Srećan kraj za najvernijeg psa u Srbiji

Danas je dan za srećne vesti! Subotičanka Beti javila se ponovo, ali sa vestima da je kuca koja je danima čekala gazdu na minusu ponovo s vlasnicima, na toplom, kod kuće!

Sve ljubitelje životinja, rastužila je priča o psu koji danima čeka svog vlasnika ispred jedne banke u Subotici.

Da ima srećne vesti javila je Beti, koja je i pokrenula akciju kako bi nesrećnom psu pronašla vlasnike.

pas (3)

Foto: RAS / RAS Srbija

– Vlasnik psa i bicikle je Daniel iz Subotice, mlad dečko, koji ima ženu i troje male dece. Svako jutro dolazi biciklom do centra, tu ga ostavlja, zatim ide autobusom dalje oko 20 km do posla. Prošlog četvrtka je tako krenuo na posao, biciklom do grada. Nije ni primetio da ga njihov pas prati sve vreme, rekla je Beti.

Daniel je sticajem nesrećnih okolnosti pao sa bicikle i zadobio teške povrede. Međutim, uspeo je nekako da dogura biciklu do pomenutog mesta, ispred banke, zaključao samo jedan od tri lanca i krenuo ka autobusu, na posao.

– Bolovi su bili nesnosni i Daniel je stigao do taxi stajališta, gde je pao i nije mogao dalje. Taksisti su ga odvezli hitno u bolnicu. Za to vreme, njegova žena i troje dece uzaludno su tražili Medu, psa koji je tada prvi put nestao iz njihovog doma. Danima, u svakom ćošku u naselju, ali ga nije bilo. Nikome nije palo na pamet da je Meda za to vreme osvanuo u svim medijima i da se o njemu piše kao o najvernijem psu u Srbiji!

Bili su očajni. Osim što su brinuli za zdravlje svog supruga i oca, žena i troje mališana su svakog dana uplakani tražili vernog prijatelja, Medu.

pas (2)

– Danas je Daniel pušten iz bonice i krenuo je po svoj bicikl. U tom trenutku ugledao je moju poruku koju sam ostavila pored bicikla i nazvao me. Nije mogao da poveruje kada sam mu ispričala šta se u međuvremenu dešavalo. Naravno, odmah su preuzeli psa, čipovali ga, a na kraju su svi plakali od sreće, kaže Beti!

Ono što je najbitnije jeste da je ova skromna porodica ponovo na okupu, a Meda ponovo spava u svojoj toploj kućici!

 

Kurir



KOMENTARI

  1. Nataša kaže:

    Aaaaaa, divno! Sreća

  2. Gabriela kaže:

    Jedini čovekov naj iskreniji prijatelj. Divno

  3. Dijana kaže:

    Divno…Konacno neko pise o divnim dirljivim dogadjajima. Pazljivo sa ljudima ima i onih pravih. 🙂 Veliki pozdrav za junake ove divne price. Ulepsali ste nam dan.

  4. i kaže:

    Gabriela
    Postovana Gabriela , da ste upoznali mog psa, promenili bi misljenje. Pas koji apsolutno nije vezan za porodicu, valjda u proslom zivotu bio macka. Pasa ko i ljudi ima svakakvih!

  5. Lesi se vratio kuci kaže:

    Pas ne poznaje prijateljstvo jos manje iskrenost. On sledi svoj Instinkt koji mu nalaze da pripada odrdjenom coporu i da ceka sve dok se vodja copora ne vrati i donese plen obnosno nesto za jelo.

  6. ludak kaže:

    davno sam se ovako obradovao kao na ovu vest. Svaka cast

  7. Davor kaže:

    E koliko mi je drago ne mogu vam opisati!!

  8. Kontra kaže:

    „Lesi se vratio kuci“

    Iz kojeg si ti filma ispao…majke ti ?!?

  9. Lajčo kaže:

    Lesi se vraća krući

  10. #Lesi se vratio kuci kaže:

    Iznositi misljenje je, nazalost, u ovoj zemlji svima dozvoljeno. A ne daj boze da ste se pre pisanja komentara malo edukovali, evo znate da koristite internet, imate sijaset tekstova, strucnih, pisanih od strane obrazovanih ljudi, pa imate gomile foruma sa podeljenim iskustvima i sta sve jos ne. Ali neeee, lakse je pisati gluposti, praviti se vazan dok iznosite elementarno nepoznavanje teme, materije, veterine, biologije, cega god. Svaka cast!

  11. Lesi se vratio kuci kaže:

    Pas je najveci i najiskreniji covekov prijatelj. Pas vas nikada nece izneveriti niti izdati. Pas vam uzvraca ljubav koju mu dajete. Pas je jedino sto vam pretstavlja vernost u zivotu. Sa psom niste nikada sami i uvek imate uza sebe dobrog druga i vernog prijatelja. Pas spasava ljude i pozrtvovana je zivotinja. Pas pomaze slepim ljudima. Pas traga i pronalazi zalutalu decu u sumi. Pas hvata lopove. pas otkriva drogu i narkomane. Za psa je drugarstvo i prijateljstvo svetinja. Pas voli samo dobre ljude. Pas pise ljubavnu poeziju i drzi literarne veceri. Pas cuva granicu i pise patriotske pesme. Kada pas ne radi sve sto je navedeno onda luta u coporima po gradu i ponasa se u skladu sa svojom prirodom. Da bi pas lutao gradom u coporima, pomaze mu covek koji je njegov prijatelj, koji ga voli, i koji se brine o njemu na osnovu svog bogatog znanja i iskustva sa psima. Personifikacija svake zivotinje je najodvratniji vid izpervertirane humanosti i sirovog mucenja zivotinja.

