Bliže se prvomajski praznici a glavna dešavanja su kao i uvek na Paliću. Kao i svake godine, sprema se već tradicionalni vašar i luna park za sve ljubitelje ovakvog provoda.
Prvomajski program u organizaciji Park Palića počinje 30. aprila i traje do 4. maja a prvog dana nastupiće Zvonko Bogdan u Maloj Gostioni.
Parkinzi su i ove godine obezbeđeni i to na sledećim lokacijama: veliki parking kod „Prezidenta“, parking kod Meteorološke stanice – ugao Kanjiške i Ribarske ulice, „Auto kamp“ Palić, ulaz na parking kod „Male Gostione“ samo sa propusnicama, veliki parking između Jezerske ulice i Jožefa Hegediša, parking u ulicama Jožefa Hegediša i Jezerska.
Program na Paliću:
30. April
Nastup Zvonka Bogdana u restoranu Mala Gostiona – proslava 20 godina Elitte Palića
1. Maj
od 8h do 24h – Program Luna parka
od 8h do 11h – 39. Trimbi – vožnja biciklom, rolerima ili pešačenje, Subotica-Palić, polazak ispred zgrade“Jadrana“
od 8 do 20h – Prodaja suvenira, slatkiša, prodaja proizvoda starih zanata i druga trgovačka ponuda
od 8h do 20h – Zoo vrt – prezentacija i hranjenje životinja, face painting, i izložba sukulenata (kaktusi).
od 8 do 20h – Ugostiteljska ponuda
od 12h – Specijalna ponuda čarde Kapetanski rit – Filirana riblja čorba kuvana u velikom kazanu sa ribom iz sopstvenog ribljaka
od 12h – Međunarodna Prvomajska regata – Jedriličarski klub Palić,
od 20h – Večera uz živu muziku u restoranu Mala Gostiona od 20h – Večera uz tamburaše u restoranu Riblja čarda
2. Maj
od 8 do 24h – Program Luna parka
od 8 do 20h – Prodaja suvenira, slatkiša, prodaja proizvoda starih zanata i druga trgovačka ponuda
od 8 do 20h – Ugostiteljska ponuda
od 8 do 20h – Zoo vrt – prezentacija i hranjenje životinja, face painting, i izložba sukulenata (kaktusi).
od 10h – Međunarodna Prvomajska regata – Jedriličarski klub Palić
3.Maj
od 8 do 24h – Program Luna parka
od 8 do 20h – Prodaja suvenira, slatkiša, prodaja proizvoda starih zanata i druga trgovačka ponuda
od 8 do 20h – Ugostiteljska ponuda
od 8:00 do 20h – Zoo vrt – prezentacija i hranjenje životinja, face painting, i izložba sukulenata (kaktusi).
od 9 h – Tradicionalni turnir dublova – TK Palić
od 10h – Međunarodna Prvomajska regata – Jedriličarski klub Palić
4. Maj
od 8 do 24h – Program Luna parka
od 8 do 20h – Prodaja suvenira, slatkiša, prodaja proizvoda starih zanata i druga trgovačka ponuda
od 8 do 20h – Ugostiteljska ponuda
od 8:00 do 20:00 – Zoo vrt – prezentacija i hranjenje životinja, face painting, i izložba sukulenata (kaktusi).
Program u Zoo vrtu od 1. do 4. maja
09.00 h Insekti – Eko centar
09.30 h Papagaji – Papagajnica i okolina
10.00 h Foka – Bazen za foke
10.30 h Vidre – Spust za vidre
11.00 h Koati – Ispred ispusta
11.30 h Kozice – Dečije igralište
12.00 h Mrki medved – Ispust za mrkog medveda
12.30 h Gmizavci – Eko centar
13.00 h Majmuni – Ispred ispusta
13.30 h Lemuri – Ispred ispusta
14.00 h Beli Medved – Ispred ispusta
14.30 h Jeleni lopatari – Sa pasarele
15.00 h Papagaji – Papagajnica i okolina
15.30 h Gmizavci – Eko centar
16.00 h Merkati – Terasa ispusta
16.30 h Eland antilope – Ispred ispusta
17.00 h Slon – Ipust za slona
17.30 h Gmizavci – Eko centar
18.00 h Foka – Bazen za foke
18.30 h Beli Medved – Ispred ispusta
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.







Znaci ponovo NISTA. Super! xD
Hvala bogu necu ici tamo
? Program lunaparka. Au… A ovo sa životinjama u Zoo vrtu? Program? Žongliraće? Pevati? Ili šta..? A gmizavci?
E moj Paliću… Laku noć…
Nisam pristalica vasara sem ako se on neorganizuje u Cantaviru. Posebno nisam pristalica istih u centru grada i Palicu.
Medjutim, ono sto se moze primetiti poslednjih godina je trend kultivisanja vasara i na Palicu i u centru grada. Stilizovane kucice, bolja oranizacija prostora ucinili su to da svi ti vasari koji se zovu "festivali" ili "dani" izgledaju mnogo primerenije nego pre 5 ili 10 godina.
