Sanitarna inspekcija zabranila je korišćenje dečjeg kutka „Cvrčak“ Opšte bolnice u Subotici zato što niko ne čisti prostorije u kojima borave deca na bolničkom lečenju.
Bolnica i Predškolska ustanova „Naša radost“ ne mogu da se dogovore ko će čistiti objekat koji se nalazi na devetom spratu Opšte bolnice, pa je sanitarna inspekcija zbog higijenskih nedostataka koji ugrožavaju zdravlje korisnika zabranila da se prostorije koriste.

Kako se navodi u Rešenju o zabrani, u koji je agencija Beta imala uvid, korišćenje objekta je zabranjeno zbog toga što higijensko održavanje nije zadovoljavajuće, kao ni samo tekuće higijensko održavanje u sklopu objekta sa neispravnim instalacijama i nezavršenim radovima.Takvo stanje utvrđeno inspekcijskim nadzorom obavljenim početkom novembra 2016. godine.
Predškolska ustanova prvo je obavestila inspekciju da su nedostaci „delom otklonjeni“ i da je u toku dogovor sa rukovodstvom Opšte bolnice o održavanja objekta, a potom da dogovor nije postignut jer „Cvrčak“ predstavlja objekat bolnice, pa bi čišćenje „tuđeg objekta“ predstavljalo kršenje Zakona o budžetskom sistemu.
Posle toga je sanitarna inspekcija sredinom januara zabranila korišćenje ovog objekta.
U dečjem kutku rade dva prosvetna radnika sa decom koja se leče na dečjem odeljenju, hirurgiji, očnom odeljenju i otorinolaringologiji.
Beta
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






stvarno smo debilan narod
Ček, pa nije ovde na sva usta nahvaljivan novi kadar sns-a, t.j novi direktor slavne subotičke Bolnice? Pa nije mi jasno da tako presposoban kadar ne može da organizuje čišćenje dečijeg odeljenja od kada je na kormilu.
Ahahahahaahahha
I dok se budaletine prepucavaju ko je gde glavni, deca ispaštaju, ma uostalom kao i svugde što namje
Šta drugo reći, osim, javašluk, nebriga, nesposobnost i … dodajte već sami! Ustvari, jednom rečju, sramota!
@jimmy
Dobro jimmy, a sta ste vi onda svi zajedno uradili da se ta situacija promeni? U nekom drugom gradu vec bi bili ljudi na ulicama i pravili masovne demonstracije. U Subotici se iskljucivo prave demosntracije zbog pasa, macaka i hrchaka, a decu i ostale gradjane ko jebe.
Sram vas bilo…ko god da je kriv.
Sedim na očnom u poseti, oko mene slepi,slabovidi i operisani ljudi…što jedno,što oba oka…svi zalepljeni gazama i leukoplastima…A ZA RUČAK PEČENA RIBA,sa sve kostima….neko je ozbiljno bezobrazan.
Nekome ozbiljno treba da se stave lisice.Iznad kreveta slepih ljudi vire žice.Tu su nekad bile lampe.Žice delimično zalepljene izolirkom.Šta reći…..
Napredno!
Sta to znaci da su nedostaci DELOM OTKLONJENI?To znaci da nije uradjeno nista,ako se i nesto zapocne,tesko da ce biti zavrseno.Steta raspravljati o stvarima na koje ne mozemo uticati.
Evo ja se javljam BESPLATNO DA ODRZAVAM HIGIJENU U DECIJEM KUTKU BOLNICE <3
Sramota! Dali se neko od nadleznih uopste zacrveneo? Uradilo se nije nista.
Kad bi sanitarna malo stavila naocare i bolje pogledala, mnoga odelenja su takva, neuredna, bez obzira sto se zna ko je nadlezan za odrzavanje.
Sramota…dokle više
Treba da se proveri i drugo decija hirurgija je prljava pogotovo wc boravili smo tamo 2 dana zbog operacije bruha niko nije dosao da ocisti wc da ne pricam kako je bilo a buba ima za izvoz…sramota..respekt doktoru i sestrama bili su divni
To je sramota ali na tvz ,,salašu“ tek je tamo haos ne da je prljavština i nesnosni smrad po hodniku i sobama nego je leglo zaraze još samo fale glodari da šetaju mada ima i njih sigurno samo ih sramota od ljudi koji tamo rade i borave(ne mislim na pacijente)
Mogu misliti kakav je haos i svinjarija sada u bolnici, pre 20 godina pacijentima je za veceru uredno servirana supa od shargarepe, a glavno jelo bio je suvi komad crnog kruva i varivo od mrkve, pacijenti su sami sebi donosili grejalice.
