Prva pobeda Spartaka u regionalnoj ligi

Spartak Vojput je stigao do prve pobede u Seha Gasprom Ligi savladavši ekipu Borca iz Banja Luke sa 32:29. Subotičani su do pobede došli nakon preokreta slomivši rivala u finišu utakmice.

rk spartak

Loše su otvorili meč subotičani pred svojom publikom. Iskoristili su to igrači Borca i stigli do prednosti od tri gola 1:4 u 7. minutu susreta. Golom Čelića, pet minuta kasnije Banjaluičani su poveli sa ubedljivih 3:9. Siguran na golu gostiju bio je Ivanišević koji je uspešno zaustavljao napade „putara“. Bodrenio vernim navijačima rukometaši Spartak Vojputa su zaigrali čvršće u odbrani i uz pogodak Distola, tri gola Rakocija i golom Basarića stigli na korak do poravnanja 9:10 u 21. minutu. Na poluvreme se otišlo sa minimalnom prednošću Borca 13:14.

Nakon dva minuta igre u nastavku susreta domaći su poravnali reztultat, 15:15 golovima Jelića i Rakocije. Usledila su dva uzastopna gola gostiju 15:17, ali i brza reakcija „putara“ koji su prvo izjednačili na 17:17 a zatim preko večeras odličnog Županjca poveli sa 18:17. Igralo se gol za gol da bi domaći dva puta poveli sa dva gola, 24:22 i 26:24.

U poslednjih osam minuta ekipe su ušle poravnate, 26:26.  Basarić je doneo novu prednost za Spartak Vojput, da bi Mikić i Vujović preokrenuli u korist Borca, 27:28 tri minuta pre kraja. Sa dva gola Županjca u nizu domaći dolaze do prednosti 29:28. Janković je izjednačio a nakon uspešne igre u odbrane, domaći preko Čupića i Đekića dolaze do prednosti 31:29. Konačan rezultat postavio je mladi Perović u poslednjim trenucima susreta.

Spartak Vojput – Borac m:tel  32:29 (13:14).

Subotica, Hala sportova. Gledalaca: oko 1200. Sudije: Nachevski Gjorgji (MKD) i Nikolov Slavco (MKD). Sedmerci: Spartak Vojput  5/4, Borac 4/3. Isključenja: Spartak Vojput 14 min. Borac 8. min.

Spartak Vojput: Vukoslavović Dušan , Kosović Dušan, Đekić Đorđe 3, Perović Marko 1, Knežević Milan 2, Ljubojević Borislav 1, Lojaničić Miloš 1, Žegarac Milan, Radulović Radule, Distol Ivan 2, Županjac Bojan 8, Jelić Veselin 3, Basarić Davor 2, Rakocija Vukašin 6, Čupić Slobodan 3, Stojanović Dražen.