Prodaje se Zipper

Stečajni upravnik stečajnog dužnika Ziper d.o.o za proizvodnju, promet robe i usluga, export-import u stečaju iz Novog Sada, docent dr Milan D. Ljubojević, oglasio je devetu po redu prodaju imovine ovog preduzeća, javnim prikupljanjem ponuda.

Predmet prodaje je pokretna i nepokretna imovina preduzeća, koju čini 10 celina u Novom Sadu, Somboru, Kikidi, Subotici i Zrenjaninu. Procenjene vrednosti imovine kreću se od 173.448 dinara do 718.571.128 dinara.

Javno otvaranje ponuda biće održano u Novom Sadu 16. januara 2017. godine, nakon roka za predaju ponuda.

Više informacija o tenderu pogledajte OVDE.

zipper

e Kapija



KOMENTARI

  1. ludak kaže:

    Zipper je bio prvi maloprodajni lanac koncept kupovine koji je razdrmao Trgopromet u Subotici. Nekako mi je zao sto je pukao a i dalje mi ostaje nejasno kako je ugasen i zasto

  2. stormwatch kaže:

    @ludak

    1. Placao je izuzetno lose
    2. Angazovao je vojna lica da sprovode red medju radnicima, i to u tipicno fasistickom fazonu
    3. Asortiman je bio prilicno los
    4. Dobavljacima je placao na dodjem ti
    5. Bio je jedno velik s….

  3. Rastafarijanac kaže:

    U Ziperu nisam pazario baš prečesto, prvenstveno što mi lokacijski nije odgovaralo, ali ga nisam izbegavao sve do momenta kada sam slučajno prisustvovao (u prolazu pored rafova), razgovoru dve mlade prodavačice, gotovo devojčice. Jedna se, premeštajuči se sa noge na nogu, požalila drugoj govoreći: „Jop, piški mi se, a WC se otvara tek za pola sata“. Nisam mogao da poverujem svojim ušima. To je bila moja poslednja poseta tom nacističkom konc-logoru. Drago mi je što je propao (ispunila mi se želja), i nadam se da će vlasnik sve prodati u bescenje i zadužiti i sebe i svoje potomke …

  4. ČiZburger kaže:

    Samo da dođe DIS! Please God!

  5. Orijentalna despotija treceg sveta kaže:

    @ Rastafarijanac
    Pa dobro da li u toj drzavi, u tom gradu, postoje strukovni sindikati ? Jedna zemlja u kojoj zaposleni ne moogu otici u WC, ne da nema sta da trazi u EU nego i ljudskoj zajednici uopste. Nije kriv gazda trgovine, on samo koristi priliku. Kriva je zemlja i njeni gradjani koji takvu politiku kreiraju, i sto je najgore sami nisu svesni sta kreiraju kad se nadju pred glasckom urnom.

  6. jasso kaže:

    Niti znam ko je bio vlasnik,ali znam zasto je zatvoren,zato je zatvoren kad je posluzio svrhi i zbog koje je bio otvoren,onda je zatvoren,a to je pranje velike kolicine novca,jer naj jeftinija varijanta je,otvoriti trgovinsku firmu i kroz promet ubaciti novac u legalne tokove,a to bi izgledalo ovako,dnevno bi stvarni promet bio,oko milion-dva dinara,a u banku se uplacivalo dva tri puta vise i uz porez od vec koliko je bio u to vreme,jeftino oprana lova,a drugi nacin je bio i duplo skuplji…

  7. srbenda iz b.topole kaže:

    .. ha ha ha ha ha..Nasmejao sam se od srca ..Pa kaze ..stecajni upravnik “docentDr Milan ljubojevic“ Pa znate li koje to ???? Pa to je cuveni “Mudri “ sa Sokolca .. cuven po tome da je kupovao diplome tako sto je pravio svinjkolje za profesore pred kojima je toboz polagao … cuveni muljator iz Sokolca!! .. ali jako simpatican Laf, al stvarno!!.. Sagradio cudo u selu od zaliha iz Zipera… ovo me je fenomenalno nasmejalo ..NAPRED mudri radi budale .. ha .. ha .. ha..!!( inace je sada ,neki faktor u javnom preduzecu za izdavanje poslovnog prostora u novom sadu..Maaaaa ovo me je veceras stvarno oraspolozilo..!!NAPRED MUDRI..!!

  8. safet kaže:

    stromwatch @ kao i svi ostali hipermarketi svi ocajno placaju izrabljuju te jadne … svi su oni isti i lidl kad dodje bice isto iste cene isto placanje male plate… jedan ogroman monopolizam vlada

  9. stormwatch kaže:

    @safet

    Hahahahahaaha, Lidl kad dodje zaposlice mnogo privatnih lokalnih proizvodjaca, tako je svugde gde je Lidl dosao, od nemacke pa do ostatka Evrope, a sto se tice placanja ne brini, nisu to tvoji nazadnjaci ili ziper pa da placaju na dodjem ti.

