Renoviran Centar za socijalni rad

U Subotici je svečano otvoren renovirani deo Centra za socijalni rad. Rekonstrukciju je sa 70.000 dolara finansirala Američka agencija za međunarodni razvoj (USAID).

centar-za-socijalni-rad_660x330

Ujedno su otvorene i posebne, namenske prostorije u okviru Centra, za rad sa žrtvama porodičnog nasilja. Cilj je da se osigura dostojanstven tretman ugroženih osoba dok traju pravosudni postupci.

Rekonstrukcija objekta je uključila stolarske i bravarske radove, opremanje kancelarija za zaposlene Centra, i otvaranje specijalizovanih prostorija za rad sa ženama žrtvama porodičnog nasilja.

Gradska uprava je identifikovala obnovu Centra kao prioritet imajući u vidu povećanu tražnju za uslugama Centra usled priliva migranata i izbeglica u prethodne dve godine.

Obnova Centra za Socijalni rad izvršena je u okviru dvogodišnjeg USAID-ovog projekta vrednog 1.3 miliona dolara.

Rekonstrukcija Centra realizovana je u okviru „Projekta za jačanje kapaciteta lokalnih zajednica za reagovanje na migrantsku krizu“, koji finansira USAID a sprovodi UNDP, u šest opština i gradova Bosilegrad, Dimitrovgrad, Kanjiža, Preševo, Šid, Subotica, u saradnji sa Ministarstvom državne uprave i lokalne samouprave i Komesarijatom za izbeglice i migracije.

 

RTV

 



KOMENTARI

  1. Bobisa kaže:

    Samo jos kada bi sluzba i sluzbenici radili svoj posao bilo bi to sjajno smejarija teska!!

  2. Mihael kaže:

    Znači da nisu izbeglice u pitanju nikada ne bi ni bilo renoviranja!?,sramota za državu opet!

OSTAVITE KOMENTAR