Saopštenje „Srpskih ratnih veterana“ Subotice

Obaveštenje za sve ratne veterane

Posle niza sudskih presuda koje su potvrdile diskriminaciju na osnovu neisplaćenih ratnih dnevnica ratnim veteranima,učesnicima rata 1999 konačno imamo neoborivu presudu Višeg Kasacionog Suda kao izvršnu.

Po toj presudi sudovi već postupaju i za sada ozbiljan broj ratnih veterana je dobio presudu u svoju korist. Pozivamo sve ratne veterane koji još nisu predali zahtev za neisplaćene ratne dnevnice da se jave u udruženje Srpski Ratni Veterani Subotica na glavnoj autobuskoj stanici ili udruženju kojem već pripadaju. Od dokumentacije je potrebno doneti fotokopiju lične karte (ako je čipovana učitati je), zatim fotokopiju vojne knjižice i to stranice gde se nalazi slika, zatim stranicu gde su upisani vaši podaci i stranicu gde vam je upisano učešće u ratu 1999 godine. Punomoć za advokata dobijate kod nas u kancelariji gde ga ispunjavate a potom ga mi prosleđujemo advokatu sa ostalom dokumentacijom. Krajnji rok za predaju dokumentacije je 11.01.2018. godine posle čega postupak zastareva te ko nije predao potrebnu dokumentaciju više neće biti u prilici da podnosi zahtev za ratne dnevnice.

Ako nekome bilo šta nije jasno slobodno neka nazove u vezi udruženja Srpski Ratni Veterani na broj telefona: 062 825 1063 ili 061 277 7359 a ostali neka se jave u udruženja gde pripadaju. Inače kancelarija na glavnoj autobuskoj stanici radi subotom i nedeljom od 10-14 časova tako da ako vam je stalo do dnevnica bolje da požurite.

Predsednik izvršnog odbora” Srpskih Ratnih Veterana Subotice“

Slavko Dobrić



KOMENTARI

  1. zis kaže:

    Šta bi sa onim punomoćjima koja se davala onom Aleksiću. po svemu sudeći njegovom zaslugom se ovaj slučaj i otegao a on se dobro smestio ,

  2. xx kaže:

    Koliko para sada opet treba nekome dati za sve navedeno??? Od 99. su mnogi vec predavali raznim „dobronamernim“ prevarantima i po 500 dinara uz dokumentaciju kao za troskove advokata, itd. Slavko, odakle ideja da ovaj postupak zastareva upravo 11.01.2018. ??? Da li mozda znas tacno u koliko sati???

  3. yy kaže:

    Koliko vidim pare ne spominju. Ja sam danas čitao na stranici njihovoj ima sve a prekjuče pre objave sam zvao i bio. Evo ima dva broja treba zvati pa videti.

  4. E svašta kaže:

    Ti nemoj dati pesto dinara niko ti ih i ne traži , uzmi i nazovi jedan od ova dva broja nemoj se skrivati poput ….dezertera.

  5. vv kaže:

    ne treba ovima dati ništa jel su ratovali nizašta i nizakog i po sopstvenoj ludoj glavi.Srbija nije bila u nikakvom službenom ratu.

