Rekonstrukcija fasade Rajfajzen banke

Zgrada nekadašnjeg restorana "Spartak" a danas filijala Raifajzen banke dobiće narednih dana svežu fasadu.

Kafana Spartak

Radnici "Građevinara" iz Subotice su nedavno ogradili objekat i naneli svež malter na jednom njenom delu. Danas su pristupili poslu skidanja postojeće farbe i maltera koji je oštećen. Radiće se prizemni deo i balkon.

 

S obzirom da se ne radi cela fasada već samo jedan njen deo, problem će biti pronalazak prave nijanse "plavkaste" boje. Originalna boja na spratu je izbledela stoga se ne može pogoditi tačno nijansa pa se mora naći neka pribiližna.

Kafana Spartak 2

 



KOMENTARI

  1. torajemi kaže:

    U stvari,pravo pitanje je:kako je ova zgrada na ekskluzivnoj lokaciji i izuzetne istorijske vrednosti za grad Suboticu,dospela u vlasništvo bivšeg načelnika Severnobačkog okruga,sa mestom stalnog boravka u Bačkoj Topoli.Danas gospodin iz Socijalističke partije Srbije,živi i nastavlja sa mešetarenjem u Beogradu,ubirući pozamašne kirije od zgrade sa "fasadom Rajfajzen  banke".

    Razume se da su njegovim stopama krenuli ,mnogi drugi kadrovi,ne samo iz pomenute partije..Od toga je prošlo skoro dve decenije….zamislite da su kirije  išle u gradsku kasu?

    Čak bi  i Zelena fontana bila spašena,a sudbina drugih objekata:Bazena u Dudovoj šumi,Jadrana,Muzičke škole,Narodnog pozorišta……

  2. zorandjala kaže:

    Gos. Mile se sepuri postenjem po BEOGRADU .a DALI NEKO ZNA SUDBINU NJEGOVOG GAZDE SIPOVCA.

  3. Braca kaže:

    SPS . Eno ih, posle svega, i u Subotici se koprcaju trazeci svoje parce rukovodeceg kolaca. Ista klapa, isti interesi, iste mete. angry

  4. JimmyQ kaže:

    Sirotinja, nemaju za celu fasadu….A da i njima otvorimo humanitarne telefone?! Sramota za grad i državu!!

  5. freelancer kaže:

    Ček malo… Zgrada je privatno vlasništvo. Ok, u redu je. A da li ta činjenica OSLOBADJA vlasnika da poštuje izvesna pravila? Ili takva pravila ne postoje… Radi se, naime, o tome da je to zgrada u najstrožem jezgru grada pa s toga podleže i nekim pravilima poštovanja ambijentalne celine, spomenika kulture (ne znam zašto se CELO jezgro, sa svim tim palatama ne proglasi kao CELINA-spomenik kulture – epohe). I šta sad? Malo ćemo "dovde" okrečiti, a "ostalo je dobro, ne mora", ili…? Vlasnik razmišlja logikom "zašto da plaćam krečenje cele fasade?". Zato što je to u svim NORMALNIM zemljama, gde žive LJUDI, obaveza…

OSTAVITE KOMENTAR

38 + = 47

IMPORTANT! To be able to proceed, you need to solve the following simple math (so we know that you are a human) :-)

What is 6 + 3 ?
Please leave these two fields as-is: