Spartak trojkama srušio Nišlije

Spartak je došao do bodova, ali nije opravdao epitet apsolutnog favorita. Iako to rezultat ne pokazuju, tokom 35 minuta publika je mogla da vidi mnogo grešaka, češće vođstvo ekipe iz Niša, a tek su dve trojke Jovišića i dobri potezi Popovića doneli pobedu Spartaku.

kosarka

Gosti su se dobro držali u odbrani i terali Spartak na dosta grešaka u napadu. U finišu četvrtine Nišlije su povele sa 45:42 posle slobodnih bacanja Lazara Živkovića, ali je u poslednju deonicu domaći tim ušao sa pola koša prednosti.

Nakon pokušaja Matića i Lučića trojka je “poslušala” Jovišića koji pogađa za 53:53, a iskusni Bogavac uz sirenu vraća istom merom za 56:53. Ljubenković je morao napolje zbog pete lične u 34. minutu, a bio je to još jedan problem za Subotičane, dok je sa druge strane van igre, uz dosta protesta, morao Šišić. Zaradio je Šišić i nesportsku ličnu, Popović je realizovao tri slobodna bacanja za 57:57 pred poslednjih pet minuta. Konačno, Lučić pogađa trojku, a zatim i Jovišić za 64:58. Nova trojka Jovišića za 69:60, na dva minuta do kraja, rešila je pitanje pobednika.

Spartak – Konstantin 78:62 (15:19, 16:15, 19:15, 28:13)

SPARTAK: Matić 5, Jovišić 16, Popović 19, LJubenković 9, Hristov, Prlja 6, Nikolić 8, A. Andrejević, Ibitajo, Miščević 5, Lučić 6, S. Andrejević 4.

KONSTANTIN: Dojčinović 3, Šišić 14, Anđelković 1, Stojanović 8, Mladenović 2, Randal 13, La. Živković 5, Bogavac 16, Stanković, Lu. Živković, Jovanović, Milojković.