  12. Lesi se vratio kuci kaže:

    @ Kontra
    Ja sam ispao iz onog filma koji ti nisi gledao, a ako si ga mozda i gledao tesko da si ista razumeo.

  13. X-MEN kaže:

    LESI SE VRATI KUĆI
    Hoćeš da kažeš da bi taj pas verno i dugo čekao svog gazdu kada bi ga gazda svaki dan tukao i mučio ?

  14. Lesi se vratio kuci kaže:

    @ X-MEN
    Sta ja hocu da kazem, na ovom forumu nije relevantno jer ja jednostavno nemam dovoljno kvalifikovanog sagovornika. Ako ti nisi shvatio sta ja hocu da kazem onda je to problem, ali vise za tebe nego za mene. Sve zivotinje kojima je prirodno stanje zivot u coporu ponasaju se prema zakonima copora. Copor nije demookratsko uredjenje nego vodja copora daje jasno do znanja svima da je on sef i ako se nekome ne svidja, on ce mu po potrebi pregristi grkljan. Toliko o zakonu copora, bez obzira da li se radi o psima, hijenama, lavovima, vukovima, gorilama ili pavijanima. Kada budes shvatio sta sam napisao, narocito o personifikaciji (sta li mu je to?) kao vidu neprirodnog odnosa pojedinog coveka, prema zivom bicu i samim tim dehumaniziranosti prema kreaturi koja ne zeli i ne shvata da bude personificirana, i da joj se pripisuju osobine koje jednostavna nema niti ce ikada imati. I jos za kraj mala poduka – ono sto nismo razumeli ne treba da komentarisemo.

  15. MEDINA PORODICA kaže:

    Postovani gradjani mi smo zahvalni svima sto su objavljivali Medu i hvala vam za svako dobro sto ste uradili za naseg Medu zahvaljujemo se i u decino ime oni su se veoma obradovali kad nam se Medo vratio kuci bio im je to naj sretniji dan u njihovom i nasem zivotu.Deca su bila tuzna od petka od kada nam Medo nije dosao kuci trazili smo ga u nasem kraju al ni glasa ni traga od naseg Mede.Na internet nismo ni razmisljali ni isli jer nismo ni mislili da ce se to objavit na internetu jer slabo ko vodi ili obraca paznju na psa jer neki kazu to je samo zivotinja.Al pogresili smo ima ljudi koji se bribu jos za pse.Medo je nama isto ko dete i clan nase porodice tako ce i biti.

  16. Suzana kaže:

    Lesi @
    sama činjenica da one sa kojima diskutujete proglašavate nedovoljno obrazovanim, govori dosta o vama. Sećam se nekoliko nastavnika i profesora koji su tako prodavali pamet đacima i potcenjivali njihovu pamet. Umesto da su nalazili sebi ravne , oni su zarobljenim đacima tvrdili kako su najpametniji i hvalisali se svime i svačime , i što imaju i što znaju do onoga kako su se proveli na letovanju. Bilo je očigledno da oni koji su „njima ravni“ nisu hteli da ih slušaju.

  17. Lesi se vratio kuci kaže:

    @ Suzana
    Ja ovde ne diskustujem, ja samo iznosim moje misljenje jer je krajnje vreme da se na ovom forumu rascisti sa stereotipima i kliseima o psima i domacim zivotinjama. Sto se vasih nastavnika i profesora tice, jako zalim sto nisu imali kome da prodaju pamet pa su ocito bili prinudjeni da je zadrze za sebe.

  18. antifašista kaže:

    @ Lesi se vratio kuci- blago nama – kad ćeš ti da nas podučiš !

  19. Josip Broz kaže:

    Najzad neka lepa vest u svom ovom surovom svetu, ali i onda ima bolida koji su pametni.

  20. Lesi se vratio kuci kaže:

    @ antifasista
    Neko mora i tog teskog posla da se prihvati. Tim pre sto su vasi roditelji i nastavnici potpuno zakazali.Sa druge strane imam razumevanja za njih jer sa decom koja su rezistentna na svaku vrstu obrazovanja sigurno nije lako raditi.

  21. Veronika Horvat kaže:

    Mnogo mi je drago sto se ovako zavrsilo! Ja sam pocela da placem kada sam procitala vesti o Medi. Ceo dan nisam mogla da prestanem da mislim o toj jadnoj kuci koja je po minusu bila napolju i cekala svog vlasnika neznajuci sta se desilo sa . Nakon sto sam dosla iz skole usla sam na bakin fejzbuk i videla ove radosne vesti o Medi. Odmah sam javila svima u kuci. Svi su se obradovali . Meda je sada kuci i svi su srecni! Svi sto su se brinuli o Medi dok je bio na ulici i verno cekao svog vlasnika trebaju da budu ponosni , a pogotovo Beti Horvat , mozda ova kuca nebi danas bila ziva da Beti i ostali ljudi nisu brinuli o njoj!!! Inace ja imam deset godina i puno hvala svim ljudima koji su brinuli o Medi, i ja bih isto uradila da zivim u Subotici.

  22. X-MEN kaže:

    LESI…
    Ne pametuj nego odgovori direktno na moje pitanje , dali misliš da bi taj pas čekao tog čoveka da ovaj nije dobar prema psu ? Pas bi prvom prilikom pobegao od kuće i nebi se vratio nikada potražio bi novi “ čopor “ , to što je čekao “ gazdu “ znači samo da se prema tom psu posatupa normalno i da mu je u toj porodici dobro !

  23. Lesi se vratio kuci kaže:

    @ X-Men
    Odgovor na tvoje pitanje umesto mene – dala je Anima – Subotica.

OSTAVITE KOMENTAR