Subotica je verovatno grad sa najviše glasačkih kutija po glavi stanovnika danas u Srbiji s obzirom da gotovo svih osamnaest nacionalnih manjina, osim vlaške nacionalne manjine, imaju registrovane birače u Subotici.
Multinacionalni grad na severu Bačke beleži 35.580 glasača, tako da gotovo svaki četvrti građanin Subotice može da učestvuje na ovim izborima.

Najviše je registrovano Mađara – 27.610. Slede Bunjevci sa 6.472, Romi 977, Bošnjaci 138, Nemci 121, Grci 87, Rusini 85, Slovenci 47, Slovaci 11, Ukrajinci 7, Aškalije 7, Rumuni 5, Albanci 4, Bugari 4, Česi 3 i po jedan Poljak i Egipćanin, dok je jedino u rubrici Vlaha na svih 63 glasačka mesta upisana nula.
Svi oni svoje biračko pravo mogu da ostvare do 20 časova. Biračka mesta su otvorena na vreme i do podneva nisu registrovane neregularnosti. Što se izlaznosti tiče, Radno telo za sprovođenje izbora u Subotici je neće pratiti tokom glasanja.
Dva od pomenutih osamnaest saveta svoje sedište imaju u Subotici (mađarski i bunjevački), dok se članovi trećeg saveta stacioniranog u Subotici, hrvatskog, biraju danas na elektronskoj skupštini u Beogradu.
RTV
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






ZASTO SE PREBROJAVAMO.STA CE TI NACIONALNI SAVETI,PA ZAR NISMO SVI GRADJANI I JEDNAKI PRED ZAKONOM.ILI SAM U ZABLUDI
I triba da se glasuje! I ja sam danas glaso!
Mi smo Bunjevci,najjaci smo najjaci!!!
Samo istina, a u cemu ste to najaci, onako cisto me interesuje. Kulturi, nauci, industriji, broju visokoskoobrazovane dece, muzicara, broju nobelovaca, cvrstini vere, muzici, trgovini, broju zaposlenih u opstinskim i drzavnim upravama, naucnika, broju volova……?
@croat
Niste pogodili ni jedan domen u kome su najjachi, a ne kazhem da nije bilo vel’kog izbota, hmmm osim mozda jednog…
@SUBOTICAN
Jeste, u zabludi ste. Nažalost, nismo svi jednaki. Oni koji pretenduju da budu Vladari sveta sebe smatraju „višom“ rasom“ a sve ostale „nižom“, bezvrednima, ništarijama, ljudskim otpadom, đubretom. I na ovom portalu se svakodnevno razotkrivaju svojim zloumom i poganim rečnikom. U više navrata sam pisao o tom Sistemu i postavio link pdf fajla koji treba da pročita svako ko želi da zna kako funkcioniše Svet.
Eto, npr, oni nipodaštavaju Bunjevce pitanjem „…a u cemu ste to najaci, onako cisto me interesuje. Kulturi, nauci, industriji, broju visokoskoobrazovane dece, muzicara, broju nobelovaca, cvrstini vere, muzici, trgovini, broju zaposlenih u opstinskim i drzavnim upravama, naucnika, broju volova…“
Dvostruki aršini, licemerje, isključivost, nihilizam… to je osnov njihovog sistema, matrice, ideologije. I najboljeg nesvog smatrati za nikog, za ništariju, životinju, stoku, đubre. Koliko god npr. jedan Bunjevac bio obrazovan, inteligentan, talentovan, sposoban, stručan, uspešan… biće smatran i proglašavan za najgoreg. Njih ne zanimaju činjenice, realnost, istina. Njih zanimaju oni sami. Svet bi bio bolji i napredniji da nije njih, da ne koče razvoj, da ne uklanjaju ljude koji mogu da ga menjaju na bolje. Takvim ljudima to nije dozvoljeno samo zato što su „niža rasa“.
Ukoliko želite da kao Bunjevac u njihovom sistemu vrednosti uspete morate da se izjasnite kao npr. Bački Hrvat (koliko god to nelogično, nesuvislo, nakaradno i glupo zvučalo). Odmah ćete biti proglašeni za „genija“, dizaće Vas u nebesa, kovati u zvezde, pisaće o Vama hvalospeve, u noge će Vas ljubiti, du*e će Vam lizati. Znam mnogo Bunjevaca koji su to učinili uvođenjem višestranačja 1989 godine. Tada su najveći, najprisniji Bunjevci, koji su divanili najsalašarskijim bunjevačkim jezikom, preko noći postali najveći „Hrvati“ i osnovali „hrvatske“ stranke u Subotici. Iako im je to „hrvatstvo“ stajalo kao piletu sisa, iako su govorili jednim nakaradnim „hrvatskim“ jezikom, iako su se ljudi podsmevali toj njihovoj Sterijevskoj tikvo-pokondirenosti, oni su bili nosioci projekta asimilacije Bunjevaca, otimanja stanovnika jedne teritorije i pripajanja „matici“ da bi se u dogledno vreme ona mogla proglasiti za teritoriju koja „pripada“ Hrvatskoj jer, bože moj, na njoj žive „Hrvati“ tj. izmišljeni Bački Hrvati ili Hrvatski Bunjevci. Hrvati, poput svojih mentora kojih ih finansiraju, otimaju, pljačkaju tuđe i proglašavaju za svoje.
Tačno je da Bunjevci imaju svoje velikane na svim društvenim poljima ali ih, nažalost, Vladari sveta i njihove podgu*ne muve ne priznaju i to nikada neće učiniti.
@ croat : ‘Najjači’ su u dodvoravanju uvek aktuelnim vlastima i u ‘ zabijanju noža’ prethodnim saveznicima…
istina
e tako te volim. nego kratak ti je komentar, moras malo to opsirnije objasniti da nas prosvetlis, sve nas koji zivimo zivot u zabludi i ne znanju. kazi nam ko si ti svi ljudi te manjine… cekamo svi s nestrpljenjem tvoje objasnjenje.
@mali shizoidni nazi multinik shovinista
hahahahahahaha….isto toliko koliko su bunjevci izmisljena nacija radi rasturanja hrvatske manjine na prostoru Vojvodine, isto toliko si i i ti placen upravo od kreatora politike koja je u zadnjih 30 godina nacionalizmom pokusala da resava probleme….nije vam uspelo, besni i nesvesni.