Predstavnik humanitarne organizacije Istočnoevropska misija Tibor Varga rekao je da je u Subotici počelo rušenje stare Ciglane u kojoj već nekoliko godina borave migranti. Varga je rekao da je rušenje započeo vlasnik Ciglane koji namerava da očisti taj prostor i izgradi druge sadržaje.

„Ovaj objekat od pre nekih šest meseci ima novog vlasnika koji ima plan da sruši sve. Već ove zime krenuli su da ruše objekte, a dolaskom toplijeg vremena to se ubrzava. Centralni objekat je već bez krova, a krenuli su da ruše i zidove“, kazao je Varga.
Kaže da vlasniku smetaju ljudi koji ilegalno borave u tom prostoru jer je reč o objektu koji je u privatnom vlasništvu.
„Do leta će se najverovatnije tamo sve promeniti, a migranti će možda i sami otići iz tog prostora u neko drugo zabačeno mesto gde mogu da se sklone dok ne pođu dalje“, dodao je Varga.
Beta
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Srusite sve i sve one koji nemaju papire deportujte iz zemlje u krasni k…c odakle su i dosli ne znam sto se i nalaze tamo ili bilo gde u srbiji.ajd da vidim i jednog coveka sa srpskim papirima ili bez njih u inostranstvu dokle bi oh drzali je….la vas eu i njihova pravila uiuuaaaa i vlada i svi u vladi!!!!
bravo mrzitelji i ljudski otpatci! gade mi se suboticani vise. sve ce te uciniti samo da napakostite ljudima a pogotovo jadnim migrantima…
Sad će njihovi doušnici da dojave migrantima da moraju da se sele iz stare ciglane, ali da u centru grada odmah pored Gradske Kuće ima jedan ogroman jako dobar i pogodan objekat na nekoliko nivoa, koji nije zaposednut, prazan, u izgradnji već puno godina, a odakle se nekada pucalo u nebo za doček Nove Godine, a može tamo da se smesti barem 500 migranata.
Minimum.
Neko može da im javi i to da odmah do tog velikog objekta se nalazi i neka zelena rupa, popločana glatkom keramikom, ima ugrađen vodovod i kanalizaciju, verovatno je to neka velika septička rupa koju oni mogu da koriste za obavljanje dnevnopotrebnih nužnih stvari. Šta znaju migranti iz sušnih krajeva čemu služi jedna fontana i kako se koristi.
Nemojte se čuditi, sad koliko čega sam u poslednje vreme video, ni ta solucija mi nije skroz neverovatna.
Odlično,sad kad se ovo sruši svi neka idu kod Ivaniševića u kuću…
Đuro
Treba malo poslati i Vulinu
možete ih poslati VUČIĆU, VULINU, IVANIŠEVIĆU A I OVDE NEKOM AFETU, koji mi već na q**c ide, time što ih stalno brani, i svima koji vidimo i govorimo da su migranti zlo, jer su lopovi, ulaze u kuće , kradu, uništavaju, našu decu i nas matretiraju, a taj AFET ih stalčno brani, a nas sve ostale pljuje… i zato SVE MIGRANTE ŠALJITE I AFETU, NEKA IH ČOVEK UGOSTI, NAHRANI I TETOŠE, A NE DA IZIGRAVA VELIKOG DASU PREKO TUĐIH LEĐA…
Pitanje za AFETA….Koliko tih jadnih migranata trenutno boravi u vasoj kuci/stanu/sobi?Koliko ste ih nahranili i sakrili od zime kad ih vec toliko zalite?Pre nego sto pocnete da se „gadite Suboticana“ preispitajte sebe koliko ste ucinili i koliko cinite za njih….pro*eravanje na netu se ne racuna….