U Galeriji Doma Vojske Srbije u Beogradu, otvorena je izložba "Miloš Babić, Ravnoteža znakova“.
Miloš Babić (1904 -1968), rođen je u Segedinu a nakon osnivanja Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca, preselio se u Suboticu. Učesnik je čuvene subotičke dadaističke matineje. Kada je život nastavio u Beogradu, vraćao se u Suboticu da izlaže i radi, jer je imao atelje kod svoje tetke.
Mnoge dragocene radove ovog slikara, nastale između dva rata u bauhausovskom i modernističkom maniru, čuva Gradski muzej u Subotici.
Brojni radovi slikara i grafičkog dizajnera rađeni za filmske kuće i reklamne agencije, svojevremeno su krasili novine i zabate mnogih zgrada.
Babićeva dela iz oblasti primenjene umetnosti smatraju se vrednim ostvarenjima međuratnog grafičkog dizajna, a stilska srodnost, sličnost kompozicije i motiva na slikama, obeležile su njegov dizajnerski opus i međuratni ciklus stvaranja.
Ova postavka zasniva se na seriji uljanih slika, koje odražavaju konstruktivističko-futuristički duh modernizma tridesetih godina 20. veka, radovima podstaknutim kursom figuralnog crtanja Petra Dobrovića, na koje je autor odlazio od 1934. do 1940. godine.