Manje od mesec dana trebalo je Predragu Radivojeviću da po dolasku u Suboticu iz Beograda postane prvo pomoćnik gradonačelnika Bogdana Labana, a od sada i vršilac dužnosti direktora novog javnog preduzeća za upravljanje putevima, urbanističko planiranje i stanovanje.

– Zahvaljujem Predragu što je na moju inicijativu i nagovor da nam pomogne, kao neko iz oblasti visokogradnje i hidrogradnje, i koji ima šest licenci, hteo da bude deo ovog tima i tako pokuša da investitorima izađe u susret da bi otvarali nova radna mesta i u ovom mandatu poslove oko banje Palić, o kojima se priča decenijama, pomerili sa mrtve tačke. I opozicioni poslanici su istakali stručnost kandidata i ubuduće ćemo voditi računa o postavljanju stručnih ljudi, a danas je sa ovim zaradama teško dovesti nekoga da kvalitetno obavlja posao – obrazložio je Laban svoj predlog za Radivojevića.
Novog direktora i novo preduzeće, ipak, neće čekati samo poslovi na terenu već i na „papiru”, jer JP za upravljanje putevima, urbanističko planiranje i stanovanje je u određenom segmentu pravni naslednik Direkcije za izgradnju grada. Po novom zakonu o budžetskom finansiranju, više ne mogu da postoje indirektni budžetski korisnici i Subotica je morala da ugasi dva svoja preduzeća: Direkciju, u koju se slivala trećina gradskog budžeta, i Privredno-tehnološke parkove.
Kada je u pitanju PTP nedoumica je manje, od petoro zaposlenih jedan će preći u Slobodnu zonu, četvoro u Gradsku upravu, a likvidacioni upravnik Laslo Karai ima šest meseci da ugasi preduzeće. Kada je u pitanju Direkcija, mnogo je više pitanja na koja se još ne znaju odgovori. U JP za održavanje puteva, urbanističko planiranje i stanovanje preći će 28 zaposlenih iz sada već bivše direkcije, 57 radnika će posao dobiti u novom gradskom sekretarijatu za investicije i razvoj, deo radnika je otišao uz otpremnine.
Dosadašnji direktor Direkcije Peter Blau tražio je da mu se pitanja o gašenju Direkcije postave pismenim putem, a nakon što mu je „Politika” poslala pitanja, odgovorio je da će na njih odgovor dati novi direktor. U međuvremenu, Blau je podneo ostavku.
Prelazak novih radnika u Gradsku upravu, opozicioni poslanici u Skupštini grada dočekali su pitanjem gde će smestiti toliko novih zaposlenih, s obzirom da je sedište lokalne samouprave već prebukirano. Prelazak novih radnika tražio je i promene u maksimalnom broju zaposlenih u sistemu lokalne samouprave, te iako se konačan broj o 2.373 radnika nije promenio, sada je u Gradskoj upravi 367 umesto 310 radnika.
POLITIKA
KOMENTARI
OSTAVITE KOMENTAR
Morate biti prijavljeni da biste komentarisali.






Smanjio se broj terenskih radnika i radnika u proizvodnji odrzavanju! Al nema veze izdace se poslovi za koje nebude bilo dovoljno radnika !
Ovo se zove OKUPACIJA!!!
Ce se usrecite sa kadar iz Beograd.
Jeb… Sve ode za beograd . Nema smisla sta nam rade !!!
vuciceva vlada preko pulena Blabana proglasava suboticane idiotima i nepismenima kad vec iz beograda treba da namestamo „strucnjake“ u gradskoj upravi i upravo nam tu preleteo jedan njihov supermen koji za mesec dana brze napredovao nego neki nasi stvarno medjunarodno priznati strucnjaci za planiranje. dobro receno OPSADA i dodao bih DIKTATURA a za clanove snsovaca RASPRODAJA i NOVI IZVOR za kradju novaca na prikriven nacin
Ovaj ce vise para povuci u Suboticu do nove godine nego Malgai za ceo mandat.
Laban nema kapacitet, ali je zato nasao osobu koja moze mnogo.
Mene iskreno smaraju ovi nasi lokalni direktori koji se premestaju iz jednog preduzeca u drugo godinama unazad.
Laban je bio običan policajac pa je promenio stranaka nezna ni sam koliko i sada se uvalio najzad gde treba i sa vodjom Gojkom radiće na tome da Subotica nazaduje a ne napreduje!Nama treba iz BG neko da nam vodi grad,znači nije dosta što nam pokupe glavnicu sad će nas još i maltretirati a pokazatelj njihove vladavine jesu izvršitelji..Dolaze po kućama plene i naplaćuju sirotinji a velike lopoine piju kafu sa Tomom u Moskvi i priprema se Karićev dolazak na velika vrata,Mitrović ne plaća porez i sina mu oslobodili za ubistvo ali se vodja ne skida sa pinka!!
iskali smo…eto nam
Sve je tako i slazem se sa komentarima, samo pitam ko je doveo ove i obrazovao prethodnu vlast, a vec je bio u vlasti po volji biraca? Nama se lupilo u glavu jos tada, a njemu sada kad vise nije u vlasti. Veliki porezi nama i dalje ostaju, koje je uveo zajedno sa ovima i sigurno ih nece smanjiti. Tada su mu trebali ovi, kao i sps, julovci itd. koje je ovaj grad davno odbacio.
