…”snima novi film, kažu biće dobar” – tako ide jedna stara pesma grupe Zabranjeno pušenje. Pevuše je danas neki Subotičani koji prolazile kroz grad i vide odeću i frizure koji pripadaju kraju devetnaestog veka. Tek ovako pomešane sa drugim prolaznicima, ove kostimirane mlade Subotičanke mogu da vide i osete eleganciju nekih prošlih vremena za razliku od ovog današnjeg kada je svaka garderoba prihvatljiva.
Ove cure su statisti u novom filmu i seriji koje priprema Zdravko Šotra, zapamćen po serijama Više od igre, Majstorska radionica, zatim filmovima Braća po materi, Lajanje na zvezde, Zona Zamfirova i još mnogim drugim.
Subotica sa svojim starim palatama ponovo će poslužiti za film iz epohe . Slike Vojvodine u drugoj polovini 19. i na početku 20. veka kulise su za biografsku seriju „Santa Maria della Salute“ o jednom od najvećih srpskih pesnika Lazi Kostiću. Režiju potpisuje Šotra, izvršnu produkciju „Vision Team” a produkciju RTS. Emitovanje se očekuje 2017. godine.



KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Pišonja reče: Drugovi, jel se to možda snima neki film?
Pišonja reče: Drugovi! Ja nemam ništa s tim!
Opa super! Palić ima filmski festival još samo da naprave bulevar slavnih od Subotice do Palića i da vidiš Holivud