Spartak i Vojvodina u finalu rukometnog kupa

Subotičani su u utakmici protiv Železničara bili veći majstori u svemu i u 22. minutu vodili su sa 13:8. Nišlije su načinile niz grešaka u oba pravca, pa je Spartak stigao prednost dva minuta pre kraja prvog poluvremena na sedam golova razlike, ali je na odmor otišao sa rezultatom 16:11.

rukomet2411

Očekivalo se da će oba sastava u drugom delu pokazati više, ali oni kao da su se takmičili ko će lošije da odigra. I takva utakmica je sve do 47. minuta kada se Železničar približio na samo dva gola zaostatka. Činilo se da bi Nišlije mogle da iznenade pošto su se Subotičani prilično opustili, pa je u 51. minutu na semaforu stajalo 24:23. Međutim, novi član SEHA lige nije dopustio iznenađenje i na kraju plasirao se u finale.

Spartak Vojput – Železničar  28:26 (16:11)

U drugom polufinalu Vojvodina je pobedila posle žestoke bitke sa Kragujevčanima.

Radnički – Vojvodina 25:29 (14:17)