Spartak prošao u kupu pobedom u Zemunu

Sa Kopunovićem i Sekulovićem na trenerskoj klupi, fudbaleri Spartaka su u Zemunu, u prvom kolu Kupa, nastupili u najjačem sastavu. Janošević, Farkaš, Torbica, Jočić, Kovačević, Mrkela, Ivanović, Milošević, Antonić, Jondić i Makarić uspeli su da dođu do minimalne pobede autogolom Zemunca Đokića u 87. minutu. Gol koji neodoljivo podseća na onaj Augentalerov koji je Zvezdu odveo u finale Kupa šampiona 1991.

Dusan-Djokic-620x350

Subotičani su bili bolji rival posebno u prvom poluvremenu kada su stvorili nekoliko izrazitih prilika. Najbolje šanse za vodstvo propustio je Ivanović u dva navrata.

U nastavku susreta domaći su preuzeli kontrolu i imali više loptu  u nogama, ali nisu uspeli ozbiljnije da ugroze golmana Janoševića. Spartak je do pobede došao tri minuta pre kraja susreta. Izveli su korner, stvorila se gužva u šesnaestercu domaćina gde je  nespretno odreagovao Đokić i loptu poslao u svoju mrežu.

Zemun – Spartak 0 : 1 (0:0)

Trener Sekulović  je rekao danas da je plasman u osminu finala Kupa Srbije njegovom timu došao u pravom trenutku, posle loših rezultata u prvenstvu.
„Posle pet uzastopnih poraza ova pobeda i plasman u osminu finala nam je došao kao melem na ranu. Verujem da će nam ovo biti podstrek za naredne utakmice u Super ligi i Kupu Srbije“.

zemun spartak

Zvezda je pred više od 5.000 gledalaca u Bačkoj Palanci pobedila 3:1, Partizan je slavio protiv Sinđelića 2:0 , branilac trofeja Čukarički je na Kosmetu, u Zubinom potoku, savladao domaću Mokru Goru 2:1. Javor je slavio u Novom Pazaru 2:0, a Jagodina u Novom Sadu protiv Proletera 1:0.

Plasman među 16 najboljih izborili su BSK iz Borče pobedom protiv Mladosti iz Lučana 3:1, zatim Inđija, koja je bila bolja od Rada 1:0, dok je Radnički iz Niša pobedio u Loznici 2:1.

Napredak je bio bolji od Moravca 3:0.

Mečevi osmine finala igraju se 2. decembra, a finale je na programu 11. maja 2016. godine.