Subotički odbor Srpske radikalne stranke (SRS) osudio je juče ponašanje gradonačelnika Subotice Bogdana Labana zbog uvreda i pretnji asistentu na građevinskom fakultetu Vladimiru Polovini i naveo da je to neprihvatljivo i primitivno, ali da to nije prvi incident u kojem je Laban učestvovao.

Ta stranka je dodala da je Polovina slučaj prijavio Policiji i da je nakon toga bez obrazloženja zadržan, kao i da ga je sačekala unapred sačinjena krivična prijava, na osnovu pribavljene izjave Bogdana Labana.
Subotički odbor SRS naveo je da se Laban nije prvi put našao u ulozi „inspiratora i izazivača“ ovakvih i sličnih incidenata, za koje nikada nije odgovarao i dodao da je time bio samo ohrabrivan da slične brutalnosti ponovi i u ovom najnovijem incidentu.
„Laban je dva, tri dana uoči prošlogodišnjih izbora lično, u prisustvu izvesnog Zebenice, verbalno teško vređao tadašnjeg predsednika GO SRS u Subotici Bogišića, preteći mu čak ‘gepekovanjem’ prilikom redovnih aktivnosti lepljenja stranačkih plakata da bi narednog dana njegovi batinaši i fizički napali i brutalno pretukli predsednika Okružnog odbora SRS za Severnobački okrug Nemanju Šarčevića, danas poslanika u parlamentu Vojvodine“, naveo je SRS.
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Nažalost nisu oni jedini ,njihovi politički partneri Savez Vojvođanskih Mađara već od 1998 u strahu drže ostale manjine koji nisu im bili skloni-a čine to i danas uz podršku ‘velikog brata’ SNS-a.
Nije istina Megille!
Sta jos treba da se desi,da se ovaj covek prisilno oslobodi duznosti gradonacelnika Subotice?Ovo je sramota za grad Suboticu.
Pa da je bio podoban ne bi ga isterali iz policije i carine svojevremeno.Sad mu to nesmeta pa jos sve svoje bliznje i daljne uhlebio po carini i gradskim preduzecima.O imovini doticnog necemo,to se zna .Odakle bree lova!!!!!!
@ lokal , Istina je ,svi koji su bili sposobni i nisu podvili kičme pod terorom SVM -a oterani su iz grada ili su sami otišli-zar neko vodi računa koliko mađara je otišlo iz grada zbog pogubne politike mađara-uvlakaćaiz SVM-a? Gde su mađari subotičani? Nema ih ,svi koji su u gradu došli su iz Banata i dolaze i sada.Nemoj ti meni pisati nebuloze moji su u Subotici od 1756 godine…Prvu zradu koji su gledali u centru grada bila je zgrada pozorišta u izgradnji ,a oklo su bile jošlivade.A većinsko stanovništvo nisu bili mađari…
srs ne jedite g… a sto ga niste diskreditovali dok ste zajedno pisali istoriju vase stranke?dok ste bili zajedno bio vam je dobar,onda nije nikom pretio gepekovanjem,to su mu maniri koje je steko u novoj stranci ili je takav od kad se ispiljio?
molim sve stranke u subotici da vise neizdaju nikakva saopstenja,da se prestanu ogradjivati i pljuvati po labanu.
nisam clan ni jedne stranke,zato sto znam da ste svi isti ma koju stranku prestavljali i ma cijom se ideologijom vodili,vama svima je naj bitnija,funkcija,fotelja,moc,nerad,kombinacije,muljanje,laganje,ugradjivanje…svi ste vi posteni dok ste mali i daleko od vlasti,a kad se dokopate vrha,menjaju se ciljevi,kriteriumi,nacini i sve ostalo jer ste postigli cilj kojem ste tezili.
evo banalni primer,svm koalicioni partneri labana,bojkotovace labana za proslavu dana grada…pa ako ste tolko posteni i moralni,ne trazite njegovu smenu,vec sami napustite koaliciju i na taj nacin pokazite da vam nije stalo do moci,funkcije,fotelja,vec do nas jadnika,koji vam daju glasove i koje uvek obmanjujete
Laban ,? njegovi roditelji su preko subotičke ‘hrvatske komunističke veze’ su došli u Suboticu krajem 1980 godine dobili stan ,zaposlili su se u turističkom preduzeće UTRO-Palić ,njegov otac u početku radio je kao konobar ,ali se pričalo da će postati direktor jer je Crnogorac.Znači sve pogodnosti su dobili od građana Subotice ,a on sada ovako to vraća sramotivši naše građane i žitelje subotice…Znači roditelji su onda bili Hrvati a on danas je Srbin -Crnogorac…