Šest golova na Gradskom stadionu /VIDEO/

Sparatak je lošu seriju rezultata (dva poraza i remi) prekinuo u ključnom trenutku, pa je pobedom u derbiju nad Čukaričkim preuzeo četvrto mesto na tabeli Superlige.

Ključni igrač ekipe Vladimira Gaćinovića bio je odlični Nemanja Nikolić, koji je sa dva pogotka i asistencijom predstavljao nerešivu enigmu za odbranu Brđana.

Čak četiri gola viđena su u prvom poluvremenu. Prva dva je postigao domaćin, činilo se tada da će Subotičani lako do trijumfa. Najpre je u 32. minutu Šimura nadskočio Ćirkovića i glavom zakucao loptu u Petrovićevu mrežu – 1:0. Samo sedam minuta kasnije Nikolić je primio loptu u šesnaestercu Brđana, odlično je proigrao Marčića, koji je ostao usamljen i sa deset metara je preciznim šutem duplirao prednost – 2:0.

Čukarički je bljesnuo samo u finišu prvog poluvremena, kada je stigao do izjednačenja, ali je domaćin bio kvlalitetniji protivnik tokom najvećeg toka utakmice i zasluženo stigao do slavlja.

Spartak – Čukarički 4:2 (2:2)

Subotica – Stadion: Gradski. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Bojan Nikolić. Pomoćnici: Nenad Kurćubić i Marko Dimitrijević. Strelci: 1:0 Šimura u 32, 2:0 Marčić u 39, 2:1 Ndiaj u 41, 2:2 Kamenović u 45+1, 3:2 Nikolić u 53, 4:2 Nikolić u 83. minutu.

KUP

U prostorijama Fudbalskog saveza Srbije na Terazijama, u petak je održan žreb za 1/16 finala Kupa Srbije čiji mečevi bi trebalo da se igraju 21. oktobra.