U prostorijama Mesne zajednice „Palić“ sutra će biti održana akcija „Selo u pohode“.Svim zainteresovanim građanima biće izmeren krvni pritisak, šećer i masnoće u krvi, te izmeriti telesnu visinu, težinu i utvrditi BMI (indeks telesne mase). Lekari Doma zdravlja i Zavoda za javno zdravlje Subotica će deliti savete za očuvanje i unapređenje dobrog zdravlja, navodi se u saopštenju koje je potpisala prim. mr sc. med. Nada Kosić Bibić, Načelnik Centra za promociju zdravlja.

„Zavod za javno zdravlje Subotica, Crveni krst Subotica i Dom zdravlja Subotica nastavljaju i u 2017. godini sa akcijom „Selu u pohode – proveri svoje rizike, kontroliši zdravlje!“. Već sedmu godinu se organizuju ove akcije sa ciljem da promovišu zdravlje i zdrave stilove života u ruralnim sredinama Subotice i da mobilišu stanovnike ovih naselja na kontrolu zdravlja. Promene su moguće, to možeš i ti! Proveri svoje faktore rizika i menjaj ponašanja u korist očuvanja i unapređenja zdravlja.Istovremno će zdravstveni vaspitač Zavoda za javno zdravlje Subotica sa decom predškolskog uzrasta PU „Naša radost“ u objektima “Kalimero”, “Visibabe“ i “Kekec“ na Paliću održati radionice na temu „Zašto srce voli kretanje?“, a volonteri CK Subotica sa učenicima nižh razreda OŠ “Miroslav Antić” edukacije na temu „Trgovina ljudima“”, piše između ostalog u saopštenju.