  6. Slavko Dobrić kaže:

    Evo pošto sam pročitao komentare koje ste izneli da vam malo pojasnim. Punomoćja koja su se davala advokatu Srđanu Aleksiću i dalje važe s tim da je njegova advokatska kancelarija pretrpana tužbama pa je ovlašćena i advokatska kancelarija Aleksandra Obradovića da nas zastupa te se sad njemu šalju predmeti iz Subotice. Nikakve troškove ne snosite do okončanja presude,a nakon presude u vašu korist svako pojedinačno uplaćuje po 1,000,00 dinara advokatskoj kancelariji Obradović. Tako mi je javljeno iz glavne centrale u Beogradu a ko ne veruje ima na sajtu Srpski Ratni Veterani broj telefona pa neka nazove i slobodno proveri. Ovo važi za udruženje Srpski Ratni Veterani a za ostala udruženja ne znam. Što se tiče da je krajnji rok za predaju dokumentacije 11.01.2018 god. to mi je javljeno da prenesem članovima a isto stoji i na zvaničnom sajtu udruženja,a ja nisam pravnik da znam zašto je to tako nego vam samo prenosim da posle ne bude da nisam obavestio ljude. Odluku da je došlo do diskriminacije po mestu prebivališta je doneo i Vrhovni sud Srbije,Kasacioni i Apelacioni sud pa po toj odluci moraju da se isplate ratne dnevnice. Količina isplaćenog novca treba da bude 80,000,00 dinara kao kamata pošto je država Srbija još 2008 godine isplatila ratne dnevnice u 7 opština u Topličkom okrugu i još 3,500,00 dinara za svaki dan proveden u ratnim dejstvima. Znači ukupna količina isplaćenog novca bi trebalo da bude oko 3,000 eura. Koliko znam 80.000 dinara bi trebalo da bude odjednom isplaćeno a ostatak na šest mesečnih rata. Što se tiče 500,00 dinara koje spominjete to je godišnja članarina od koje se plaća zakup lokala na autobuskoj stanici,komunalije i sva neophodna dokumentacija koja se štampa,pošto nam grad od kada smo osnovani kao udruženje nije pomogao ni sa jednim dinarom. Tih 500,00 dinara ne dajete nama na ruke nego dobijate priznanicu koju uplaćujete na račun udruženja, a pošto nam je račun blokiran baš zbog neplaćanja zakupa i komunalija sve što uplatite ide na račun grada Subotice. Zbog toga nam je isključena voda,grejanja nema, a svaki dan očekujemo da nam isključe i struju. Inače kancelarija radi samo subotom i nedeljom od 10-14 časova pošto sam u radnom odnosu a ovo što radim radim volonterski. I da odgovorim na još jedan komentar u kojem se kaže da smo ratovali nizašta i nizakog i da Srbija nije bila u nikakvom službenom ratu,odgovori mi molim te kako je onda ista ta država slala vojne pozive i po okončanju bombardovanja upisala ljudima u vojnu knjižicu učešće u ratu i udarila pečat? Inače svi pripadnici našeg udruženja su ljudi koji su u vreme bombardovanja bili na redovnom odsluženju vojnog roka, vojni rezervisti kao i pripadnici mupa koji su se redovno odazvali pozivu države za koju ti kažeš da nije bila u službenom ratu. Ako ti bolje znaš nego sudovi koji su doneli odluku onda izvini!

  7. RR kaže:

    11.01.2018. god. istice sudski rok za tuzbu zbog diskriminacije, jer istice tad 10 godina otkako su isplacene dnevnice na jugu Srbije. Posle 10 vise nemate prava na zalbu, pricala Sam licno sa Aleksicem I Obradovicem. Ja pravnik nisam, tako da kad Sud utvrdi diskriminacije, onda Tek ide Tuzba za izvrsenje, tj. za isplatu .Od 80000 do 120000 zaviisnosti od opstine stanovanja

  8. RR kaže:

    Ratne dnevnice na jugu Srbije su isplacene na ime socijalne pomoci od 120000 do 650000 cak. Tako da imamo sad Zakon o ratnim veteranima, nee bi se mucili say svim ovim tuzbama I diskriminacijama, nego Po automatizmu bill obesteceni I borci I njihove porodice. Kao Sto se borimo I can to da I porodice poginulih veterana isto imaju pravo na obesteceni na ime diskriminacije za isplatu ratnih dnevnica

  9. RR kaže:

    Takodje je I u medjuvremenu u poslednjih godinu Dana poumirao jedan broj veterana, koji su bili podneli u toku godine tuzbe za diskriminaciju. Kad dobijete poziv od Suda obavezno se javite na Prvo rociste radi utvrdjivanje identiteta, posle advokat ide sam.

  10. RR kaže:

    Sto se tice placanja clanarine Udruzenje za opstanak I rad, to je sasvim regularno, jer ova vlast tj drzava ne haje za rad Udruzenje pa mo ra samo da see finansira of clanarina. Vulinove tetke iz Kanade daju ne znam kome, Vas je vlast aktuelna zaobisla I prave se ludi. Sram ih bilo !

  11. Shejtan kaže:

    Rok za tuzbu zbog diskriminacije ne postoji,to jest ne moze da zastari!

  12. Igor kaže:

    Koga da tužite? Državu! To je bila građanska dužnost! Ratno stanje..

