Rukometaši u Superligi

Kolo pre kraja Spartak Vojput je osigurao prvo mesto u Mini ligi i samim tim plasman u Super ligu u narednoj sezoni. Poslednje kolo igrale su na domaćem terenu protiv ekipe Morave. Iako su ovu utakmicu izgubili rezultatom 27:28, osvojili su prvo mesto i tako i ovaj deo prvenstva završili na prvom mestu. Igrači iz Velike Plane sa više želje ušli su u utakmicu i na kraju slavili jer su se ovom pobedomi oni našli u Super ligi.

Nakon ubedljivog osvojenog prvog mesta u Prvoj ligi grupa Sever, RK „Spartak Vojput“ je i Mini ligi završio na prvom mestu i zasluženo se plasirao u elitu.

Rezultatski izjednačena igra vodila se do 7:7, kada su gosti došli do dva gola prednosti 7:9. Usledila su dva gola domaćih za novo izjedančenje na 9:9. Do kraja poluvremena rezultat je bio stalno na klackalici da bi trideset sekundi pre kraja prvog dela Janjić svojim golom doveo spartak Vojput u vodstvo od 14:13.

Odlično su nastavili utakmicu Subotičani, golovima Patočkaija i Pavlovića došli su do prednosti od tri gola 16:13. Odlično je branio Đukanović u tim momentima i preciznim asistencijama upošljavao saigrače koji su iz brzih kontri održavali razliku. Morava je bila uporna i 8 minuta pre kraja su uspeli da dođu do izjednačenja 24:24. Dva minuta kasnije golom Milosavljevića sa igračem više gosti preokreću rezultat 24:25. Ušlo se u veoma uzbudljivu završnicu u kojoj je Spartak Vopjut dva minuta pre kraja poveo sa 27:26. Sretno Morava postiže dva gola u poslednja dva minuta i dolaze do minimalne pobede što im je bio dovoljno za ulazak u Super ligu.

Na kraju veliko slavlje obe ekipe na terenu. Rukometaši Spartak Vojputa su prišli tribini na kojoj su bili verni subotički navijači „Marinci“, koji su ih nesebično bodrili celu utakmicu, da zajedno proslave veliki uspeh.