Zakrčen je granični prelaz na autoputu Röszke– Horgoš na izlazu iz Mađarske, u petak ujutru se čeka do tri sata – saopštila je Glavna policijska kapetanija županije Čongrad.
Onima koji putuju putničkim automobilom se preporučuje da skrenu prema nekom od ostalih graničnih prelaza. Prema Srbiji svakog dana između 7 i 19 rade drumski prelazi Tiszasziget–Đala, Ásotthalom–Bački Vinogradi, Bácsalmás–Bajmok, Bácsszentgyörgy–Rastina.
O radnom vremenu i očekivanom vremenu čekanja na graničnim prelazima se informacije mogu naći na sajtu www.police.hu. (MTI)






