Pustošenje vikendica na Kelebiji

Sve više ljudi u Subotici se žali na probleme koje ima sa onim migrantima koji se ne prijavljuju u prihvatnim centrima – pišu Subotičke novine. Vlasnicima vikendica na Kelebiji se dešava da odu do svojih kuća nakon zime i zateknu zgarišta u sred objekta, spaljen nameštaj i sve od drveta, jer su tokom hladne zime ovi ljudi nesretne sudbine zapalili sve što su našli kako bi se zagrejali. Neki kažu da slučaje prijavljuju policiji, ali je jasno da se počinioci ne mogu otkriti. Takođe, izgleda da niko neće pokriti štete koje su na ovaj način nastale.

ODLAZAK MIGRANATA 001

Državni sekretar Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Nenad Ivanišević je ukazao da Evropska unija napokon mora naći jedinstven odgovor na migrantsku krizu, da za Srbiju balkanska ruta nije zatvorena i dodao da se na našoj teritoriji trenutno nalazi oko 7.000 migranata od kojih je u centrima smešteno oko 6.000 lica, dok jedan broj odbija da dođe u centre iz njima znanih razloga. Mi aktivno radimo da oni uđu u sistem – dodao je Ivanišević i ukazuje da će podizanje druge ograde sa Mađarske imati za posledicu da se migranti duže zadržavaju sa naše strane granice. Gostujući na RTS, Ivanišević je rekao da migranti pokušavaju da nađu alternativne puteve, pa čak i preko Bosne i Hercegovine, te da su međusobno dobro informisani.

 

Subotičke novine



KOMENTARI

  1. antifašista kaže:

    Šta smo mi, država ili cirkus ? Ako smo cirkus, onda to pod hitno treba promeniti ! Nemožete psa uneti u državu bez čipa i vakcinacije i pasoša, a bagra šeta slobodno po državi bez ikakve prijave ili dokumenata ! Nesposobna vlast, sa još nesposobnijim pulinima !!!

  2. Afet kaže:

    Vi imate cak i vikendice a ti ljudi nemaju nista!!! Umesto da date visak nekom siromasnon bolestnom ili odbeglom od rata vi se jos zalite ko ce da plati krecenje u vasim zapustenim i oronulim vikendicama KOJE NIKAD NISTE PAZILI A SADA STE NASLI DA SE ZALITE DA BIH DOBILI NEKE PARE OD DRZAVE NA OSNOVU IZMISLJENE STETE OD STRANA NESRECNIH LJUDI. Provalio sam ja vas sve sa tim vukendicama koji vam je plan…

  3. nije bitno kaže:

    kakvi bre nesrecni ljudi?! Nebudite ludi to su samo stetocine ne samo u Srbiji vec i kad se docepaju EVROPE

  4. i kaže:

    Postovani Afete molim Vas popijte lekove koje vam je prepisao lekar posto su Vam postovi sve lucidniji i lucidniji na svim temama. Malo konstruktivnosti i ozbiljnosti nikome nije na odmet.
    Odredjenu saosecajnost prema tim ljudima imam i ja ali to mora da bude obostrano. Vrlo los pocetak novoga zivota na drugom kontinentu tako sto se unistava tudja imovina pogotovo posto neki prihvatni centri postoje(naravno nisu luksuzni smestaji ali bolje nego unistiti neciju vikendicu) Ako im je ovakav pocetak bez ikakvog postovanja kakav ce biti kraj?
    Sva ova migrantska kriza mora da bude organizovano resavana, registracija svih onih koji ulaze, njihova trijaza i proterivanje onih koji nemaju uslove za ostanak. Sve to mora da se resi u Grckoj , Italiji i ostalim granicnim EU drzavama. Onaj koji je usao u Grcku ima uslove da ostane mora se organizovano prebaciti u ostale delove EU a oni koji ne da se ekspresno proteraju. Ovo setanje ko kako hoce nema nikakvog smisla!

  5. Megatron kaže:

    Sve u koncentracione logore.

  6. amacak kaže:

    šta se primate, afet je školski primer trola. sve što piše ima za cilj upravo i jedino da se neko iznervira i reaguje.

  7. Ma Ki Lu kaže:

    @ Amacak

    Afet/Safet ne postoji. To je izmisljeni lik jednog drugog (pravog) i vrlo aktivnog trola sa ovoga portala. Jednog trola koji pokusava ( i uspeva) da vozi na dva koloseka istovremeno. „Afetov“ nacin izrazavanja i njegov recnik koji koristi ne postoji nigde. Ako proanalizirimo Afetov nacin gradnje recenice, i vokabular koji koristi, onda uopste nije tesko zakljuciti ko mu je duhovni otac.

  8. amacak kaže:

    ma ki lu, poenta je da odgovarati trolovima nema smisla, to je gašenje vatre benzinom. tako se zatrpavaju komentari zapaljivim izjavama i nervoznim odgovorima.

    identitet trola i ime u realnom životu su nebitni.

  9. Al Nenadi kaže:

    Molite se vi svaki dan da ih bude sto vise u tim vasim prihvatilistima da bi maznuli lovu od EU i ostalih.Sto zadrzavate te ljude,pustite ih da odu tamo gde su i naumili.

