Rekonstrukcija Opšte bolnice trebalo bi da počne sledeće godine

Iako je kompletna rekonstrukcija Opšte bolnice Subotica trebalo da počne 1. septembra, zbog elementarnih nepogoda koje su pogodile Srbiju, to je odloženo za sledeću godinu, rečeno je na obeležavanju 182. godišnjice od osnivanja danas najznačanije zdravstvene ustanove u ovom delu zemlje.

Više od 19.000 hospitalizacija, preko 7.700 operacija, 13.110 pregleda i 1294 rođene bebe – to je ukratko u brojkama prethodna godina u Opštoj bolnici Subotica u kojoj radi više od 1000 zaposlenih, među kojima je i 55 lekara na specijalizaciji. Vršilac dužnosti direktora, dr Saša Dželebdžić, opisao je godinu kao uspešnu i dinamičnu, naglasivši da je od Pokrajinske vlade dobijeno 336 miliona dinara za opremu i kapitalno ulaganje.

„Prvo krajem godine smo rešili problem alternativnog napajanja agregata, dobili smo digitalni mamograf vredan oko 30 miliona dinara i ono što je izuzetno bitno opredeljena su sredstva za novi magnet u visini od 200 miliona dinara kao i 30 miliona za dodatno opremanje našeg Centra za vantelesnu oplodnju, na koji smo veoma ponosni jer imamo već jednu rođenu bebu i 16 potvrđenih trudnoća,“ istakao je dr Dželebdžić.

TV Subotica



KOMENTARI

OSTAVITE KOMENTAR