  10. FRANJO kaže:

    OTETO PROKLETO Bivsi radnik G.z.
    Panonije

  11. Anonimni kaže:

    GZ Panonija – ovde je bio pogon ambalazse. Ustarij GLAVNOJ zgradibio je Pole-
    tilen, ambalazsa na plasticnoj osnovi, a zgrada koja je uslikana bila je KARTONAZSA
    Radnici cele Panonije KUPILI SU ovu lokaciju i izgradili na teritoriji velikog dvorista
    bivse kasarne radne prosorije za Kartonazsu – koja je preseljena iz Preradoviceve
    ulice. Vise od oko 100 radnica, nekoliko sefova koji su bili muskarci za prehrambenu
    industriju izraljivali su pre svega od lepenke vece i manje kutije. Kasnije je nesto i
    stampano za proizvode od 10 ili 20 dkg. kafa, secer u prahu, i slicno za samousluge.
    Secam se bile su to najvrednije radnice, radili su pod teskim uslovima – istina pre
    svega su bile PKV radna snaga sa internom kvalifikacijom. GZP U SRCU – DGY

  12. freelancer kaže:

    @safet

    Što se tiče Lidl-a… Taj lanac trgovina posluje u više zemalja Evrope, ali NE po standardima domicilne države, gde se nalazi, već po standardima kakvi su ustanovljeni U NEMAČKOJ. Razlika je JEDINO u visini zarada, koje su u skladu sa zaradama domicilne zemlje, gde se konkretna trgovina nalazi…
    Drugo, asortiman trgovačkog lanca Lidl, U SVIM DRŽAVAMA BEZ IZUZETKA je 70% nemačke robe i 30% domaće. Bez ispunjavanja TOG uslova, Lidl NE OTVARA svoje trgovine…
    Za razliku OD SVIH mega trgovina (IDEA, Roda, Maxi, Tempo i blablabla) koji su SVI u vlasništvu dva – tri čoveka i čija je politika cena DOGOVORENA po principu KARTELA, Lidl posluje SAMOSTALNO i ne zarezuje ostale ni 2%
    U Italiji postoji nekoliko VRLO moćnih mega-trgovačkih lanaca, Famila, Coop, EuroSpin itd, ali LIDL NEMA VEZE sa njima. Postoji mnoštvo artikala, koji se po cenama totalno razlikuju u Lidlu u odnosu na ostale, gde su ujednačene i to zato što oni posluju PO SVOJIM pravilima…
    I na kraju, SVI dosadašnji pokušaji dovodjenja „konkurencije“ su propali zbog KARTELSKOG nivelisanja cena. E sad stiže Lidl… TEŠKO da će sa Todorićem & bagrom da se „dogovara“, jer to ne radi ni u Hrvatskoj…

  13. stormwatch kaže:

    @freelancer

    Coop je zakon (samo da ga ne pomesaju sa svajcarskim Coop-om, jer nisu iste firme, nego potpuno razlicite kompanije sa istim imenom), hvala na podsecanju!

  14. Schwarz-markt kaže:

    Lidl ima oko 10000 filijala (taj broj se skoro svakodnevno povecava) i to skoro iskljucivo u zemljama EU gde su zakoni o poslovanju trgovackih firmi ujednaceni. Jedini izuzetak je Svajcarska koja nije u EU, ali ima skoro potpuno identicne zakone sa Unijom. Lidl ima vlastitu trgovacku koncepciju na bazi diskonta, ali uvek harmoniziranu sa zakonima EU. Radnu snagu iskoristava do maksimuma, ali i placa najvece plate u trgovackoj bransi a u odnosu na zemlju u kojoj posluje. Na rang listi su na drugom mestu odmah iza lanca Aldi. Uskoro nameravaju da se prosire na Srbiju i USA. Imaju dosta ogranicenu ponudu artikala. Svojim cenama su pravi blagoslov za ljude iz niskoplacenog segmenta, i skromnijih zahteva,nude uglavnom sve sto treba za svakodnevni zivot i potrebe stanovnistva. Za nekoga sa 3-4 K € mesecnog prihoda Lidl je prava bagatela. Za nekoga a 2-3 stotine € skup je kao Svetog Petra kajgana.

  15. stormwatch kaže:

    @Schwarz-markt

    Lidl je u hrvatskoj jeftiniji od Todorica i slicnih „dodjem ti“ trgovaca, kako to objasnjavate?

    Druga stvar. Aldi je daleko najjaci diskontni lanac u nemackoj, medjutim ako bi pravilno gledali, to su sada dva odvojena lanca pod (skoro) istim imenom i logom – Aldi Nord i Aldi Süd, i mogu vam reci da je asortiman proizvoda prilicno razlicit od juga ka severu. Aldi radnje koje nisu diskonti zasebno izgradjeni na nekoj povrsini nego su prodavnice u starijim zgradama, izgledaju najblaze receno strasno, posebno u Berlinu. Medjutim sada se desava sasvim obrnuta stvar, Aldi ubrzano radi na osavremenjivanju i kompletnom redizajnu svih filijala u nemackoj, nece ni Nemci vise jednostavne diskontne radnje u kojoj je roba samo poslagana i najjeftinija, nego i te radnje nude daleko ekskluzivnije proizvode – cheap vise nije u modi, tako da te kompletno obnovljene Aldi radnje, izgledaju skoro bolje nego bilo koji drugi lanac supermarketa.

  16. Jovan kaže:

    I sta se desilo? Da li je prodat Zipper?

  17. Mile BS kaže:

    @Srbenda iz B.Topole
    Prijatelju. Ne mozes Milanu ni primirisati pod prozorom. Covek je sposoban i zna posao. Zar mislis da se za stecajnog uprsvnika polaze tako kako Ti objasnjavas. To su ispiti u ministarstvu i potpisuje ih ministar. Na svinjokoljima kod Milana su dolazili profesori, ali Medicinskog fakulteta, ali bilo je tu i ljudi iz sela i Backe Topole. Milan je veliki covek.

OSTAVITE KOMENTAR