa Mađarskom, u subotičkom naselju Makova sedmica, dvojica razbojnika pretukla su i ostavila vezanog Ivicu Matina, čobana, a zatim su odneli deset ovaca.

Foto: Biljana Vučkovć / RAS SrbijaPretukli čobana, vezali ga i ukrali stado ovaca u Subotici
Incident se dogodio pre dve noći, posle 21.30 dok je Matin bio u maloj trošnoj kući, na imanju na kojem čuva ovce Mihajla Antunovića.
– Psi su počeli da laju i kada sam pogledao napolje nisam ništa video. Pomislio sam da su divlje svinje. Ali, kada sam izašao iz kućice jedan muškarac me je ščepao za vrat i bacio u dovratak i počeo je da me guši. Strašno sam se uplašio, a on me je izvukao napolje, bacio na zemlju i tukao. Udarao me je u glavu i gde god je stigao. Uzeo mi je mobilni telefon i novčanik, a onda je rekao drugom muškarcu da me veže. Vezali su mi ruke na leđa i noge i ubacili su me u kuću – još uvek je u šoku Ivica Matin.

Foto: Biljana Vučkovć / RAS Srbija
Pretučen Ivica Matin
Pretučeni čoban kaže da je video dvojicu razbojnika i da se jedino seća da je jedan od njih bio kurpulentniji.
– Jedan je stajao ispred kuće sa baterijskom lampom i povremeno je otvarao vrata i samo bi me pogledao. Zatim sam čuo zvuk automobila, ali pretpostavljam da su imali i prikolicu kojom su odvezli ovce. Oko pola sata ništa nisam čuo, bila je tišina, a onda je jedan provirio kroz vrata i rekao mi da su oni završili posao i da odlaze, a mene neka gazda odveže. Dugo sam se mučio sa odvezivanjem ruku, a onda sam otišao kod gazde i pozvali smo policiju – priča Matin.
Vlasnik stada je ubeđen da su ovce završile u klanici i da su razbojnici hteli da se počaste za Uskrs, a istraga o ovom događaju je u toku.
– Sve smo prijavili policiji i nadam se da će huligani i lopovi biti pronađeni. Ivica je došao do mene posle 23 sata, bio je sav izudaran, strašno je izgledao. Na sreću nije teže povređen. Mnogo mi je žao što mu se to desilo, ali se iskreno nadam i da će oni koji su to uradili biti uhapšeni – kaže Mihajlo Antunović.
BLIC
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Da ne cete mozda migrante da optuzi te i za ovo? Posto vam stalno u glavi migranti pa migranti ovo su neki vasi lepo vaspitani suboticani… Dq nece te mozda da terate migtante opet
Idi čoveče nai se šunke i jaja, sretan ti uskrs i mani se zaibancije derane 🙂
@Afet ko je spominjao migrante ? Popi jedno pivce za živce, biće bolje, samo bez nerviranja.
Elem, čuo sam za čoveka u mađarskoj koji je angažovao celu porodicu za čuvanje imanja. Iskreno se nadam da će se jednoga dana i to desiti da možemo da branimo svoje oružijem…
Naravno da nisu migranti…sta sad hoces sa tom temom u vestima o ovoj pljacki? Ajmo sad o politici da kenjamo…ili o marsocvima…
Pustite ga ljudi… realno da ne mogu da jedem šunke i ne mogu da pijem pivo ni vino i ja bih bio nervozan oko ovog datuma 😉 Samo opušteno. Stay calm and happy Easter.
Srecan vaskrs pa i meni
AFETE,to nisu napravili suboticani kako ti kazes,oni za uskrs jedu sunke,kobasice,znaci svinjetinu,to su napravili tvoji,a mozda i ti medju njima,jer vi ne jedete svinjetinu,nego ovcetinu,opet seres po suboticanima…
@Afet ko je spominjao politiku ? Nema potrebe da budete tako vulgarni. Marsovci ne postoje…ali ko zna možda niste uzeli današnju dozu psihotika, u tom slučaju se izvinjavam. Idite bolje negde drugde obavite nuždu, ovaj sajt nije mesto za to.
Mišljenja sam, da ovaj slučaj da žele da reše, rešili bi za 2 sata.
Pa postoje valjda psi tragači, a ovce fala bogu mirišu svakako na jedan kilometar i za one koji imaju slab njuh.
A ovo kako su namlatili ovog jadnog čoveka, pa ja ne bih nikada rekao da su to baš lakše telesne povrede.
Treba ove lopove uhvatiti i kazniti ih da budu primer za ostale koji bi ovako da kradu i biju.
Zašto je ovaj čovek sam sa tolikim stadom i na takvom mestu? Da li će centar za socijalni rad preduzeti nešto povodom ovoga?-imajući u vidu da je ovaj čovek neosiguran, bez elementarnih uslova za život i sa platom koja ne prelazi 15 hiljada dinara kako to pišu neki mediji.
Dalje da li će vlasnik ovoga stada gospodin Mihajlo obeštetiti svoga radnika? Na koji način?
Da li se ovaj čovek opet vraća na isto mesto gde je mogao i život da položi za tuđe ovce?
Hoće li ovaj čovek biti opet sam bez igde ikoga?
Da li je ovaj vlasnik stada čuo za panik tastere?-Ukoliko nije vreme je da mu evo sada neka agencija isti i ponudi.
Nije dovoljno samo trpati novac od prodaje jaganjaca u džep, treba voditi računa i o svojim radnicima.
I da li je ovaj čovek uopšte bio na lekarskom pregledu? Na konstatovanju povreda.
Afete, ja mislim da ni ti ne volis migrante, samo nas zajebavas!