Rukometaši Spartaka za gol bolji od Kragujevčana

Rukometaši Spartak Vojput uspeli su da zabeleže pobedu i u drugom kolu rukometne Super lige. Subotičani su večeras u Hali sportova pred preko 800 gledalaca na svom parketu savladali ekipu Radničkog sa 19:18 u borbenoj utakmici u kojoj su dominirale jake i čvrste odbrane. Sparetak Vojput se bolje snašao i na kraju zasluženo slavio protiv jakog i veoma kvalitetnog rivala.

Spartak Vojput prvi put stigao do tri gola prednosti 12:9. Odlično su igrali odbranu subotičani na čelu sa golmanom Cvetkovićem koji je zabeležio večeras 19 odbrana i u par navrata hvatao “zicere” kragujevčanima. Golom Kovačevića domaći su u 44. minutu došli do prednosti od 17:12, i već tada se nazirala pobeda silno motivisanih putara. Uspeli su rukometaši Radničkog da meč učine neizvesnim pošto su na minut pre kraja smanjili na samo gol prednosti 19:18, pre svega zbog dobro realizovanih sedmeraca Ipak, poslednji minut rukometaši Spartak Vojput su iskusno sačuvali loptu u svom posedu i na kraju zasluženo slavili.