U Subotici je svečano otvoren renovirani deo Centra za socijalni rad. Rekonstrukciju je sa 70.000 dolara finansirala Američka agencija za međunarodni razvoj (USAID).

Ujedno su otvorene i posebne, namenske prostorije u okviru Centra, za rad sa žrtvama porodičnog nasilja. Cilj je da se osigura dostojanstven tretman ugroženih osoba dok traju pravosudni postupci.
Rekonstrukcija objekta je uključila stolarske i bravarske radove, opremanje kancelarija za zaposlene Centra, i otvaranje specijalizovanih prostorija za rad sa ženama žrtvama porodičnog nasilja.
Gradska uprava je identifikovala obnovu Centra kao prioritet imajući u vidu povećanu tražnju za uslugama Centra usled priliva migranata i izbeglica u prethodne dve godine.
Obnova Centra za Socijalni rad izvršena je u okviru dvogodišnjeg USAID-ovog projekta vrednog 1.3 miliona dolara.
Rekonstrukcija Centra realizovana je u okviru „Projekta za jačanje kapaciteta lokalnih zajednica za reagovanje na migrantsku krizu“, koji finansira USAID a sprovodi UNDP, u šest opština i gradova Bosilegrad, Dimitrovgrad, Kanjiža, Preševo, Šid, Subotica, u saradnji sa Ministarstvom državne uprave i lokalne samouprave i Komesarijatom za izbeglice i migracije.
RTV
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Samo jos kada bi sluzba i sluzbenici radili svoj posao bilo bi to sjajno smejarija teska!!
Znači da nisu izbeglice u pitanju nikada ne bi ni bilo renoviranja!?,sramota za državu opet!