SNS: Nedolične reči Labana jer su ga primoravali da krade

Srpska napredna stranka ogradila se danas od ponašanja i pretnji gradonačelnika Subotice i funkcionera te stranke Bogdana Labana upućenih Vladimiru Polovini i ocenila ih kao nedolične, te istakla da one predstavljaju njegov lični čin.

SNS 1 Maj Palic (57)

Gradonačelnik Subotice i funkcioner SNS Bogdan Laban potvrdio je danas da je pretio Vladimiru Polovini i to rečima da će mu „iščupati grkljan“, ali je negirao da ga je i šamarao…

Na ceo događaj su reagovale brojne političke stranke.

SNS uz osudu Labana u saopštenju ipak navodi da je Laban tako postupio nakon što je učinjen pokušaj da se primora da krade „od strane istih onih koje danas štite zaštitnik kriminalaca Saša Janković i Demokratska stranka“.

„Građani Srbije navikli su na svakodnevne brutalne izmišljotine Demokratske stranke i Saše Jankovića koji ovog puta ponovo lažu i obmanjuju javnost kako je neko prebijen, što nema nikakve veze sa istinom“, navodi se u saopštenju SNS.

SNS podseća na neprimerene reči, uvrede i pretnje upućene u međuvremenu pre svih predsedniku Republike i lideru SNS Aleksandru Vučiću, gde se pominje i „crni kosač“, pa „vešanje na bandere“, „metak u čelo“ što je „Demokratska stranka uvek otćutala“.

Naprednjaci su poručili „Jankoviću i lažnim demokratama da nikada neće biti isti“ i da nisu iz njihovih pištolja ubijani ljudi u njihovim stanovima, i da funkcioneri SNS nikada nikome nisu pretili smrću, i da slobodno nastave sa lažima i podmetanjima, jer ih je, navode, narod odavno prozreo.

Laban je takođe, uz izvinjenje sugrađanima, danas rekao da nije čuo snimak, koji je porodica Polovine dostavila medijima, a u kojem se u jednom trenutku čuje zvuk nalik na lupanje šamara.

Laban je u izjavi beogradskim medijima uputio izvinjenje Subotičanima i građanima Srbije:

„Izvinjavam se na neprimerenim rečima i ponašanju. Pogrešio sam što sam reagovao neprimereno, iako taj čovek ne zaslužuje da se s njim kulturno razgovora“ rekao je Laban.

On je naveo i da je bio „u šoku“, jer je Polovina „celi grad“ izlepio plakatima s natpisom „Bogdane, Bog je ljut”.

Ceo događaj izazvao je reakcije javnosti, a oglasile su se i političke stranke koje su osudile ponašanje Labana.

Tako je Nova stranka navela da Laban mora da snosi i političku i krivičnu odgovornost i zahtevaju njegovu najhitniju smenu, a od nadležnih policijskih i pravosudnih organa da postupe profesionalno i ovaj slučaj rasvetle, a vinovnike adekvatno kazne.

Janković je danas u Subotici rekao da Laban oslikava vlast u tom gradu, kao i Srbiji.

Prema njegovim rečima, ostavka nije dovoljna, već se mora dati „otkaz kompletnoj vlasti u Srbiji“, a odbornička grupa za građansku Suboticu, na istoj koneferenciji za novinare, zatražila je ostavku Labana i najavila da će, ako to ne učini na prvoj narednoj sednici Skupštine grada zahtevati njegovu hitnu smenu.

Funkcionerka Demokratske stranke Aleksandra Jerkov je zatražila i istragu protiv Labana i takođe njegovu hitnu smenu sa mesta gradonačelnika Subotice.

 

Tanjug



KOMENTARI

  1. Lajčo kaže:

    Kako su mogli tako divnog čoveka da primoravaju da krade ?! Sigurno su ga maltretirali i kinjili tako nežnog, a on trpeo, trpeo…

  2. neutralni kaže:

    ne zna on za sramotu a nece imati posledice nikakve posto je lojalan stranci,a i stranka je iz koje je pokazala svoje lepe manire svojim protivnicima vise puta!

  3. punisher kaže:

    sad mozemo reci da svaki k.l.o.s.a.r. moze postati gradonacelnik naseg grada!!!!
    Dosad smo barem drzali neki nivo….