A Nov direktor bolnice!!!???Sns smece !!!
Bitno da nepotrebne kadrove menja I vrsi tumbaciju odeljenja a za higijenu kod dece nema veze….
treba celu bolnicu zatvorit samo da zna svako kakve stvari se desavaju tamo licno iskustvo nazalost toje bolnica to je svinjak i jos neki koji rade tamo
Ako cemo iskreno onda celu bolnicu treba zatvoriti,posto ne vidim da su druga odeljenja,hodnici,wc-ii uopste za ljudsku upotrebu.
Jucerasnjim odlaskom u bolnicu sam zakljucio da je ovaj narod toliko izmanipulisan i da razmislja o samo jednoj stvari a to je kako dobiti stranacki posao i tu se zavrsava sve,mozak ne ide dalje.A isti taj koji je glasao i podrzava neku od stranaka samo radi zaposljavanja ce isto tako ili njegovo dete da zavrsi u istoj toj bolnici,sve dok su direktori,radnici stranacka lica nama nema dalje to je propast u samom startu,ti ljudi ne razmisljaju o buducnosti niti imaju viziju,razmisljaju samo o tome kako ostati na poslu i drzavnoj plati.Ne pricam samo o viskom pozicijama ljudi se prodaju za rad u cistoci,parkingu.,toplani….i tako u krug uvek na isti nacin samo se menja DS,SNS,RSMNKOP,VG,UFO i ostali…pa razmislite malo krenite od sebe samih kome i za sta se prodajete.
Bezmudni korisnik koji se potpisuje ‘u inat svima’ proziva ljude koji nisu dupelisci u njegovoj stranci niti ih poznaje. Ali ovakvu katastrofu od sns kadra ne spominje. Zahvaljujuci takvima kao sto je korisnik ‘u inat svima’ , zemlja je u rukama lopova, prevaranata i nestrucnog kadra. Da li ste citali juce u najtiraznijim novinama u zemlji da je Januar 2017 bio mesec u kome je umrlo najvise ljudi ikada zabelezeno u januaru u zemlji? Sta mislite sto je to tako? Naravno, zbog vlasti, demagogije i pricanja prica! Poslednji put takav crni Januar desio se u Januar 2000. godine, sto je neko prokomentarisao potpunom istinom – 2000 je bila poslednja godina vladavine radikala i socijalista u tom mracnom dobu. Pitajte korisnika ‘u inat svima’ koliko senvicha i ostalih trica i kucina dobija za slizavanje?
Vise od pola bolnickih odeljenja bi trebalo zatvoriti vise se nezna sta je prljavije odeljenja, hodnici,toaleti……ali zato treba pola godine cekati da stignes kod specijaliste. Na zalost mnogi su tamo po preporuci svojih partijskih funkcionera pa se ponasaju kao da su bogom dani,a ostali se plase da progovore jer ce izgubiti radna mesta,a niko ne zeli da izgubi drzavni posao………………
Ambulante u bolnici su neuredne i zapustene, vrata se tamo nikada ne brisu. Internisticka ambulanta je ocit primer , Obratite paznju kako im izgleda salter i vrata . Nedopustivo za zdravstvenu ustanovu.
Dečji kutak?…..pa čitava bolnica je jedno veliko djubrište…
Samo da napomenem dragim postenim forumasima, da su pocele direktne pretnje, ucene i apsolutni lov na nas koji smo protiv vlasti sns. Ako se vlast sns-a toliko boji ljudi koji su toliko daleko od zemlje, mogu misliti sta se desava u grotlu nasilja i opresije!
NECETE ME ZAUSTAVITI!
Ma kome si ti važan, prodaješ turske gaće na buvljaku u Subotici a tobož daleko si od zemlje pa su i pored toga „počele direktne pretnje, ucene i apsolutni lov“ na tebe! Nema vlast drugog posla, ti si joj najveći problem. „Nećete me zaustaviti!“ Ha-ha-ha, a šta ti pa to tako važno radiš da bi te zaustavljali? Ne bi malo posetio svog čika docu za glavu pa da mu sve to lepo ispričaš i dobiješ one šarene pilule za lilule? Oni uživaju da slušaju ispovesti tako „progonjenih“.
