Spartak lako protiv Sloge

Rukometaši Spartaka ubedljivom pobedom nad Slogom 36:25 oprostili su od svojih navijača i uoči pauze u Superligi obezbedili sigurnu poziciju u sredini tabele.

Sloga je protiv Spartaka brzo stekla 3 gola prednosti, pre svega zbog agresivne odbrane 5-1. Ipak, zbog “crne” serije od 9 minuta bez pogotka sredinom prvog poluvremena, gosti su bili na -5 u 24.minutu. Požežani nisu imali ideju u napadu, dok u odbrani nisu imali rešenje za Radosavljevića i Potparu.

Spartak je nastavio furiozno i u drugom delu, Potpara i Perović su pogađali sa svih pozicija, a raznovrsna igra Subotičana u napadu uticala je da meč bude odlučen 10 minuta pre kraja.

Trener Spartaka Slaviša Laković u finišu je šansu dao i 18-godišnjem golmanu Stefanu Arđelanu koji je bio najzaslužniji što gosti iz Požege nisu uspeli da ublaže poraz.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je kapiten Potpara sa 9 golova, dok su kod Sloge Todorović i Ražnatović postigli po 4.

U superligi sledi pauza, a mečevi 14.kola na programu su početkom februara.