  4. ludak kaže:

    Tesko Labana nagovoriti da ukrade pogotovo ako ima licne koristi. Covek koji je radio na carini ima najvise afiniteta ka tome….a bogami i poznat je kao veliki muljator

  5. niger kaže:

    Izlepljen ceo grad? Na tri lokacije … nikada nikom nisu pretili smrcu ? Sve i da nisu sad je cika Laban …. krivi su Sasa Jankovic i ds sto se unutar sns-a utrkuju ko ce vise da krade ? Dno!

  6. idiot kaže:

    ne bojim se nikoga imam ja ljude i u beogradu!

    ima vas crnogoraca svugde,samo ne tamo odakle ste svi pobegli
    svi na funkcijama,sve mafijasi,akademici,doktori,advokati a svi zajedno nemaju jedan fakultet LEGALNO

    nije vam valjao dulic,vucinic,maglai….EVO VAM SAD NAS PRAVOSLAVAC PA NEKA NAM SAD CUPA GRKLJANE,STAVLJA U BLENDERE,NEKA NAM NJEGOV SIN ZAVRCE USI,VOZACI SAMARAJU A ON NEKA I DALJE POSTENO RADI KAO I DO SADA I NEKA NE DOZVOLI DA GA PODMICUJU MI-TO NE PRIMAMO

    LICNO POZNAJEM LABANA JOS DOK MI JE BIO KOMSIJA NA PROZIVCI IVANA MILUTINOVICA 85,DOK JE JOS BIO UNIFORMISANA NEKORUMPIRANA LICNOST.
    ispred zgrade ima 4 klupe a samo je jedna u hladu,gospodin nemito,lezi u hladu i preziva,dolaze 2 bake od 70,80god. i pitaju ga sine mozemo i mi tu malo da sednemo?NE,imate jos 3 klupe pa sedite tamo.
    znamo sine al je tamo sunce,kako mi matore tamo da sedimo na +40c?
    pa vi onda umrite kad ste matore

  7. Vesko kaže:

    Tako me ganulo saopstenje. Zaista nije lako gradonacelniku, kao i prethodnom sto je bilo.

  8. Medic kaže:

    Saopstenje je dno dna vredjanje inteligencije svakog postenog gradjanina.Pa ako nije hteo da krade nek Vam objasni odakle mu pare da kupi hotel u Budvi i pare da gradi apartmane u Crnoj Gori i u cijoj kuci u dolini lopova zivi da nije i ona kupljena mozda.

  9. Lazarus1Long kaže:

    Pre će ga veliki vođa nagraditi, a ne da će on dati ostavku.

  10. Belial kaže:

    Ovo su svi tamo smisljali skoro 2 dana!? Bez’te ljudi ako nam ovakva inteligecija vodi drzavu i grad- bez’te deco!!

  11. stormwatch kaže:

    Emigracijom do pobede!

  12. idiot kaže:

    Srpska napredna stranka ogradila se danas od ponašanja i pretnji gradonačelnika Subotice i funkcionera te stranke Bogdana Labana upućenih Vladimiru Polovini i ocenila ih kao nedolične, te istakla da one predstavljaju njegov lični čin
    LICNI CIN I AKO NON STOP RAZGOVARAJU O STRANCI,KO JE KOLKO DUGO CLAN KO IMA VECI KREDIBILITET
    Gradonačelnik Subotice i funkcioner SNS Bogdan Laban potvrdio je danas da je pretio Vladimiru Polovini i to rečima da će mu „iščupati grkljan“, ali je negirao da ga je i šamarao…
    A STA JE TUZILASTVO URADILO NA NJEGOVE IZRECENE PRETNJE?
    ONI SU SPRECILI MASAKR I SKLONILI DRUGU POLOVINU U ISTRAGU A GRADONACELNIKA PUSTILI DA I DALJE ZAVODI RED.
    izjava labana da mesecima njegova porodica i on trpe pretnje,torturu…pa jel si ti to prijavio,ima li neka podneta prijava kao dokaz?skolovan covek,funkcioner uzima stvar u svoje ruke,sto bi to resavala policija,tuzilastvo kad je on DRZAVA,VLAST,DON VITO
    PA sto bi ti prijavljivo kad si ti bog i batina u subotici,novom sadu,bgd,cg…ti to resavas plemenski,jer ipak ste vi crnogorci plemenski narod isto ko i cigani,kurdi…a i recnik mu je fakultetski od 300e po ispitu

    KO NAM JEBE MATER SVIMA KAD NAM OVAKVI MEDJEDI VODE GRAD,MINISTARSTVO ODBRANE,POLICIJU,TUZILASTVO,DRZAVU….MEDJEDI,LEZBEJKE I PEDERI
    a ko je normalan mrs iz srbije

  13. djordje kaže:

    Saša Jankovic. Što bi rekao Čeda Jovanović kako verovati čoveku koji ima izraz lica kao da vam je upravo progutao omiljenog papagaja….