Visok pritisak,razumem te o cemu pricas,letos sam bila svedok na mikrohirurgiji kcs gde su skoro svi imali operacije ruke,jedne ili obe,a za rucak riba sa sve kostima…
@Revizor
Gosn revizor, da sam ja bas tako nebitan, ne bi ste vi svi skakali, dobijali visok pritisak i udruzivali se u pisanju poruka sa mojim potpisom. A da ne pricam od promptnosti vasih replika na bilo sta sto ja napisem. :-))), ajde sad lepo po senvich, pozurite da dobijete i jogurt sa kravicom koja ima mashnicu zadrtu u kosi.
Stormwatch
„Samo da napomenem dragim postenim forumasima,“
Otkad si ti to „posten forumas“? Al sam se nasmejo.
Nego evo zove te Soros hitno u Hrvatsku, eno prebijaju migrante tamo. Ajd pozuri da ih spasis.
..@..stormwatch……. Ivaneeee ..Pa deraneee ,jel ti to kandak da gubis zivce!!! !!!Obavestavam te javno da su mi kohones na mestu predvidjenom za njih,Sto se pripadnosti nekoj partiji tice … ja sam freelancer…. mislim slobodnjak po,politickom uverenju..Da ne bude zabune sa „““ onim““Freelancerom … POZDRAV i popi lekic ..!!
@u inat svima
Pre ce biti da si se ti malo razocarao jer nisam naseo na tvoje provokacije, a i bezmudnost si dokazao. :-)))
Btw. nisam pominjao tebe i daddy-ja u mojoj poruci o proganjanju. Samo hocu da stavim do znanja da je prljava predizborna kampanja pocela, no ti to dobro znas jer moras zara’it senviche.
Oz enj boratom Stormikam!
„““Btw. nisam pominjao tebe i daddy-ja u mojoj poruci o proganjanju.“““
Sta si tu hteo rec, da te ja i U_inat_svima politicki proganjamo?
—
Uciteljice! Uciteljice! AAuuuuuAAuuuuuAAuuuu…..av, av, av, av …mrc, mrc
Ta sta je bilo, Stormikam?
U, U, U, uzeo mi je kliker! AAuuuuuAAuuuuuAAuuuu…..av, av, av, av …mrc, mrc
Ta ko ti je uzeo kliker, Stormikam!
D, D, D, Daddy i, i, i U_inat_svima. AAuuuuuAAuuuuuAAuuuu…..av, av, av, av …mrc, mrc
Da li vidite kako lokalni podmetnuti aparatchik hushkaci iz nepostojecih nacija teraju segu u ovako ozbiljnoj temi? Gospodo i drugovi, progon ne isto misljenika je poceo!
.@ stormwatch/IvanV,………..Dragi nas deraneeeee !!Pa od kuda ti ideja da te ja i Daddy ,proganjamo?????Pa zar ne primecujes ( a izgleda da i ne primecujes, od svoje mrznje prema svemu sto je Spsko iliBunjevacko) da vec nekoliko godina ostrasceno sikces .. mrzis .. pljujes .. po tvojim nekadasnjim komsijama A samo zato sto su druge vere .nacije .. misljenja i pogleda na svet ili okolinu .. (Sve jedno) i onda ocekujes da ti neki ( ne svi )povladjuju.Igras se sa opasnim osecanjima ,i udaras tamo gde nebi smeo , cisto onako eticki .. ali neeee braco tebe MRZNJA hrani… Dzabe ti bistrina uma i britkost jezika , kad ti je dusa OTROVANA..!!! Aaaa da, ne pripadam ni jednoj partiji niti mislim da je to zdravo , za posteno i ljudsko rasudjivanje!!
@u inat svima
Daddy se daleko vise igra i udara na najosetljivije teme, pa nesto ne vidim da ga javno prozivate gospodine bezmudni u inat svima. A ovde su za par godina pale takve bljutavstine i najgori neonacisticki ispadi da je bezpredmetno govoriti o svima vama.
Evidentno je da ste vi lazne patriJotke samo bezmudni tigrovi od probusenog papira, hranjeni senvichima znj kvaliteta. Najsmesnije je sto si ti derane mislio da cu ja da pobegnem odavde jer me ti kao prozivas, hahahaha, sad sam ovde dokle sam jer drugi forum i nemam. :-))))))))))))))
To sto se ti uporno javljas, samo govori da ja upravo udaram gde treba…
OVA DISKUSIJA JE ZATVORENA