U Srbiji je u februaru, prema podacima Republičkog zavoda za statistiku, zabeleženo 240.019 dolazaka turista, od čega je domaćih bilo 135.144, a stranaca 104.875 među kojima su najbrojniji bili Rusi, 13.014.
Među gradovima najposećeniji je bio Beograd, koji je posetilo 71.790 turista, na drugom mestu je Niš sa 7.541 dolaskom, a na trećem Subotica gde je zabeleženo 5.289 dolazaka.

Planinske centre posetilo je 77.600 turista, a najposećeniji su bili Zlatibor sa 24.730 dolazaka, Kopaonik sa 23.456 i Divčibare sa 5.924.
Za posetu banjama odlučilo se 31.387 turista, najviše za Vrnjačku Banju – 8.735, zatim Sokobanju – 5.589 dok je na trećem mestu po posećenosti bila Banja Vrdnik sa 5.192 posete.
Kada je reč o stranim turistima, posle najbrojnijih Rusa, na drugom mestu po brojnosti bili su posetioci iz Bosne i Hercegovine, njih 8.692 , zatim Severne Makedonije, 7.790 i Hrvatske 7.362.