  13. Slavko Dobrić kaže:

    Odgovor za Igora. Slažem se u potpunosti sa tobom da je bila građanska dužnost pošto je u pitanju bilo ratno stanje ali bi trebalo da znaš da je Država još 2008 godine isplatila ratne dnevnice na teritoriji Topličkog okruga u sedam opština i to u vrednosti 3,000 eura po čoveku. Opštine o kojima je reč su: Kuršumlija,Blace,Bojnik,Lebane,Žitorađa,Doljevac i Prokuplje. Na osnovu toga saznanja su se pobunili drugi ratni veterani i podneli tužbe sudovima. Viši kasacioni sud je prema tome odlučio da je došlo do diskriminacije prema mestu prebivališta i doneo neoborivu izvršnu odluku da svi koji su bili mobilisani 1999 godine i koji imaju upisano u vojnoj knjižici učešće u ratu imaju ista prava kao i ljudi iz pomenutih opština i da moraju da im budu isplaćene ratne dnevnice pa prema tome se sada i prikupljaju neophodna dokumenta radi dokazivanja učešća u ratu, a potom advokati predaju širom Srbije tužbe na osnovu diskriminacije.

  14. Udovica kaže:

    Zasto preminuli veterani gube pravo na naknadu, kada imaju svoje zakonske naslednike, po kom osnovu nema isplate

  15. Ćerka jednog veterana kaže:

    Moj otac je preminuo u avgustu prošle godine , u advokatskoj kanc. Aleksić rečeno je da pravo na diskriminaciju je lično pravo koje se ne nasleđuje, i da je to razlog zbog čega Zakonski naslednici nemaju pravo na ratne dnevnice.
    Najiskrenije … ja bih volela da me neko ispravi, da nisam dobro razumela i da je to dezinformacija…

  16. Ćerka jednog veterana kaže:

    Moj otac je preminuo prošle godine u avgustu, a punomoć je već dao za tužbu još pre par godina. Iz advokatske kancelarije Aleksić su mi rekli da Pravo na diskriminaciju- je lično pravo koje se ne nasleđuje , te na osnovu toga Zakonski naslednici nemaju pravo na te dnevnice.
    Iskreno… ja bih zaista volela da nisam dobro razumela, pa da me neko i ispravi…

  17. neko kaže:

    Nemas pravo na novac od diskriminacije ali imas pravo da nasledis novac od dnevnica.Ako novca bude bilo nekad.

  18. Vesna kaže:

    Da li neko zna kad ce poceti isplata ratnih dmevnica neki vremenski rok??Vaš komentar

  19. NEŠO kaže:

    Kada kreću isplate? Ja sam još u novembru bio na suđenju i još se ništa ne dešava. Sombor i okolina. Pozdrav !

  20. Boris kaže:

    Kada krecu isplate u Somboru

  21. Milan kaže:

    Da bila nam je duznost da branimo drzavu i to smo ucinili.
    Drava je donela odluku da nas za to plati pa nek i ona svoje ucini.
    Tito je dao penziju i babama koje su plele carape za partizane uz dva svedoka a mi ne mozemoni nasim invalidima bez dugotrajnih sudskih sporova. I da je neka drzava trebala bi kao Ilija Cvorovic da ustane i kaze Jeste pogresili smo bicete obesteceni i ne da obestecuje predsednike sudova direktore i njihove prijatelje nego sve koji su u tome ucestvovali . Ne svojom voljom nego svojom savescu.
    Bogu hvala bio sam, preziveo i ako treba opet cu.

  22. suki kaže:

    svima treba ratne dnevnice is platiti iz 1999g

  23. sofija vukmanović kaže:

    Moj suprug je juče iz advokatske kancelarije Aleksić dobio dopis da plati dva naloga za uplatu sudske takse Višem sudu u Beogradu, u iznosima od 2.500,00 i 1.250.00 dinara, koje će mu biti vraćeno? DA LI NEKO ZNA NEŠTO O TOME?

  24. nn kaže:

    Koliko znam da ne treba plaćati nikakve sudske takse.a što se tiče samoga predmeta nikada ne može zastariti i isplata treba biti u celost;jedan deo nematerijalna šteta,a drugi su ratne dnevnice.

OSTAVITE KOMENTAR