SEHA liga: Subotičani nadigrali Makedonce

Rukometaši  Spartak Vojputa dominirali su tokom čitavog meča i zasluženo osvojili bodove protiv čvrste ekipe iz MAKS Strumice.

spartak-vojput(1)

Do 18. minuta igrao se gol za gol, a onda su posle sjajne akcije Putari, preko Lajančića i Džekića povećavali rezultat na 9:3, u 23. minutu.
Na početku drugog dela Makedonci postižu odmah tri gola zaredom, preko Mladenovskog i Sokolova i smanjuju na 13:11, ali to je bilo kratkog daha. Putari se ne predaju, napadaju, drže rezultat i u 40. minutu rezultat je bio 17:13.
Sve je rešeno u 50. minutu kada je bilo i pet golova razlike.
Tabela: Zagreb 15 bodova (5 mečeva), Vardar 15 (6), Meškov 12 (6), Tatran 12 (5), Vesprem 9 (3), Nekse 9 (7), Spartak Vojput 6 (7), Vojvodina 4 (8), Maks 2 (7), Borac 1 (6).

Spartak Vojput – Maks 26:18 (13:8)

Sportska hala „Dudova šuma”. Gledalaca: 800. Sudije: A. Kanjičanin, D. Kanjičanin (BiH). Sedmerci: Spartak Vojput 3 (3), Maks 2 (1). Isključenje: Spartak Vojput 8, Maks 2 minuta.
SPARTAK VOJPUT: Vukoslavović (6 odbrana, sedmerac), Kosović, Đekić 3, Perović, Knežević 3, LJubojević 2, Lojančić 4, Žegarac, Radulović (8 odbrana), Distol, Županjac 6 (3), Jelić 1, Basarić 1, Rakocija 3, Čupić 3, Stojanović (5 odbrana).
MAKS: Mladenovski 3, Nakov, Pecakovski 2, Milosavljević, Trajkoski (11 odbrana), Sokolov 1, Dimitrejski 1, Beseovski 1, Atanasov, Čanturija 5, Čizmović 1, Vezenoski, Kulenović 2, Majić 2.