Skat se novinarima u Subotici obratio na mađarskom jeziku

Američki ambasador Kajl Skat razgovarao je danas u sedištu SVM u Subotici sa predsednikom te partije Ištvanom Paštorom, a novinarima se najpre obratio na mađarskoj jeziku, poručujući da Mađari u Srbiji treba da budu srećni jer imaju dobre i sposobne predstavnike koji rade u njihovom interesu.

kajl_rendolf_skot_0

Skat je novinarima rekao da je došao da se upozna sa situacijom, odnosno sa problemima i mogućostima koje imaju Mađari na ovom području, kao i o saradnji dve vlade.

„Čini mi se da je to pozitivna saradnja u interesu mađarskog naroda u Srbiji, kao i u interesu ekonomskog razvoja na ovom području“, rekao je američki ambasador, navodeći da je sa Pastorom imao interesantan razgovor.

Mađarska zajednica u Srbiji je poštovana i njeni se građani u Srbiji osećaju bezbedno, rekao je Pastor, navodeći da je to ogromna vrednost koja mora biti očuvana.

„Imam utisak i ubeđen sam da je zahvaljujući politiziranju SVM i naših partnera, Mađarska zajednica u Srbiji jedna poštovana zajednica i njeni građani i članovi se mogu osećati potpuno bezbedni u ovoj zemlji što mislim da je strašno važno“, preneo je Pastor novinarima i dodao da je sa američkim ambasadorom razgovarao i o problemu odlaska ljudi i naporima koji se čine da bi oni ostali.

Kako je rekao, ti se napori odnose pre svega na obezbeđivanje boljih ekonomskih i socijalnih uslova.

„Govorio sam i o potrebi jačanja privrednih potencijala, stvaranja radnih mesta i o onome šta činimo na lokalnom, pokrajinskkm i državnom nivou, kao i o sredstvima koje smo obezbedili u prethodnom periodu od mađarske vlade“, naveo je Pastor.

Dotakli su se, kaže, i migrantske krize, a Pastor ističe da je ambasadoru izneo stav da je to jedan realan problem koji se ne koristi u dnevno političke svrhe nego se, dodaje on, nalaze rešenja koja će obezbediti stabilnost na ovom prostoru.

 

Tanjug



KOMENTARI

  1. punisher kaže:

    Skote druze hvala sto si bio ali nemoj dolaziti vise, snalazimo se i bez tebe. Tu mirno zive srbi, madjari, hrvati jedni pored drugog i to tako treba i da ostane. Nemoj nam praviti probleme tamo gde ih nema. Ako hoces povedi i Pastora sa sobom, svakako ste isti, nama nije potreban. Hvala i pozdrav

  2. pista kaže:

    Ovaj amer moze da fafa… a pastora neka vodi sa sobom.

  3. Safet kaže:

    Od je .. Bi te vise politicari od nas povra ca nam se kad vas vidi mo

  4. Dva u jedan kaže:

    Jednom Skat, jednom Skot. Uvek skot.

OSTAVITE KOMENTAR