  10. Anonimni kaže:

    MIKI , Poznajem situaciju na Kelebiji i zalisno je sto migranti beze zbog teske situacije u svojim zemljama,ali ista ponasanja koja vladaju tamo pokusavaju da uspostave ovde i ne prihvataju da su dosli NEZAKONITO BEZ IKAKVIH POTVRDA KO SU I STASU kod nas i .Kada sam grupi migranata skrenuo paznju da smece koje su ostavikli pored moje vikendice pokupe i odnesu u kontejner,poreed kojeg prolaze,odgovor je bio ,,TO URADITE VI NEVERNICI,,Toliko o njima i o onome sto nas ceka sa njima.i ,i ,

  11. Ma Ki Lu kaže:

    @ amacak

    Mahatma Gandi je navodno rekao – Ako hocete da upoznate kulturu jednog naroda, otidite u njegove robijasnice. Danas bi Gandi najverovatnije rekao da treba otici na internet i njegove portale. Nista tako verno ne oslikava kulturu, obrazovanje, mentaltet, i civilizacijski domet jednog naroda, kao sto je to pisanje i skrabanje po zidovima javnih toaleta ili davanja sebi oduska po portalima interneta i njegovim forumima. Meni licno je stoga veoma zanimljivo proanalizirati, i to vrlo detaljno, tekstove sa diverznih foruma, Subotickih pogotovo, jer na taj nacin imam perfektan uvid u razvoj samog grada i njegovih stanovnika. Pre svega to oslikava bilans onoga sto je od nekadsnje Subotice jos ostalo kao i trend odnosno tendenciju njene buducnosti. Sve u svemu sa ovoga ( i ne samo ovoga) portala se mnogo moze saznati o Subotici, mnogo vise nego sto je to izvesnim krugovima drago.

  12. Afet kaže:

    @makilu nije tacno da sam neki treci lik, safet=afet to stoji ali da sam neko treci to je laz. Ja samsamo potomak slavnog Jafeta.
    A sto se tice trolovanja i vaseg priglupog razmisljanja to mene ne dotice imam svoje misljenje i mislim da se svima treba pomoci da li on bio smrdljivi madjar bunjevac ili smrdljivi sirijac kako ga vi nazivate isto je.
    Dosli ste do stanice gde svakog sa drugacijim misljenjem naxivate trolom ili botom a ustvati ste botine na kvadrat

  13. rax kaže:

    afet nije lud, on je jedan obican provokator, koji svaki dan i sa svakom vescu dize tenzije na ovom portalul, zar ne safet? najpametnije bi bilo, njega preskociti u diskusiji.

  14. punisher kaže:

    rax
    on jeste lud, cim ima vremena svaki dan da pise gluposti po internet portalima. Mogao bi nesto pametno da radi sa svojim zivotom, ali izgleda toga se jos nije setio……..

  15. rax kaže:

    ja se najvise bojim glupih ljudi, jer oni i nisu svesni kakvu stetu mogu da nacine. safet je stupid, zlonameran i verovatno placen bas za ovo sto radi.

  16. Nena kaže:

    Nije mi jasno sto se svi osteceni ne udruze i pravo na vrata u Gradsku Kucu, sve sa transparentima i hladnim oruzjem.
    Pa da vidimo hoce li se nase vodje razbuditi

  17. STeve kaže:

    Srecni ili nesrecni ljudi, ali ovi sa vikendicama im nista nisu krivi za sudbinu, a sve i da jesu, pravna drzaa ne bi smela da dozvoli da se ovo desava. Da ja to uradim, zavrsio bih na sudu. Ne sme niko biti iznad gradjana ove drzave.

  18. par reči... kaže:

    možete vi svi koji komentarišete da safetu-saji pljunete pod prozor. ČOVEK NIJE BUDALA, čak naprotiv mnoge od Vas izvuče iz takta. ALI !!! Vi ste pametni ali pamet nije što i mudrost.

  19. Ma Ki Lu kaže:

    Da li ste ikada primetili koliziju misljenja izmedju Safeta (Affe)ta i Stormwatcha? Obojica imaju istu gradnju recenice, obojica se sluze nekim vlastitim vokabularom koji poznaju samo oni i koji podseca na trtljanje i tepanje male dece koja jos nisu naucila da redovno govore.Obojica nisu podjednako u stanju da napisu korektno jednu najobicniju prostoprosirenu recenicu. Po svim pitanjima uvek imaju podudarno misljenje. Sta nam to govori? To je jasno kao dan da je ovde rec o jednoj te istoj personi.

  20. Srećko Šojić kaže:

    @Ma Ki Lu
    Kako prostoprosirena recenica moze da bude obicna recenica?

  21. Ma Ki Lu kaže:

    @ srecko Sojic
    Odbacimo prostoprosirenu recenicu i uzmimo samo prostu recenicu. Za smisao mog komentara to je savim dovoljno. „Obicna“ recenica moze da znaci svasta i nista. Moz da bidne al ne mora da znaci.

OSTAVITE KOMENTAR