  14. onaj ko ljubi ruke kaže:

    @Lajčo primoravali su ga tako sto su ga terali da sedi i iscita sve lektire koje nije procitao. Dok je iscitavao deveterce narodnih pesama nekako je i islo, ali kad je dosao do „Procesa“ e tu vise nije mogao izdrzati. Ni tanje knjige, ni komplikovanijeg teksta, sve pisano sitnim slovima bez slika. Morao je da popusti, kriminal ne prasta.

  15. Anđa kaže:

    To je bilo pre tri dana, šamara je te kako bilo, ima ljudi koji su bili prisutni na tom „događaju“, tako da, ne kakite SNS- ovci, majke vam…

  16. bac Vranje kaže:

    Cek znaci i njego stranka prizaje da je krao!!! Pa onda ovde ce biti i posla za ministra Stefanovica ili sem ako nije to po njihovom nagovoru! Lopovima je mesto u zatvoru,pa makar ko on bio ili po cijem naredjenju radio!! ALO ministre hapsimo li lopove kad ti stranka priznaje da im cklan krade!!

  17. Notar kaže:

    Protest do ostavke!!!! SVI ISPRED GRADSKE KUCE!!!
    Bogdane, SUBOTICANI SU LJUTI!!!

  18. djordje kaže:

    Notar@- ajde idi overavaj ugovore i ne pametuj…

  19. Lenin kaže:

    Ma kokaj Labane sve redom u stranci.Pa svi te teraju da kradeš!Tako ćeš ubrzo stići do vrhuške i ovaj narod konačno osloboditi od muka,kada na kraju i sam sa sobom rešiš račune.Svi ste isti gamad,kradljivci u srži…,političari…

  20. punisher kaže:

    pijavico Bog ce i da kazni, ne samo tebe nego celu kompaniju …

  21. Vucicu Pederu kaže:

    hahaha a njega kao treba terati da krade!!!

  22. ludak kaže:

    bogdane, bog je ljut!!!!!!!!!!!!

  23. pacijent kaže:

    A Bogdan poznat u Subotici po postenju!! Hahaha, pa nema odakle ga nisu najurili jer je krao

  24. Subotičanka kaže:

    “ Naprednjaci su poručili … da funkcioneri SNS nikada nikome nisu pretili smrću“
    „Gradonačelnik Subotice i funkcioner SNS Bogdan Laban potvrdio je danas da je pretio Vladimiru Polovini i to rečima da će mu „iščupati grkljan““
    Meni to zvuči kao da se upravo radi o pretnji smrću..

  25. Mare kaže:

    Najuren iz policije zbog…
    Najuren iz carine zbog…
    Najuren sa mesta gradonacelnika zbog…

  26. nerazuman kaže:

    Nista ne razumem? Da sam ja ovim recima pretio onom nesrecnom beskucniku Dzou u papucama ili kako se vec zove ili siromasnom Hagi Vagi mene bi vec davno pritvorili a Laban na slobodi. Ko je tu lud?

  27. Kiš kaže:

    @Idiot, Laban nije Crnogorac, već Srbin iz plemena Vasojevića, malo se bolje raspitaj, ali i da jeste, sigurno ga roditelji nisu vaspitavali ovako da se ponaša. Koliko znam odrastao je na subotičkom asfaltu, tu je išao u osnovnu i srednju školu. Realno ovde je u pitanju jedno kriminalno ponašanje, koje demonstriraju bahati pojedinci širom naše zemlje, pa nema potrebe da prozivaš ljude po poreklu kao da je to svojstveno samo jednom narodu. U ovom gradu zivi veliki broj poštenih Crnogoraca, istaknutih gradjana Subotice, koju su zajedno gradili i razvijali, zajedno sa ostalim narodima našeg grada, ali očigledno takvi ljudi tebi nisu značajni. Najvećeg knjizevnika rođenog u ovom gradu, rodila je Crnogorka sa Cetinja. Što se tiče pomenutih političara, bili ne ponovili se, kao što se ni Laban neće ponoviti, nadam se. Vreme je za mlade generacije, samo nas oni mogu izvući iz ovog blata.

OSTAVITE KOMENTAR