Spartak za pet minuta od 0:2 do pobede u Zmajevom gnezdu

Spartak je došao do pobede na gostovanju Voždovcu 3:2 nakon velikog preokreta u poslednjih 15 minuta meča i to za samo pet minuta. Zmajevi su prvo poluvreme rešili su svoju korist uz dva gola Nemanje Nikolića – oba postignuta sa penala (28. i 33. minut).

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a utisak je da su igrači Vladimira Gaćinovića pojačali u nastavku. I to je  dalo rezultat.

Subotičani su prvo smanjili u 72. minutu, kada je posle promašenog penala Denkovića stvar ispravio Jočić. A onda je tri minuta kasnije Nemanja Nikolić, samo sada igrač Spartaka, doneo izjednačenje i vratio meč na nulu. Ime Nemanja Nikolić se pojavilo na obe strane semafora. Nije bio u pitanju autogol, već dva igrača (i dva rivala) imaju istovetno ime!

Samo što je Nikolić poravnao, Tufegdžić je stigao loptu odbijenu od prečke, glavom je uputio u gol i došlo je do potpunog preokreta. Posle toga Voždovac je bio demoralisan pa su Subotičani mogli da povećaju skor.

Zmajevi trenutno zauzimaju šestu poziciju na tabeli sa 35 bodova, dok je Spartak na osmoj poziciji sa 32 boda.