Nadam se da ce se i ove godine taj trend nastaviti i da ce to vidno smanjiti broj plasticnih satora, nekakvih suncobrana, najlona i kojekakvih improvizacija i da ce se veci deo toga svesti na uredno poredjane kucice, tezge, frizidere za sladoled i sok i sve ono sto iole normalon izgleda. Da se oko Zenskog stranda, Velike terase i Muzickog paviljona ostaviti dovoljno mesta.
Sanitarni problem ovakvih manifestacija su razlog zasto ih ne posecujem i ne kupujem hranu na njima.
Kafa na Zenskom strandu uvek.
Jedino mi zao sto je ona fontana urnisana.
Primecujem da je sve vise onih koji Palic izbegavaju u velikom luku za 1. maj. Parada pijanstva i kica ,kako to kaze Djole Balasevic, potpuno odsustvo mastovite ponude, ponuda volica i prasica kao u srednjem veku, dernjava od muzike, djubreta i za izvoz, plus onaj nebezbedni luna park – sve to ugurano u onu lepotu, pa da ti se smrkne pri samoj pomisli , a ne jos i da odes tamo. Dakle, stvarno , sto rece "freelancer", Laku noc Palicu!
Tim danima napuštam i Suboticu...
@Djomla
Vasaru ipak nije mesto u samom centru grada ispred gradske kuce. Prosto, ne ide nikako. Sve ostalo mogu da "progutam" ali ovo mi ne ide. Kako god da izgledale kucice. Ne znam ko je tu mozak operacije ali ja bi ga dao na prinudni rad u nekom dalekom mestu.
Potpuno se slažem. Kao što rekoh nisam pristalica istih u centru i na Paliću…
pa 1. maj vec davno nije praznik suboticana i palicana, to su neki ljudi iz ne znam odkud, uglavnom su trubaci, janje na zaru i sl., ja ne idem tih dana na palic, jer se osecam kao da sam u nekom drugom svetu, gde uopste ne pripadam.
Nista……sator,kotlic,rostilj pa kud koji mili moji! Mozda neka voda i pecanje ili suma,ali ne mora. Verovatno bi imao drustvo. Jel tako?
Ništa nije isto od ukidanja Trencha, neki od nas najviše vole za prvi maj u šumicu i pod šatore.
A ono što je čudno, dosta njih kaže da neće ići, da im je seljački, a opet, nađu se tamo.
Već neko vreme je zrela situacija da se za 1. maj umesto slavlja ljudi ponovo skupljaju na protestima za prava radnika…
Da se podsetimo
1886. — U Čikagu je 50.000 radnika stupilo u štrajk, zahtevajući bolje uslove rada, izražene u paroli „tri osmice“ – po osam sati rada, odmora i kulturnog uzdizanja. U sukobu s policijom ubijeno je 6 i ranjeno oko 50 radnika. Od 1889. ovaj dan se slavi kao Međunarodni praznik rada. U Srbiji je prvi put proslavljen 1894.
http://www.youtube.com/watch?v=cx0GVgpQBj8
Nije to Palić -To je Šabac…
1.Maj….Fruška Gora…..vikendica(iznajmljena)…..društvo….rakija,pivo,vino,sokići….roštilj,kotlić…..prirodna tišina,blagi povetarac,čist vazduh…UŽIVANCIJA!!! 🙂
Fruska gora i prirodna tisina nemaju nikakve veze jedno sa drugim za 1. maj.
Fruska gora je za 1. maj puna ljudi jer se pola Novog Sada tamo preseli sto znaci cc 100 000 dusa. Automobili su parkirani na svakom koraku, u svakom kutku sume ljudi loze vatru i stoka za dva dana proslave ostavi toliko smeca iza sebe da nacionalni park pretvore u deponiju.
U Srbiji prvi put je proslavljeno 1890.godine i to u Subotici grafički radnici. Sada će to biti 125 put. Na teritoriji bivše Jugoslavije slavilo se iste godine jedino u Zagrebu i u današnjem Zrenjaninu. Ne bavim se politikom ali nije vreme slavlja – vreme je za sećanje. DGY – grafičar.
simpaticno mi zvuci , trimbi .zoo vrt i medjunarodna regata , ovo je sve u redu
a vasar hvala bogu isti ti prodavci tezge ,dim.10.000 vati svakakve muzike ,skalamerije iz luna parka stari 20 godina sve je za otpad ,slikanje sa zmijom ili sa malim krokodilom… ja bi sve ovo zabranio !
Prvomajska proslava na Paliću?
Palić?
Subotica?
Od mene odavno dobijaju beli listić. Čak me mrzi da na njemu pišem psovke. Nije vredno ni truda ni vremena.
Nije mi jasno cemu sve to uzbudjivanje oko proslave 1 Maja. Na kraju ce se ionako pojaviti neki pop i rasterati sva ta neznabozacko-ateisticka okupljanja.
Šta, Međunarodna Prvomajska regata?
Nadam se da se niko neće prevrnuti iz jedrilice u jezero, pa da mu uđe voda u usta, jer će momentalno morati da ide na ispirinje stomaka, inače ima da se otruje od te vode koju možda bude slučajno progutao.