Radnički dao tri gola, a pobedio sa 2:1 Spartak u Subotici

Čudio se trener Spartaka Nenad Lalatović pre večerašnjeg meča kako njegov tim loše igra na svom terenu, a mnogo bolje u gostima i nadao se da će se to promeniti protiv Radničkog ni Niša, ali taj loš niz na Gradskom stadionu u Subotici je večeras produžen.

Nišlije su trijumfovale rezultatom 2:1

Radnički je poveo u 17. minutu meča golom sve boljeg i efikasnijeg Bamidelea koji je na asistenciju Vojnovića savladao Manojlovića – 0:1.

Domaći do kraja prvog poluvremena nisu uspeli da anulirao taj gol zaostatka, pa je trener Nenad Lalatović ostavio u svlačionici čak četvoricu igrača – Bogićevića, Todoroskog, Tošeskog i Ubiparipa, a na teren poslao Tomovića, Atulea, Stanojeva i Mudrinskog.

Imao je Spartak inicijativu, polako je pojačavao pritisak, ali je vreme radilo za goste iz Niša koji su uspešno održavali minimalno vođstvo.

I, kada se to najmanje očekivalo, Spartak je izjednačio! Igrao se 67. minut meča, lopta je bila kod defanzivca gostiju Jamkama koji je želeo da vrati loptu golmanu Stevanoviću, ali ona je nezgodno odskočila u ključnom trenutku i prošla mladom čuvaru mreže kroz noge – 1:1.

Samo pet minuta kasnije Nišlije su imale idealnu priliku za novo vođstvo, ali ju je prokockao Bamidele koji je posle dodavanja Vanje Ilića sa desne strane šutirao sa ivice peterca preko gola!

Ono što je tada Bamidele propustio, nadoknadio je Stefan Cvetković, tek što je ušao u igru, baš umesto Bamidelea! Brza akcija gostiju u 84. minutu preko Mesarovića koji je uposlio Cvetkovića, a ovaj iskosa sa leve strane, iz ne baš lake situacije pronalazi put lopti do mreže, pored golmana domaćih Manojlovića – 1:2!

U finišu je Mijić mogao da donese izjednačenje Spartaku, ali je golman Stevanović odlično intervenisao i sačuvao tri boda Radničkom koji sada znatno lakše diše po pitanju opstanka u ligi.