Rukometaši se plasirali u regionalnu ligu

Spartak će naredne sezone, uz Vojvodinu igrati u SEHA ligi, pošto je na svom parketu odigrao nerešeno sa Radničkim, a Partizan je izgubio od Metaloplastike.

Seha

SEHA liga (engl. South East Handball Association) je regionalna rukometna liga koja se igra na području jugoistočne Evrope. Osnovana je 2011. godine, a u u njoj se takmiče klubovi iz Hrvatske, Mađarske, Belorusije, Bosne i Hercegovine, Srbije, Makedonije i Slovačke.

U prvom poluvremenu vodila se čvrsta borba, da bi u 12. minutu Kragujevčani poveli sa 5:2. Subotičani nastavljaju sa dobrom igrom, a na golu je bio izvanredni Radulović, koji je u 25. minutu imao 14 odbrana.

Usledilo je izjednačenje 7:7 da bi se posle toga vodila lavovska borba gol za gol, i na odmicanju prvog poluvremena na scenu stupa golman Radulović, kao i strelci Jelić, Kaltaki Županjac.

Raspucali su se domaći i u 40. minutu nezadrživi Čupić, Jelić, Đekić pogađaju gol Lekića za 19:15. Kada su svi mislili da je gotovo, gosti su dodali gas i u 47. minutu stigli do izjednačenja (20:20), da bi tri minuta kasnije imali i dva gola viška.

U završnici meča velika borba se dešava tri minuta pre kraja, Županjac postiže dva gola za redom za 24:25. Gosti ponovo traže tajm-aut i osam sekundi pre kraja susreta Kovačević je bio u poziciji da postigne pogodak, a sudija je svirao sedmerac za domaćina, koji je realizovao najbolji igrač Bojan Županjac za 25:25.

Spartak Voj Put – Radnički 25:25 (11:11)