Evo odgovora:
„… poslove oko banje Palić…“
Znači sledeća finansijska inekcija stiže tamo. Glasali ste, blejite!
Lepo…
Srećom znaju oni u Eu skim imaju posla a najviše o njima zna Nemačka ,pa kada idu tamo na kukanje daju im malo milodara a to je sve. Uostalom tako je funkcionirao i prethodna vlast samo u drugom pakovanju. Nemci će izvuči maksimalnu korist iz svega toga pa kada im ne treba ova garnitura povuči će vodu na njih. A to vreme je već blizu…
@Jana
Hah, jeste dovuci ce para…kakva lupetanja za tople senwiche….provaljena je vasa centrala botovanja sa novog Beograda iz koje sirite hvalospeve na racun vozhda odavno.
Jedino sto ce ovaj dovuci su njegovi jataci i kumovi, a izvuci ce iz Subotice sve sto je moguce.
Ljudi sad vidim da je on isti kao i Laban: nisko čelo velika glava, crni…sto posto bliska rodbina!
@ MILENIJA .Šta od njih očekivati ? Nemaju oni pojma što je urbani gradski život. Mogu oni dotepati i sto ing-a ,dr i licencirane ‘stručnjake’ ,sa kupljenim i drugim diplomama iz Beograda. Pa kako Beograd izgleda , kakva crna ,urbanizacija? Ma turska kasaba bre. To je njihov način življenja u gradu. Setite se Nemačkih , Austrijskih , Mađarskih ,Hrvatskih kuća u koje su se uselili nakon II svetskog rata. Sve je to propalo u njihovim rukama poput staro drvo pod najezdom termita. Takva nam sudbina se nadvila i nad Suboticom…
I šta če sad bit Gradska uprava puna trebalo bi otpuštat a nema više spremačica , portira i tako ta sitna boranija, neće valjda na kraju morati davati otpremninu i po kancelarijama ?? Pa kako će se onda grejati zimus, dosad bilo fino za jedan pisaći stol minimum njih troje pune kancelarije ugreje se od kafe, trla baba dlan razgovora…..Stravična budućnost!
Ove rasprave su vrlo korisne. Eto,ispao klin iz đaka! Saznalo se konačno gde je u ovoj zemlji rasadnik malih, crnih, niska čela! Ljudi, inkubator naših budućih stručnjaka je u Beogradu! Mašala.
Ovde nema zaista vise ni o cemu da se diskutuje! Ni u ovoj temi a ni u drugim temama.
Uzivajte u vasim strucnjacima!
@ Scaly . Beograd nije ni bio grad kada je Subotica već bio grad u okviru Austrijskog carstva. Da o broju stanovnika izgrađenosti , i urbano uređenosti ,kulturi i da ne govorimo a Beograd ni danas nije baš neki grad.I onda nam odatle stižu neki stručnjaci da nas uče gradskom životu i urbanizaciji. Imali smo mi kraljevskog izaslanika gosp. Skultetyja još1769 godine koji je uveo red u Subotici kada sa one strane Dunava gde je Beograd još se nalazio turski pašaluh hallo…
Megile, sve bi to bilo lepo da je tačno. Svi mi volimo svoj grad ali nema potrebe da izmišljamo jer ima i ovako dosta toga vrednog hvale u prošlosti. Urbana uređenost Subotice spada u onaj deo čime se grad nije mogao pohvaliti u ono vreme. Upravo suprotno. Za razliku od Segedina, zlatno doba kada je Subotica najviše toga dobila, nije pratila i infrastuktura, premeravanje, numerisanje, vodovod, kanalizacija, kolovozi…Nasleđene uske uličice sa skromnim kućama do samog centra grada ostao problem urbanista do danas.
Od priče kako smo mi bili nekad nešto a oni drugi nisu bili ništa, od toga nema vajde. Najgore doba za Suboticu bilo je za vreme gazdovanja Jozsefa Kasze. Nulta građevinska aktivnost skoro 15 godina, otuđivanje gradske imovine i placeva, opstrukcija stranih investitora, mamutski kvaziprojekti za ispumpavanje iz budžeta, mutljavine oko njiva na trasi y kraka…. Žao mi je što nije bio gradonačelnik nekom našem neprijatelju, rekao bi Pantelija.
@ De la Croix .Kasa Jožef ? Nisam bio največi njegov obožavatelj ,ali skidam mu kapu jer kao komunista uspeo je uništiti sve fabrike-komunističke tvorevine u ovom gradu , pa i šire…Što se tiče urbanizacije stare subotice ,katesterskih izmera i slično mogu da ti kažem da pojma nemaš jer svi nacrti su urađeni velo precizno ali ko to ne zna kao ti samo može lupetati. Zašto su uske ulice problem urbanista ? Zašto problem uskih ulica nije problem u Salzburgu-starom gradu ili kod gradova mediterana ? .Znači u Subotici treba po tebi dozvoliti urbanocid i kultorocid kako se danas radi na delu Prozivke , Bajnata i Kera ???